Co PŘESNĚ Vám pomohlo?

Diskuze týkající se změny zaměstnání, právní a legislativní problematiky, zvyšování kvalifikace, studia v ČR i zahraničí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod OS 23. 2. 2014 16:59

SocPredator píše:Elara: Posledního nejde předběhnout? To jsi ještě neabsolvoval žádný závod? Ten chyták je v tom, že špatná odpověď je: "Budu předposlední.", protože teoreticky můžeš být klidně první.

Jinak tohle jen k naštvání (jakože ve státním to ani nezkoušej bez známejch) :-)
http://www.lidovky.cz/urednice-rekordma ... _domov_ogo

sorry


Jj, ve státním a "polostátním" to jinak moc nepůjde.

xtonda: Jj, s tou zárukou za známého to je fakt. Na druhou stranu to platí spíš u odbornějších pozic. Někde ta práce není ani moc náročná, ale místečko se drží jen pro nejbližší rodinu.
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Elara 23. 2. 2014 17:05

To je jasný, kdy budu mít zkušenosti s dobrým zedníkem, taky budu mít přednostní důvěru v jeho syna, co to po tátovy převezme.

Jenže to je problém dnešní doby: vymírá lidský faktor. Čím dál víc věcí vyrábej stroje anebo Asiati.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 23. 2. 2014 17:09

imho pokud přijde taková otázka při pohovoru, tak ani nejde tak o "výsledek", ale o styl uvažování.
Pokud uvažuješ "budu předposlední", tak nejenže uvažuješ formálně špatně, ale ještě si nevěříš.
O něco lepší odpovědí bude "budu první", což je sice taky formálně špatně, ale je aspoň vidět touha po soutěživosti, vítězství atp.
Za odpověď "posledního nelze předběhnout" bych tě zaškatulkoval do kolonky detailista, suchar.
A za úplně nejlepší odpověď bych viděl něco ve smyslu ... záleží na tom jak se na to díváte. Na okruhu můžu být klidně první, protože předbíhám o kolo toho posledního. A ve frontě se nepředbíhá, to nás přeci už učily naše matky ... a nahodil bych úsměv ^^ , aby to bylo bráno jako žert. A hned za to dodám ... nebo se objednám na termín, abych tu frontu mohl legálně předběhnout a nemusel řešit, kdo je poslední.
Nevýhodou je, že personalistkou může být blbka, takže tyhle teorie neocení a prostě se nevejdeš do jejích našprtaných tabulek.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 23. 2. 2014 17:11

A z takových hádanek váš zkouší jako kde? To jste všichni dělali pohovor do Facebooku a Googlu? :D

Ale docela bych věřil, že tak dnes budou zkoušet i uklízečky. :(

Elara: A zrovna tak může být syn zedníka experta nějaký budižkničemu a levák. 8-D
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eLzyx 23. 2. 2014 17:22

už jsem jednou zažil takový pohovor, kde se na takové ptákoviny ptali. Pravda, šlo o pozici s předpokladem určité kreativity, takže tam něco takového je asi oprávněné.

Jinak to berou šmahem. Kde jste dělal, co jste tam dělal, proč odcházíte/jste odešel/byl odejit, proč chcete být u nás, kolik chcete a kdy můžete nastoupit, pokud bychom Vás vybrali. Další. To bývá to první síto. Další síta bývají důkladnější.

Jinak já se nikdy na pohovory nepřipravuju, buďto jim tam pasuju, nebo ne, jejich boj. A s personalistkama spíše laškuju. Až se mě jedna zeptala, jestli jsem přišel na pohovor, nebo ji sbalit.
Naposledy upravil eLzyx dne 23. 2. 2014 17:24, celkově upraveno 2
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 23. 2. 2014 17:22

Nevýhodou je, že personalistkou může být blbka, takže tyhle teorie neocení a prostě se nevejdeš do jejích našprtaných tabulek.

To se mi právě stalo v prvním pohovoru... první kontakt (vyhodnocení životopisu přes mejl & telefonní pohovor) vedla ženská, co evidentně byla velice pitomá puťka, a když jsem tam viděl, bylo cítit, že mě u šéfa a své kolegyně z personálního (byli tam na mě tři) pomluvila, jak mohla.

Buďto dělala hloupou, anebo to místo takle držela někomu ze známých.

To máš štěstí s těma perzonalistkama... já poznal za svůj život hledání práce jen jednu, co byla hezká a rozumná, ale ta se stejně pár měsíců na to vdala. ;-)

OS: To je pravda, s tím zedníkem, jenže dnes se lidi často ani nenamáhaj dát člověku možnost ukázat se... každej po škole je automaticky blbec co tu školu udělal omylem.
Jenže ty firmy skutečně nevidí, že když jim pak všichni ti, za komunistické peníze proškolení pracovníci odejdou do penze, nebude to nikdo, kdo by je nahradil. Ten systém praxí se zahodil jako "komouškej výmysl", přičemž tu byl i za první republiky, a v Německu je běžný dodnes.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 23. 2. 2014 17:28

štěstí štěstí, i když je vošklivá, nebo stará, tak mi nečiní problémy s ní aspoň trošku laškovat. Nikdo neříká, že když mi dohodí job, tak s ní budu chrápat ^^ nebo dokonce, že ona bude chtít kvůli tomu chrápat se mnou. Mnohdy je to její rozhodování i o tom, jestli bude denně potkávat na chodbách suchara (co kvákne maximálně "dobrej"), nebo povahou veselého člověka, co ji občas zalichotí, bude se s ní bavit atp.
Prostě uvolníš atmosféru, nejsi suchar a zapamatuje si tě. A to je důležité.
Těch vyklepaných potících se joudů potká za svou kariéru bezpočet.
PS: akorát to nesmíš přehnat se "simulovaným" sebevědomím
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 23. 2. 2014 21:58

Ono to s těmi idioty, blbkami a jak je odrbat simulovaným sebevědomím je trošku jinak. Jestliže potřebuji do týmu nekonfliktního člověka, který se nenechá rozhodit, bude emočně nad věcí a rozhodně nebude vztahovačný, tak si ho otestuji klasickou zhovadilostí. A ještě si do něj rýpnu a klidně i několikrát. Pokud to nevzdá, na konec mu řeknu o telefon na bývalého šéfa (třídního pokud ještě nikde nedělal), kterému před ním zavolám o referenci a bedlivě sleduji jejich reakce. Umím být *****, abych měl schopný tým a neměl starosti...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 23. 2. 2014 22:43

To je přijímací pohovor do týmu zásahové jednotky? :D
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 23. 2. 2014 22:57

Ne, manazer pres zasobovani v Kauflandu (cti ten, co plni regaly). :mrgreen:

BTW k debate na vysi platu, jak tu nekdo napsal, ze ocekavaji profika za cenu uklizecky, tak to souhlasim. Taky nechapu, proc neni na pracovnich serverech treba platove rozpeti (v souvislosti s delkou praxe, zkusenosti, apod). Takto se clovek muze snazit jako magor a potom se dozvi, se jejich strop je na polovine toho, co by clovek ocekaval. Si rikam, ze v obchode je taky u rohliku uvedena cena a nikdo se nehandrkuje u pokladny o cene.

A nakonec neco k vyucujicim, ne nadarmo se rika:
Kdo umi, ten umi.
Kdo neumi, ten uci.
A kdo neumi ucit, ten uci telocvik.

A jinak historek na tema "zlaty cesky rucicky" v podani remeslniku mam za posledni dobu tolik, ze bych jim ty ruce kolikrat radeji prerazil nasadou vod lopaty.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 24. 2. 2014 06:50

Jestliže potřebuji do týmu nekonfliktního člověka, který se nenechá rozhodit, bude emočně nad věcí a rozhodně nebude vztahovačný, tak si ho otestuji klasickou zhovadilostí.

* Tím myslíš co? Mamlase, co na sobě nechá dříví štípat? Co s nim vymeteš každou žumpu? :)
Ale je pravda, že v minulé práci byl histerický rapl, ale toho zase všichni obdivovali, jak umí "ty blbce vychovávat". Pak tam byl zase flegmatik a diplomat, ten dělal tomu raplovy šéfa. :)

666: Jo, ale to je způsobeno tímhletím jevem:
Dneska málokterý učiliště na severu Čech anebo v Praze má nějakej level. Většinou prostě ty učňáky, aby si jejich zaměstanci udrželi práci v klídku, nablijou na pracovní trh bandu hlupáků, co jim aspoň nedělala potíže.

V minulý práci byl malíř - lakýrník, od kterýho bych si nenechal vymalovat ani vnitřek popelnice, anebo třeba kuchař, co si kupoval jídlo ve smradlavym Vietnamskym stánku. A když se ho ptám, co jako blázní, tak řekl, že neumé vařit: dva roky jen pražil mandle, protože ředitelka měla kámoše, co je ve velkém dovážel (a u ní takle prodával ty druhé jakosti) a třetí rok jim, za neustálýho nadávání, vecpali do hlavy nějaký recepty na závěrečný zkoušky.

Takový lidi pak dělaj výučákům ostudu. Měl by bejt utvořen učební obor "operátor ve výrobě" (jak se dnes honosně říká dělníkům) a bylo by to. Takle kdejaká škola pustí do světa lidi, co obor vůbec neumějí, ale mají papír který jim dává právo to předstírat, a dělat tak ostudu.

Jistě, princip učňáků je relikt z doby, kdy se někdo něčemu vyučil, a pak to dělal celý život - dnes už ale není doba, která zůstala tak stěží za první republiky, kdy v každé vesnici byl kovář anebo švec. Ale i tak některý učňáky dodnes mají logiku.

Já třeba nedávno uvařil plněné kuřecí rolky, a kámoška, co učí na hotelovce, řekla, že to, co se já naučil obyčejným rozumem nedokázala polovina blbců za tři roky (nejdřív totiž učila jen na kuchařským učilišti).

Takový člověk prostě nemá nárok být kuchařem - dobrý kuchař je velice důležitá věc, a ani učební obory by se neměly zvrtnout do mentality "Von náš Jarda je blbec, tak ho šoupnem někam na učňák, třeba na kuchaře, to je blízko vod baráku, ať má aspoň nějakej papír."
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2014 07:09

O tom, co se deje na ucilistich naprosto souhlasim, sam mam jednu velmi cerstvou zkusenost. Ty decka tam jsou naprosto tupy, ale opravdu naprosto (vsak taky proto se tam "dostanou", ze) a vyucujici to maji vse na parku. Spratky zajima, kdy je pusti domu a ve finale toho vyucujiciho taky, aby si mohl jit resit svoje fusky. Coz jsem naprosto nepobral, ze to muze fungovat x let bez toho, ze by se nekomu neco stalo a dotycny z toho nemel extra pruser.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 24. 2. 2014 07:52

Tys tam učil nebo jak ses tam dostal?
No, jenže to je právě ono: pak jsou výsledkem lidi, co jsou schopný lízt málem pod buchary, jen proto, protože "Šéf řek že se víroba nezastavuje, a já chcy mýt na na víplatje o 400kč výc."

Mě někdy vrtá hlavou, jestli je blbost (když pominu nemocný lidi, ale prostě taková ta omezená forma primitivismu) víc o genech anebo o výchově.

Dost těch lidí, co sem poznal, nebylo v pravém slova smyslu neinteligetních, spíš měli velice úzký rozhled a velice ubohý systém hodnot.

Jestli je to výchovou - že je doma rodiče mlátili (ono totiž, v jednu chvíli je člověk dost zranitelnej: když jeho rodiče na dětské otázky typu "Proč je tráva zelená." reagují bitím či nadávkama, tak to dítě se pak naučí, že se nemá o nic zajímat a nad ničím přemýšlet - já měl štestí na tátu, co mi vždy všechno vysvětlil, a proto sem nikdy neměl problém s chápáním věcí. Když ale dítě trestáš za zvědavost, tak se nediv, že pak zůstane hloupé). anebo fakt genama.

Babička třeba pracovala nějakou dobu v děcáku, a říkala, že i cikáňata, co měli (za komunistů) naprosto stejný život jako bílé děti, a byly cikánům odebráni skutečně třeba měsíc po narození, i tak kradli, žebrali a mlátili jiné děti. Prostě geny no.

HLAVNĚ, ať se to tady nezvrhne v debatu o cikánech, jen to uvádím jako příklad, že sám nevím, zda ti lidi, co tady popisujeme, jsou blbí genama anebo blbí výchovou a prostředí (odborně se tomu říká fenotyp).
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2014 09:13

Ja a ty dementy ucit? Vzdyt to by bylo hazeni perel svinim. Proste se mi postestilo ziskat takovou zkusenost a nevychazel jsem z udivu. Ja bych rekl, ze je to z vetsi casti dane dobou (az si pripadam jako duchodci, ktere to same rikali o nasi generaci). Vzdyt se podivej kolem sebe na tu mladez, jaky ma zebricek hodnot, jak se oblekaji a taky bych rekl, ze je souvislost s tim, kdo se na uciliste hlasi. Myslel jsem si, ze to bude hrozny, ale ze to bude az takovyhle peklo, to jsem fakt netusil. A potom ti prijde remeslnik, co je hubou mistr sveta a kdyz vezme do ruky kladivo, tak uz je ti jasny, ze je neco spatne.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 24. 2. 2014 09:58

Já bych řekl, že minimálně velmi podstatným faktorem je, že lidem se prostě nechce dělat rukama často ne úplně čistou práci, to asi není nic nového, ale dneska víc než dřív v rámci politiky, že každý má mít co nelepší vzdělání je daleko víc míst na různých středních školách i soukromých, je spousta víceletých gymnázií atd., taky nějakou roli hraje populační vývoj, takže materiál co dříve končil na učňácích se dneska dostane na střední a na učňáky se dostává to co se tam dostává.
xtonda
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků