Co PŘESNĚ Vám pomohlo?

Diskuze týkající se změny zaměstnání, právní a legislativní problematiky, zvyšování kvalifikace, studia v ČR i zahraničí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod eLzyx 20. 2. 2014 22:26

tak, snaha se to naučit byla. Ale tím sítem jsem prostě neprošel. Ono když přijmou cirka 600 prváků a potřebujou je zredukovat na cirka 200 ...

škoda, že už na netu není video s oním profesorem. Haluzárna největší. Psal, psal, psal, já už si říkal "hej, už to chápu ... dobrý" a on se najednou zastavil, podíval se kamsi doprostřed tabule zamumlal "omlouvám se, tady je chyba, protože A implikuje B, pak funkce nemůže nabývat bla bla bla" a já byl v *****.

Zkusím to najít na disku a šoupnout to na youtube
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 20. 2. 2014 22:36

Jo, to je nejlepší, chybující učitel.
Jasně, i oni jsou jen lidi, ale je to jaksi na nic... stejná situace jako technické kreslení u nás: babka, co asi byla Leninova porodní bába, co něco šmudlala na tabuli, a v půlce hodiny "Jé, ono je to špatně - předělejte to."

A měla kecy že jsme pomalí.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 20. 2. 2014 22:39

video jsem nenašel, aspoň foto

Obrázek
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 20. 2. 2014 22:40

To si děláš prd€l...
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 20. 2. 2014 22:47

ne, to co vidíš je zlomek toho, co popsal. Takových tabulí udělal šest za hodinu/45min. Jen opisovat to byl nářez. Dneska bych na to šel jinak - videokameru a pak si to pouštět do pochopení.
Jinak to co je na obrázku je víceméně středoškolská matematika.

RNDr. Jiří Čížek, CSc.

Dodnes si pamatuju hlášku vyrytou na jedné z lavic: Čížek, Drábek, Míka - lepší v zádech dýka.
Naposledy upravil eLzyx dne 20. 2. 2014 22:55, celkově upraveno 1
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 20. 2. 2014 22:52

No to nevim teda.. u nás to končilo funkcema a goniometrií.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 20. 2. 2014 23:09

mě dostával i v tom, že si dokázal zapamatovat, kdo kde seděl při zkoušce a jaké měl mít zadání. Cirka 50lidí.
Sedělo se ve velké posluchárně, v dlouhých řadách. A aby se neopisovalo, tak se rozdávaly testy ve variantách A,B,C. Někteří vykukové ale řešili raději stejné zadání jako asi mnohem zdatnější kamarádi sedící vedle. A aby ty písemky nebyly po odevzdání hned vedle sebe, tak to šel odevzdat jeden, pak se počkalo až se odevzdá několik desítek dalších, pak to odevzdal ten, co opisoval.
Stejně pak zahlásil ... kolego Forejte, vy jste řešil variantu B, stejně jako vedle Vás sedící kolega Nováček. To Vám nemohu uznat, přijďte příště a laskavě se držte zadání.
Nechápu. Projdou mu tam stovky jmen a on si je pamatuje. Mě projdou přes kancelář tři dodavatelé a pamatuju si jméno/příjmení jen jednoho, resp. jedné protože měla krásný trojky prsa :D
Naposledy upravil eLzyx dne 20. 2. 2014 23:11, celkově upraveno 1
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 20. 2. 2014 23:11

Tak jistě, hodně lidí má zvláětní schopnosti, já třeba dar na jazyky... nedávno sem ze dvou vět poznal, že ti dva Němci předemnou jsou Bavoráci - taky potom nastoupili do auta s Bavorskou SPZ.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 20. 2. 2014 23:12

já mám dar překecat, umluvit ... ale jen česky
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 20. 2. 2014 23:25

Elara: Potom nechápu kde máš problém? S jazykama by ses snad někde chytnul, ne?
eLzyx: Jdi na managera, nebo politika. :D
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Elara 20. 2. 2014 23:27

I tak chtějí ultimátní praxi... někdy se koukni na pracovní weby, to ju furt praxe... ...podmínkou.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pocestny 21. 2. 2014 09:11

KOSŤA KOSTIČ píše:...snahám o "nelegální práci" jako OSVČ. ...


Jak jako snahám o nelegální práci jako OSVČ?!!! To jako každý živnostník = nelegálně pracující.

-- 21. 2. 2014 09:19 --

Noxik píše:Z tech 10 hodin vem 1-2 na dojizdeni/dochazeni do skoly, pokud ji nemas hned u baraku,...


Ahoj, i ta doba dojíždění jde využít docela dobře, pokud nejedeš na kole. Ale na druhou stranu, nechtěl jsem, aby z mého příspěvku vznikl dojem, že jsem 16h denně něco šrotil (no to fakt ne). V podstatě jsem ty roky studia prošvejkoval, a soustředil jsem se furt na něco úplně jiného...

-- 21. 2. 2014 09:25 --

Elara píše: učitelé matiky jsou diagnózou,...



:-) Kdyby ti učitelé něco fakt uměli, co se dá v praxi využít, tak by makali za lepší prachy někde ve firmě. Co se s tím dá udělat, když si to člověk uvědomí?
Pocestny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 2. 2014 10:30

eLzyx píše:RNDr. Jiří Čížek, CSc.

Tý woe, toho jsem zažil na VŠSE Plzeň někdy v létech 1977-1980 :-D.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 21. 2. 2014 11:28

jj, něco podobného jsem zažil taky, cca 10 let zpět. Technologie a mechanika... Jako absolvent obchodní akademie jsem měl velmi rychle jasno, že toto vzdělání není pro mě.

Dvouhodinovka těchto předmětů začínala tak, že profesor přišel do třídy, roztáhl tabuli jak nejvíc to šlo, vzal si mikrofon a začal psát hieroglyfy, v čemž pokračoval, dokud tabuli celou nepopsal, nebo nezazvonilo.

Rozuměl tomu málokdo a dokonce některé slečny se ke zkouškám učili příklady z paměti, hieroglyf po hieroglyfu, což mi připomínalo 16. - 17. století.

Znám pár strojařů Bc. a Ing. a většinou strojařinu studovali cca dvakrát déle, než by podle osnov měli a spousta z nich tím strávila několik let, aniž by se jim vůbec povedlo získat nějaký titul.

Rozhodl jsem se tedy pro studium jazyků a pak se přihlásil na VŠ humanitního směru a rozhodně toho nelituji. Neznalost jazyků je u nás bohužel stále tak velká, že mi to i teď poskytuje poměrně velkou komparativní výhodu před většinou jiných uchazečů o práci, kteří to neumí, nebo se bojí mluvit.

Až mě zaráží, že jsem potkal třeba inženýry ekonomie, kteří prostě nedají dohromady ani větu anglicky. Tím se samozřejmě z většiny zajímavých pozic automaticky diskvalifikují.
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod eLzyx 21. 2. 2014 12:17

Tomáš Marný píše:
eLzyx píše:RNDr. Jiří Čížek, CSc.

Tý woe, toho jsem zažil na VŠSE Plzeň někdy v létech 1977-1980 :-D.

já na ZČU FAV 2003-2004

yowie: jo ty jazyky, to je děs. Bohužel i u mne. Absolutně netuším jak se je naučit. Klasickou metodou s českým učitelem je to (alespoň u mne) nereálné. Nerozmluvím se (písemně jakžtakž). A vycestovat někam do zahraničí? Mno, bych musel na tuty vědět, že mě vemou. Pokusy získat tam zaměstnání by taky mohly skončit pokusy exekutorů sebrat mi ne zcela splacený barák. Takto mi uteklo už velmi mnoho dobrých pozic :-(
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků