Co PŘESNĚ Vám pomohlo?

Diskuze týkající se změny zaměstnání, právní a legislativní problematiky, zvyšování kvalifikace, studia v ČR i zahraničí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xtonda 21. 2. 2014 15:50

Praxe se praktikuje na pedagogické a na učňácích. možná na průmkách. Na většině VŠ je to nereálný, v časovém rozsahu který by na to bylo možné vyhradit není možné aby se student dostal k něčemu smysluplnému odpovídajícímu tomu co studuje, takže praxe studenta VŠ by v reálu vypadala podobně jako jako na obchodních akademii - nějaká práce kde se nedá nic zkazit ani nic moc naučit, co taky důležitého dáte studentovi (jedno jestli SŠ nebo VŠ), který přijde na pár dní na praxi.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod OS 21. 2. 2014 15:56

eLzyx píše:
Pocestny píše:Proč ty humanitní obory vlastně studují? Protože to je jednodušší než technika? Protože nepřemýšlejí o budoucnosti? Protože neví, co chtějí vlastně dělat? Protože tak odflákli střední školu, že na tu techniku prostě nemají? Protože to na ně zbylo jako záchranné lano? Proto, aby odložili nástup do práce o pár let? Protože v tom vidí zářné zítřky?

já techniku asi nechám plavat a taky se vrhnu spíše na humanitní, resp. společenské vědy. Konkrétně ekonomii. Ve spojitosti s mým technickým základem by se z toho dalo něco vytěžit. Nebo to vidím zkresleně?


Vrhni se na technické věci, třeba programování a možná i něco vyděláš. :) K tomu nějaký ten jazyk a je to. Do ekonomie jen tak bych nešel, pokud bych neměl jisté teplé místečko ekonom. experta kdekoli kde jsou prachy.
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eLzyx 21. 2. 2014 15:59

xtonda píše:praxe studenta VŠ by v reálu vypadala podobně jako jako na obchodních akademii - nějaká práce kde se nedá nic zkazit ani nic moc naučit, co taky důležitého dáte studentovi (jedno jestli SŠ nebo VŠ), který přijde na pár dní na praxi.


spolubydlič z VŠ dělal jako bakalářskou práci projekt na soustavu několika kruhových objezdů a sjezdu z dálnice. Kdykoliv tamtudy s někým jedu, tak slyším "to by mě zajímalo, jaké hovado tohle projektovalo". Vždycky mě to neskutečně rozesměje
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pocestny 21. 2. 2014 16:06

Elara: Víš co, mám pro tebe alespoň nějaké konkrétní rady:

1) Začni tím, že se podíváš na 100-200 webových stránek s následující tématikou, a budeš tomu věnovat pár desítek hodin studia (naučíš se jak reagovat na otázky u pohovoru, jak se na ten pohovor vůbec dostat, jak má vypadat životopis, co chce zaměstnavatel slyšet, co slyšet nechce, atp.).

https://www.google.cz/#q=jak+usp%C4%9Bt ... o+pohovoru
https://www.google.cz/#q=jak+napsat+%C5%BEivotopis
https://www.google.cz/#q=jak+hledat+pr%C3%A1ci

2) Potom si podle těch rad opravíš životopis, který si pak na ty pohovory vezmeš, nebo je budeš posílat na vyžádání.

3) Potom se zaregistruješ na všechny servery nabízející práci, které na Googlu najdeš a uděláš si tam perfektní profil. Když nemáš praxi, tak tam naházej alespoň svoje zájmy v oboru.

4) Už máš profily? Tak ještě obtelefonuj všechny pracovní agentury a v těch, které budou mít zájem, si nech založit svůj profil. (Aby toho nebylo málo :-) )

5) Potom ve volném čase, když se zrovna nebudeš připravovat na pracovní pohovor, se připravuj samostudiem a prohlubuj si znalosti ve svém oboru a přidružených oborech. Ne, že se budeš něco šprtat! Ale rozšiřuj si přehled. Jestli to uznáš za vhodné, nauč se třeba EN/DE jazyk, máš hodně volného času, prostě toho využij.

6) ...připravovat na pracovní pohovor: Najdi firmu, zjisti si o ni všechny dostupné info (co dělá, jak to dělá, pro koho to dělá, co jim můžeš nabídnout), kontaktuj firmu (kvalitně napsaný "na míru" email s životopisem nic nezkazí)... čekej na odezvu. Najdi další firmu...

7) Snaž se najít alespoň nějaké víkendové fušky. Jestli fakt neznáš nikoho, kdo rekonstruuje byt a potřebuje předělat elektriku, tak si obejdi pár sídlišť barák od baráku a mrkni na nástěnku, jestli tam nemá někdo vyvěšeno, že dělá rekonstrukci... Poptej se, jestli nepotřebuje pomoct s elektřinou. (Pochopil jsem to dobře, že tvůj obor je Slaboproud?) Chybí ti nářadí na ty fušky?! Sežeň si nářadí!

8. Běž na jiné Fórum - tady se řeší s ohledem na tvoje potřeby naprosto irelevantní kecy. A čti! Hledej! Uč se! Zaujme-li tě tam cokoliv? Nastuduj to! Zjisti si všechno!

...
Pocestny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xtonda 21. 2. 2014 16:28

Na tom je vtipný, že to po něm nikdo nezkontroloval a postavili to, pokud to tedy je skutečně špatně. Jako závěrečná práci něco většího dejme tomu, ale jako takovou tu běžnou praxi při práci si to moc nedokážu představit.

-- 21. 2. 2014 16:33 --

OS píše:Vrhni se na technické věci, třeba programování a možná i něco vyděláš. :) K tomu nějaký ten jazyk a je to. Do ekonomie jen tak bych nešel, pokud bych neměl jisté teplé místečko ekonom. experta kdekoli kde jsou prachy.

Na to člověk musí mít buňky a rozhodně se po přečtení jedné knihy nestaneš programátorem. Já sem začínal ve třetí třídě na ZŠ.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Inev 21. 2. 2014 16:36

Xtonda : já myslím, že je to v pořádku. Ale znáš to. Vždycky se někdo najde, co bude nadávat. Silně pochybuji, že by takovou věc nikdo nekontroloval. Navíc toto má přísné normy, vyhlášky, zákonn.požadavky. Takže asi není co řešit.

Elara : možná jsem to přehlídnul...ty chceš být zaměstnanec nebo začít podnikat. Chceš dělat rukama, hlavou nebo ti to je jedno?

Pocestný : Jojo....tlacháme už i kecy. Ale to se občas stane na diskuzi :-)
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod OS 21. 2. 2014 16:44

xtonda: Tím spíš by už měl začít. :) Ve 3. třídě ZŠ na to má stejně málokdo, ale potom to může dohnat.
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 21. 2. 2014 17:02

Tak samozřejmě byl to kroužek pro žáky ZŠ, tedy uměřené věku, tehdy basic s číslováním řádků, takovéto 10 GOTO 20, PMD 85, rok 1986.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Elara 21. 2. 2014 18:59

Dobře, Pocestný, budu se toho držet...
Ineve, je mi to defakto, jedno, vím, že si nemohu vybírat...
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrAsch 21. 2. 2014 19:06

Vystudoval jsem finance. Kdybych se rozhodoval dnes, jdu na matfyz na teoretickou matematiku
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Elara 21. 2. 2014 19:10

Proč na matiku?
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrAsch 21. 2. 2014 19:12

Protože s tou bych si mohl vybírat zaměstnaní. Matika je skoro všude. Mohl bych mířit třeba IT - vývoj aplikaci, programování ani finance by mi nebyly zavřené...
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Elara 21. 2. 2014 19:20

Matiky se bojím... já nemám problém logicky myslet, sám jsem už vyřešil plno softwarových problémů, ale špatně si pamatuju nějaký poučky.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 21. 2. 2014 20:37

PetrAsch píše:Protože s tou bych si mohl vybírat zaměstnaní. Matika je skoro všude. Mohl bych mířit třeba IT - vývoj aplikaci, programování ani finance by mi nebyly zavřené...

Samozřejmě i v rámci studia na matematické sekci MFF se ve finále člověk dost profiluje, čili je potřeba si vybrat konkrétní specializaci, čili představa, že je to příprava pro informatiku ekonomii je iluzorní.

Pokud bys chtěl spíš na IT, tak je lepší studovat informatiku na MFF, matematické základy jsou velmi pevné a široké, v prvních dvou letech matika převažuje a jsou tam ty předměty, které matiku s programováním propojují - teorie grafů, automaty, gramatiky, vyčíslitelnost, složitost, což je dost podstatné.

Ale ani takoví pojistní matematici se nemají špatně, v tomto případě by ta matika byla asi optimální volba.

-- 21. 2. 2014 20:44 --

Elara píše:Matiky se bojím... já nemám problém logicky myslet, sám jsem už vyřešil plno softwarových problémů, ale špatně si pamatuju nějaký poučky.

Matika na matfyzu se ale bere komplet, věty se dokazují a staví se celá teorie od základů, čili pokud to člověk pochopí, tak vše do sebe zapadá a dává to perfektní smysl. Samozřejmě něco si pamatovat je potřeba. Já sem naopak nesnášel předměty, které byly jen o pamatování si výčtů bez nějaké vnitřní logiky. Tím ale nechci říct, že je to snadné.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 2. 2014 21:06

Ale ani takoví pojistní matematici se nemají špatně A kolik jich trh v ČBR pobere?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků