Drobná stavba

Diskuze o plánování a realizaci staveb, rekonstrukcí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod HonzaMo 14. 8. 2011 12:52

Ahoj, prosím o radu ohledně tzv. drobné stavby. Jaké jsou podmínky pro drobnou stavbu na pozemku vedeném v územním plánu obce jako zahrada? A je možné drobnou stavbu připojit na vodovodní řád, elektřinu a zbudovat u ní jímku? Předem děkuji.
HonzaMo
Diskutér

Odeslat příspěvekod omgf 14. 8. 2011 20:27

Dám ti lepší radu.
Existuje adresa www.google.com a tam ti poradí. Napiš tam Drobná stavba a stiskni enter a čti. První dva odkazy jsou tvoje.
omgf
Diskutér

Odeslat příspěvekod HonzaMo 15. 8. 2011 11:35

Děkuji za radu, ale z prvních dvou odkazů si nejsem jistý, že je tam citováno z aktuální verze stavebního zákona (16m2 x 25m2) a hlavně z toho není patrné, zda je možné drobnou stavbu připojit na elektřinu a vodovodní řád. Tedy pokud se nebudu držet "co není zakázáno, je povoleno". Ale praxe může být různá, proto by mě zajímala zkušenost někoho, kdo to třeba již osobně řešil.
HonzaMo
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 15. 8. 2011 11:36

A myslis si, ze na financnim foru se resi stavby a jejich legislativa?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod kamey 15. 8. 2011 12:41

K elektřině a vodovodnímu řadu si mohu připojit i stan, když na to přijde. Nebo nechápu, co se tu řeší.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kamča 15. 8. 2011 17:53

A co tak jít se zeptat na příslušný stavební úřad.
Kamča
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HonzaMo 16. 8. 2011 10:14

Hlavně mě zajímá, zda má někdo zkušenost s tím, že si koupí samostatný pozemek vedený jako "zahrada" (není v zahrádkářské kolonii). A koupí si jej ne proto, že se chce vrtat v zemi a pěstovat mrkev a brambory, ale proto, že si tam chce vytvořit únikové místo z města k vodě. A protože trávník atd. si učitou údržbu vyžádá, potřebuje tam člověk mít nějakej malej domek, vodu a elektřinu (včetně přípojky na zadokování karavanu). A taková zahrada je minimálně pětkrát levnější, než koupě obdobného stavebního pozemku.

Stavební úřad, abych se vyjádřil kulantně a a právně nenapadnutelně, rozhoduje v příslušném pověřeném městě nestejně, zřejmě podle sympatií.... :-((( Tak bych tam šel rád s vědomostí, zda mi ve stavbě domku a přípojek mohou bránit či nikoliv.

Pokud někoho můj dotaz obtěžuje, uctivě se omlouvám. Pokud takový dotaz nepatří na toto fórum, je to pouze exaktní důkaz nedokonalosti a neskonalé hlouposti autora O:-)
HonzaMo
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 16. 8. 2011 17:01

Domek, karavan zkrátka vše bez pevných základů, ti s největší pravděpodobností povolí.
Přípojky - voda, elektřina - jsou vůbec v dosahu? Tedy v takovém dosahu, aby bylo ekonomické je vybudovat? Pokud ano, zajdi na vodárny a elektrárny a vyžádej si stanovisko, zda-li a za jakých podmínek ti povolí se připojit. Pokud ti povolí elektřinu, zvážil bych možnost vrtané studny. Ono ani ta přípojka nebude zadarmo.
Na všechny přípojky bude možná potřeba stavební povolení. To ti ale řeknou na úřadě.
Úřady obvykle nezakážou něco, co ti povolí distributor. Pokud tedy přijdeš na úřad se souhlasným stanoviskem distributora, bude možná úředník zkoušet tvou trpělivost, ale nakonec asi uspěješ.
sniper76
Diskutér

Odeslat příspěvekod HonzaMo 17. 8. 2011 13:45

Díky, to je cenná rada! Distributory zkusím. Studna je určitě na úvahu, vzhledem k blízkosti řeky bude voda tak 3 metry pod zemí a na užitkové účely by postačila.

Přes ulici jsou rodinné domy... Proto mě ten pozemek zajímá.
HonzaMo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Reginaldo 28. 12. 2019 17:00

V zásadě můžete udělat vše, co vaše duše chce, ve skutečnosti v tom není žádný problém, hlavní věc je mít touhu a traktor. Zde https://traktory-morava.cz/traktory.html můžete mimochodem vidět mnoho dobrých možností pro sebe" на "Pokud se chystáte objednat je základ, pak je třeba mít traktor, při výstavbě - je to velmi užitečná věc, tady https://traktory-morava.cz/ mám, mimochodem, ukázalo se najít docela není drahý, je dobrý traktor, myslím, že vám může být to zajímavé"
Reginaldo
Kolemjdoucí