Zamezení přístupu k pozemku

Diskuze o plánování a realizaci staveb, rekonstrukcí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Potkys 5. 2. 2021 18:34

Dobrý den,

mám problém se stavebním pozemkem na který nemůžou vozidla které mě mají zajistit dopravu a odvoz materiálu a jiná větší technika, protože na komunikaci, která vede k pozemku je nová cedule zákaz vjezdu nad 2,5tuny. a obec říka že mám jezdit po poli ale když bude pršet tak se tam nikdo nedostane... :grr:

Není nějaká cesta přes stavební úřad aby me dali výjimku?

díky za odpověď.
Potkys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bodyczech 5. 2. 2021 19:34

Ve stavebním povolení by jsi měl mít vypsán způsob přístupu k pozemku a stavbě... pokud jej ještě nemáš, pak jedině domluva s obcí (předpokládám, že cesta je v majetku obce), klidně zdůraznit, že uvedeš cestu do původního stavu.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mimonik 5. 2. 2021 20:57

A nebo se na celou obec vyser a ceduli pravidelne odstranuj (pokud tam teda neni most, co vic jak ty 2.5 tuny fakt neunese :D).
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 5. 2. 2021 22:34

Prostě obec nechce náplavy... U nás máme něco podobného... U bytovky byly zahrádky, které tenhle idiotský stát vydal jako náhradní pozemky babizně, která je obratem střelila překupníkovi s pozemky a ten nějakému pražákovi, který si tam mínil postavit barák... No ale protože starousedlíci drží při sobě, tak si tam pražák může akorát tak pěstovat rajčata... Mezi tím jeho pozemkem a sítěmi je metr široký pozemek, který patří místnímu kulakovi. A ten souhlas s napojením na sítě přes svůj pozemek nikdy nedá :-D.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sovovic 15. 4. 2021 23:10

Klasika... někteří starostové se tak realizují no. Já jim to vesele ignoruji, oni mě napomínají a vykazují si tím práci (co by také jinak dělalli, že)...
Sovovic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrasilvinka 18. 5. 2021 12:35

Ke každému pozemku musí být přístupová cesta.
petrasilvinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mimonik 18. 5. 2021 12:49

Pravý Tomáš Marný píše:Prostě obec nechce náplavy... U nás máme něco podobného... U bytovky byly zahrádky, které tenhle idiotský stát vydal jako náhradní pozemky babizně, která je obratem střelila překupníkovi s pozemky a ten nějakému pražákovi, který si tam mínil postavit barák... No ale protože starousedlíci drží při sobě, tak si tam pražák může akorát tak pěstovat rajčata... Mezi tím jeho pozemkem a sítěmi je metr široký pozemek, který patří místnímu kulakovi. A ten souhlas s napojením na sítě přes svůj pozemek nikdy nedá :-D.

Metr? To podkopaj, tvuj pozemek jen jen ta 2d placka na povrchu, cokoli v zemi a cokoli nad tim az po hranici s vesmirem je statni.
Mimonik
Nadšenec


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků