Cena pozemku

Diskuze o plánování a realizaci staveb, rekonstrukcí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dave67 6. 11. 2013 15:48

Řeším prodej stavebního pozemku. Jde o pás 50 x 20 metrů, v obci o 150 lidech, kousek od Moravské Třebové, pozemek mezi cestou a zástavbou. Snažím se zjistit obvyklou cenu. S tímto dotazem jsem se obrátil na místní pozemkový úřad a ti mě odkázali na starostu obce. Vzhledem k tomu, že se starosta zná s kupujícím, tak to není dobrý zdroj informací. Podle něj je cena 10 Kč za m2. Mě se to zdá dost málo... Máte s někdo zkušenost s podobým prodejem a případně kde zjistit cenu ? Samozřejmě to řeší znalec, ale jsou to náklady navíc.
dave67
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 6. 11. 2013 16:57

Asi by stalo za to uvest, zda a jake jsou tam site.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod dave67 6. 11. 2013 17:40

http://2i.cz/7dfb7a5083 - územní plán - celý můj pozemek je tenkou modrou (rozklikněte celý obrázek), část o kterou mají zájem je tenký proužek kolem modrého puntíku.

Územní plán počítá s cestou, sítěmi, stromy:) Chtějí ten tenkej pásek od zástavby po plánovanou cestu. Na šířku cca 30 metrů. Předpokládám, že cesta bude mít na šířku max. 10 m a zbytek si odkoupí majitel sousedícího pozemku.
dave67
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 7. 11. 2013 12:27

10 Kč za m2 je úplně nesmyslná cena, i kdyby to nebyl stavební pozemek, tak bych si ho raději nechal, to je 10000 Kč, starosta uvízl v normalizaci.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod alexpraha 7. 11. 2013 23:33

Taky mám pocit, že 10 kč je cena louky. Pole se již prodávají za víc. Takže pod 50 Kč bych nešel.
Do 50 km od Prahy je za 50 Kč pole, které zůstane navždy polem. Jak je možnost, že z toho bude stavební pozemek, cena letí nad 100 Kč a více.
A jaké ceny ukazují realitní servery? To je spolehlivý ukazatel, plus mínus koeficient lživosti makléřů.
alexpraha
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 11. 2013 09:27

Také mi ta cena přijde nesmyslná? Potřebuješ to vůbec prodávat? Jestli to správně chápu, tak to bezprostředně navazuje na tvoji zahradu.

Za 10 tisíc bych si to určitě nechal, i kdybych tam měl třeba jen složené dřevo, zaparkované auto (případně myšlené pro zaparkování návštěv), nebo tam v létě mít bazén. V důchodu budeš rád, že máš kde pěstovat zeleninu.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DrumSession 8. 11. 2013 11:42

Z kat. mapy vyplyva ze se jedna o pole. Tj. cena pozemku lze ocekavat jako pole, see místni ceny.
Ale z mapy to vypada, ze se jedna o jeden velky JZ svah a nekdo chce jen prostredni cast. Tj. pozemek by se musel rozdelit a znovu zamerit geodetem. Ale take vsechny casti i v pravo a vlevo ! Takze dalsi naklady pred/pri/po prodeji. Kdo to zaplati ?

Protoze o pozemek ma zajem starosta nebo jeho znamy, tak lze predpokladat, ze pozemek/ky budou chtit zmenit (??) na stavebni nebo ostatni (zahrada, sad) - pri zmene/aktualizaci kat. mapy. Pokud o to bude usilovat majitel, tak starosta mu bud vyjde vstric nebo bude blokovat.

A i kdyz dojde ke zdarne dohode, nejdulezitejsi je napojeni na site. Nejdulezitejsi je napojeni na 1) vodu
2) ele. (kabel v zemi nebo alternativni zdroje + solar)
3) kanalizace (jímka nebo cisticka)
4) plyn (je-li v obci).
To jsou nejvyssi realne investice krome papirovani. Kdyz vyse uvedene naklady rozpocitas na m2 neco (i 100 %) prihodis taky vyjde cena stavebniho pozemku. Jak se pohybuji ceny stavebních pozemků v okolí ?

Docela je zajimava ta velka stavba RD (?) pobliz, ktery neni zanesen v kat.m. ale budova stoji...
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 11. 2013 12:04

DrumSession: že by jim kvůli kolaudaci chyběly metry čtvereční zeleně v poměru ke zastavené ploše? Tak to by byli ochotni dát za ten pozemek i několik set za metr.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DrumSession 8. 11. 2013 22:22

No spise mi to prijde teochu megalomanstvi od kupujícího.
Jen rozdělit pole na tretiny prijde na vyznamnou castku, (zasitovani ?), a at jiz to bude st. pozemek nebi ne, tak asi nemá predstavu, co to je za praci starat se o 10 arů zahrady, jen to 4-6x v lete posekat o květinách nemluve...

Ale třeba na to bude zahradnik !
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 15. 12. 2013 11:04

Me by zajimalo, jestli ten prodej resi tazatel sam od sebe nebo jestli to zacal resit kupujici. Mam takovy dojem, ze kupujici spolecne se starostou na nej hraji levou. V kazdem pripade je celkova cena 10 tisic naprosto nesmyslna a za takovych podminek bych si ten pozemek urcite nechal.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod H.G. 26. 12. 2013 10:55

S474N, ctes mi primo myslenky, taky mam takovy pocit, ze prodavajiciho chce nekdo pekne nahnout na cene.

Na jeho miste, pokud to chce prodavajici po nejake pricine mermo moci prodat bych to hodil na prodej za nekolik set tisic, at si lidi ve vsi myslej co chtej a povidaj co chtej i treba se starostou v predvoji.

Tato zdanliva nesmyslnost ma svuj smysl. Slevit je mozne kdykoliv a slevu je mozne pevne svazat s pisemne ustanovenymi podminkami prodavajiciho, jake muzou byt i cennejsi,nez penize. Zejmena pokud mate takove skvele sousedy. Jelikoz take nemuzu spravne priradit, kdo tu pise dotaz (prodavjici, nebo kupujici .....) a nechtel bych prodavajiciho poskodit, tak tu podrobnosti jak to udelat nebudu popisovat, ale jsou legalni moznosti na tu i druhou stranu, jak zmenit skore ve hre.

Na miste prodavajiciho bych se vice zacal zamerovat k zesileni sve pozice v otazkach uzivaciho,vlastnickeho, mozna by nebylo od veci prostudovat si i pravni normy souvisejici s pravem zastavnim a zacal pozemek predbezne pravne osetrovat. Urcite bych nelitoval nejake te koruny a prokonzultoval bych se s nejakym pravnikem a realitni kancelari.(obcas byva v realitce i advokat, tak by to mohlo byt i zadara, pokud se k otazce spravne postavi) Take bych se na miste prodavajiciho zameril na pravni pozici te "neregistrovane" stavby o jake tu nekdo vyse psal. Mozna reseni otazky lezi prodavajicimu primo pod nosem.
H.G.
Diskutér