Společnost Ekonomické stavby

Diskuze o plánování a realizaci staveb, rekonstrukcí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod radim33 16. 6. 2007 06:38

Jestli k tomu můžu něco říct, tak co jsem různě zachytil, některé stavební firmy své zákazníky škatulkují jednak podle toho, jak asi rozumí stavebničině a má zájem si něco v tom zjistit a podle toho, jestli na sobě nechají dříví štípat nebo ne. Zákazník neznalec potom třeba místo materiálu předepsaného v projektu dostane jiný levnější a firma doufá, že se to neprojeví po první zimě ale až třeba za 10 let. U druhého zákazníka třeba zaměstnanci pracují spíše jen tehdy, když zrovna někde jinde něco nehoří, jinak je stavba prázdná. Těm, kteří při objednávání prací vypadají na to, že by to firmě neprošlo, tak těm dají pokoj a postaví jim ten barák kvalitně a rychle.
radim33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kasl54 19. 6. 2007 16:31

Ahoj, tak to co píše Radim33 asi pravda je, otázkou je, jak která firma k tomu zákazníkovi přistupuje, jestli opravdu využije situace a staví z nekvalitních materiálů a nebo jedná fér. No, ale každý, kdo tomu nerozumí si může připlatit nějakou tisícovku a objednat si navíc stavební dozor, nějaký nezávislý a ten zajistí kontrolu toho, z čeho firmy staví a hlavně jak. My osobně jsme taky s ES stavěli a když jsme viděli tyhle diskuze, tak jsme si také objednali firmu, která kontrolovala kvalitu stavby. Naštěstí to bylo v pořádku.Petr
kasl54
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nepon 15. 7. 2007 18:41

Ahoj, koukal jsem do katalogu Ekonomických staveb, líbí se mi tam tvarově jeden domek, ale chtěl bych o něco větší. Ten typový, co v tom katalogu je stojí kolem 2,5 milionu. Zajímalo by mě, co všechno Ekonomické stavby mají naceněno v téhle katalogové ceně. Můžete mi to někdo říct, než se tam půjdu na to zeptat? Abych byl aspoň trochu v obraze, jestli ta schůzka má cenu nebo ne. Dík
nepon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Eliska 16. 7. 2007 10:03

To NEPON: Tak Ekonomky mají naceněno skoro všechno – stavbu, koupelnu,záchody, dlažby, podlahy, plastový okna, dveře atd., akorát, že je to vždy omezeno nějakou cenou, za kterou si třeba dlaždice můžeš pořídit, nebo určitou výškou, do které se obklady dělají. Pokud tedy chceš větší domek a pokud si chceš do baráku nějaký luxus, tak si za to musíš samozřejmě připlatit. Ale spoustu věcí odpovídá normální kvalitě, kterou si obvykle lidi dávají do domu, ale myslím, že zrovna u těch dlaždiček si většinou lidé vybírají dražší. Jo a není naceněné napojení domu na inženýrské sítě a ani kuchyňská linka se spotřebičema, ale to není asi nikde.
Eliska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kasl54 14. 8. 2007 14:23

Tak to jste udělali dobře Karle, že ten stavební dozor máte. My si ho taky objednali, je to sice pár tisícovek navíc, ale za to to stojí. Já už jsem tu jednou svůj názor psal a musím říct, že přestože na naší stavbě v práci ES nenašel žádné závažné důvody, tak bych si ho příště - kdybych ještě někdy stavěl objednal zase. :-)....no a tak tam ty úředníky nějak popožeň, ať máknou ne? Jsem rád, že u nás všechno probíhalo "podle plánu".
kasl54
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 8. 2007 16:58

Když už jsme u toho stavění, taky bych potřeboval s něčím poradit. Potřebuju na balkón za krycí skla dát žaluzie. Problém je v tom, že aby šla okna otvírat, musí se vytažená žaluzie (140 cm) vejít do prostoru 7 cm (i s držákem), zatím jsem nenašel firmu, která by si s tím poradila. Chci klasické vertikální (ne horizontalní) žaluzie. Má někdo nápad, na koho se obrátit? Cena není problém, ideálně s motorovým pohonem.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Phenix 5. 9. 2007 16:08

Podle toho co čtu je to jednoduché. Anonymní příspěvek má nulovou výpovědní hodnotu. Proč se ten člověk stydí za svůj názor?
Já se za něj nestydím. Upřímně lituji toho, že mamka byla kdy v ES. Skončíme u smlouvy o smlouvě budoucí. Od nich nikdo nic neudělal, jen blbě kecají a posílají dodatky které prodlužují platnost smlouvy o smlouvě budoucí. Ani jim nevadí, že jim to nikdo nepodepsal ;-)
Je to banda podvodníků a lhářů až to není hezké. V letáku mají, že pomohou s 34? úkony nezbytných k získání stavebního povolení. Ve smlouvě je dokonce, že si objednavatel objednává u zhotovitele vše co se týká stavby vč. stavebního povolení. Stalo se něco neuvěřitelného. Jistý pan F. z ES poslal na stavební úřad projektovou dokumentaci. Výkresy bez razítka, podpisu. Taková firma a nezná základní náležitosti výkresu? To, že je to buran neovládající ani český jazyk nebudu raději komentovat...
Nyní nás čeká bohužel konzultace s právníkem a domek bude stavět někdo jiný.
Lidi i když si myslíte, že je to hodně komplikované a složité tak si raději vyřiďtě hypotéku sami, stavební povolení a vše kolem také. Dá to práci, ale jde to. Ušetříte si zdraví a budete stavět, ne si o tom jen povídat...
Phenix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ares952 22. 10. 2007 04:40

mozna bude lepsi odpoved zde ve foru, pac me zjaima to same...
diky
Naděje je motorem duše
Ares952
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ares952 30. 10. 2007 04:47

vite me hlavne prijde divny, ze 90% lidi zde jsou anonymni prispevatele
Naděje je motorem duše
Ares952
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Premysl Tiser 4. 12. 2007 22:45

Stavba svepomoci je levnejsi pouze tehdy, pokud si za cas, po ktery stavi firma, nemuzet ziskat cennejsi hodnotu. Nez usetrit par tisic a cely vikend stavet barak, asi bych radeji nechal stavet jine a jel s detmi do ZOO, vzal partnerku na vylet apod. Ale pro me je vztah s rodinou cennejsi. ;-)
Ekonomicke poradenstvi pro male a stredni podniky, transformace a prodej firem, poradenstvi pro obce, mesta, kraje a statni spravu, vyberova rizeni, kofinancovani k fondum EU.
Premysl Tiser
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elis87 22. 1. 2008 15:23

Tak my právě podepsali s ES smlouvu o smlouvě budoucí. Vybrali jsme si jeden domek z jejich katalogu s tím,že si tam necháme udělat nějaké drobné změny, aby nám to vyhovovalo. Jinak jsem ty diskuze pročítala, sice některé jen tak letmo, ale nějaké informace jsem z nich přeci jen pochytila. Nejčastěji se psalo o zpozdění stavebních prací a směnkách. My tedy popravdě moc nechvátáme, takže jestli dojde k nějakému časovému prodlení měsíc dva, tak bydlet máme kde. A se směnkou nepočítám, máme dvě stavebka, takže peníze do počátku máme. Jen doufám, že se neobjeví nějaký jiný problém. Máme známé, kteří s firmou dům postavili a ve své podstatě spokojeni byli, takže věřím, že i nám se bude dařit.
elis87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jitusN 28. 1. 2008 12:38

No tak my s Ekonomickýma stavbama také stavíme, my už jsem tedy o něco dál než Elis, začínali jsme dělat základy v půlce srpna, máme hotovou hrubou stavbu. Přes zimu teda moc nedělali, přestože nebyly nějaké extra mrazy, ale teď už máme slíbeno, že zase dělníci přijdou a budou pokračovat. Jen mi štve, že se změnila ta sazba DPH, to si asi nějakou tu korunku budeme muset připlatit. :-(
jitusN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvemil 1. 2. 2008 13:28

V LEDNU JSME UZAVŘELI SMLOUVU OSMLOUVE BUDOUCI ZAPLATILY ZALOHU A TED MAME PRVNI SCHUZKU NA POZEMKU A TO CO TU ČTU MNE ZNERVOZNILO JESTLI VITE NECO VICE TAK DEKUJEM ZA ODPOVED. K+K
kvemil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tap22 4. 2. 2008 12:00

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jsem tady úplně poprvé, ale když jsem si přečetla Váš příspěvek, musela jsem se hned zaregistrovat taky. Ještě sice nestavíme, vybíráme si firmu, která nám dům na klíč postaví a musím s Vámi souhlasit, že jediná firma, která by splňovala to, co potřebujeme i my jsou ES...Nestavíme, ale určitě budeme a i když tady všichni píší hrozné věci o ES, tak nevěřím ani jedinému příspěvku z negativním textem a zrovna ES si vybereme.Manžel je sice proti, protože tomuto fóru taky věří a bohužel věří spíše těm negativním věcem, ale mně je to jedno.Ať si tady každý napíše svůj názor, ráda si ho přečtu, ale ES stejně nepřestanu věřit, budeme snimi stavět ať už se to manželovi líbí nebo ne a všem co ES nevěří dokážu, že i obyčejná žena na mateřské dovolené může mít pravdu a až budeme mít postavený dům od ES, tak tady znovu napíšu své zkušenosti...
tap22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 4. 2. 2008 12:06

tap22: a jake mas tedy pozadavky, ze to splnuje vyhradne ES?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků