Co udrží myčka na sobě

Vybavení interiérů i venkovní doplňky, nábytek

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 19. 3. 2012 13:58

Mě se to taky nelíbí..takže to zítra překopu.. bohužel myčka se přivezla a nebylo to kam dát, aby fungovalo všechno.. v tom odrazu trouby se nachází jen provizorně postavená polička, která taky zmizne a ta skříňka je už v obýváku..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 19. 3. 2012 14:11

Vem auto, nastartuj, dojeď do nějakého Baumaxu, nech si uřízkout 2 desky 60xvýška (podlaha/výška kuchyňské linky -horní skříňky), k tomu přikup 5 desek 60x60 (odhaduji, kvůli šířce myčky), 3 desky na sokl, pár šroubů a potom se s tím poper. Snad ti budou pasovat dvířka od horních skříněk a kování z nich můžeš použít.

Ale jinak koukám, že jsi šikovný ve všech směrech. :D :D :D
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 19. 3. 2012 15:45

Jen tak mimochodem, kdyz chci zapasovat mycku do skrinky, tak holt musim vytahnout o tech par stovek vic, ale zase to nejak vypada. Kdyz chces setrit, tak si muzes napustit drez a umejvat to vsechno rovnou v nem.

kamey: koukam, prakticka to zena. :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod kamey 19. 3. 2012 16:12

Jako vždy = vždy připravena :D
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 3. 2012 17:11

S474N píše:Jen tak mimochodem, kdyz chci zapasovat mycku do skrinky, tak holt musim vytahnout o tech par stovek vic, ale zase to nejak vypada. Kdyz chces setrit, tak si muzes napustit drez a umejvat to vsechno rovnou v nem.

Mytí nádobí ve dřezu je dražší, než v myčce :). Tedy pokud nemyješ zrovna jeden talíř a jeden příbor.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Noxik 19. 3. 2012 17:27

Docela by me zajimalo, jak to s tou cenou je. Ono se sice vsude uvadi, kolik mycka usetri vody, ale kolik zase spotrebuje elektriny, to uz moc ne. Tu zase nepotrebuji pri rucnim myti. Zalezi, jakym zpusobem s eohriva voda a za kolik.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 19. 3. 2012 17:29

PatrikChrz: proto jsem psal v napustenem drezu, to je urcite levnejsi, nez pod tekouci vodou nebo v mycce :mrgreen:

Noxik: + taky ty tablety atd
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod kamey 19. 3. 2012 17:30

PatrikChrz píše:
S474N píše:Jen tak mimochodem, kdyz chci zapasovat mycku do skrinky, tak holt musim vytahnout o tech par stovek vic, ale zase to nejak vypada. Kdyz chces setrit, tak si muzes napustit drez a umejvat to vsechno rovnou v nem.

Mytí nádobí ve dřezu je dražší, než v myčce :). Tedy pokud nemyješ zrovna jeden talíř a jeden příbor.

No právě, záleží na propočtech, když počítají, že do myčky dáš nějakých 9 sad nádobí, tak to ani normální rodina každý den nemyje. A nějak mýt nádobí 2 x za týden, abych ji zaplnila :( na to nemám žaludek.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 3. 2012 17:37

Ale ta elektřina jde hlavně na ohřev vody. Při mytí používáš teplou vodu, do myčky pouštíš studenou. Je tedy třeba počítat proti sobě:
množství teplé vody u ručního mytí proti množství studené vody + elektřiny u myčky
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kamey 19. 3. 2012 17:44

Na běžné "velké nádobí" spotřebuji 1 plný dřez vody (ty dnešní dřezy moc velké nejsou, myslím, že 10 litrů to nebude, voda má cca 35 stupňů, víc bych v ní asi neudržela ruce. Odmývám od začátku napouštění a oplachuji pod kohoutkem, než domyji vše, včetně opláchnutí všeho nádobí, mám plný 1 dřez. Nádobí se u nás umyje tak 4-5x za týden, když započítám cenu myčky, tablety, elektřinu, vodu, myslím, že šetřím dost bez myčky.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 19. 3. 2012 17:45

Hlavní výhoda je ale práce. Pro mě by to byla dobrá, i kdyby provoz byl násobně dražší. Ještě by mohla nádobí sama uklízet...
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 19. 3. 2012 17:54

Těch 10 minut co s tím strávím je stejná doba, jako posbírat, očistit, dát do myčky. Nechat Oschnout na okapávači a uklidit to musíš stejně jako já. Ale je to o tom množství. Kdo vaří 2 teplá jídla denně a jsou doma 4, tak to úspora asi bude.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 19. 3. 2012 18:04

No nemáš pravdu. Stačí naházet do myčky a vyndat třeba za týden. Suchý. Ne že bych neměl doma 10 minut na umytí nádobí, jde o tom, že tahle činnost mě značně obtěžuje.
Za těch 10 minut můžu třeba utřít prach, na to ještě nic nevymysleli...vysavače jezdí jen po zemi :-S
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 19. 3. 2012 18:28

PatrikChrz: Jenze vodu do drezu treba ohrivas jinak a levneji nez elektrinou.

kamey: Existuje i mycka velikosti mikrovlnky.

Jinak prikladam napad jednoho znameho: Mit doma 2 mycky a nadobi prehazovat z jedne do druhe, clovek to pak nemusi rovnat do polic. Sam bych to vylepsil o vysuvny kos na koleckach, kterym by se vzdycky vyjelo z mycky s cistym nadobim = neplatila by se 2x elektronika.

Jack111: Posledni dobou pozoruji rozmach malych modelarskych vrtulniku, takze treba neco na ten prach bude. Zatim holt musi stacit roboticky vysavac. Osobne bych se priklanel k robotickemu myci oken a vynaseci odpadku.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 19. 3. 2012 18:49

Jack111 píše:No nemáš pravdu. Stačí naházet do myčky a vyndat třeba za týden.

A kam budu dávat to špinavé - pokud pominu 2 myčky, nebo týden špinavé nádobí v myčce :D
kamey
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka