Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 11. 3. 2020 09:59

Od cca 1500 kWh se Skauti vyplatí, levnější pouze BE Start++, od cca 2500 jsou Skauti suverénně nejlevnější (d02d).
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 11. 3. 2020 12:21

Ono nekomu do hrnce tece z vodovodu vrouci voda? Pul hodiny s 5L vody na testoviny je stejne malo, podobne to bude na prohrati k varu studenych brambor. Nehlede na to, ze pripadne odpousteni vody z vodovodu az potece 60c a vic je jeste mene hospodarne, nez tu vodu rovnou ohrat primo v tom hrnci pro ty testoviny apod.
Pani s 300kw za rok zjevne temer nevari a stravuje se venku a tuv ma na plyn a i tak ta jeji spotreba bude nerealna, z rise pohadkovych pribehu
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 11. 3. 2020 16:35

redhaven: fakt? Ja ted zrovna neco resil, v naproste tme a diky kameram bylo obratem ztotozneno. Asi nejaka chyba :mrgreen:

vpe: 300 kWh neverim, i moje bezmala devadesatileta babicka ma dvojnasobek a i to povazuji za extremne malo :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod audiobullys 11. 3. 2020 22:39

301 kWh matka za rok. Plyn nemá.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 15. 3. 2020 13:24

Panove nerealni, mam v tabletu sice jen cca 20 odbernych mist se znalosti detailnich souvislosti, vidim spotreby a ceny, takze vim co je a co neni realne a pro koho a za jakych okolnosti. Podle tech nameru (a dnes se jde napojit na opticky a So vystup elektromeru vodomeru i plynomeru s temer nulovymi naklady) omazite vidis, ze se neco deje, kdy nekdo umres a se narodil atp., to same mi rikal rozvodak elektro distributora. Proc myslite, ze od letoska bude povinne vyuctovani energii po mesicich? Orwel uz je tady :-)

-- 15. 3. 2020 13:32 --

@redhaven: ano, zalezi na teplote vstupni vody, a pokud mas bojler a D25d, tak muzes pouzit vodu z nej, bude to o dost levnejsi! A jo co jsem se ptal, tak to tak lidi pouzivaji, ale spis aby to bylo rychlejs.

Ted jsem to pro zajimavost spocital a pokud bude mit vstup pokojovou teplotu (20°C), tak 1 kWh vystaci na uvareni (objemu hrnce) 11 litru elektrinou a 10 litru plynem (kdyz se to udela spravne). Plyn ma nizsi ucinnost (ztraty), zase je obvykle o polovinu levnejsi kWh.

2/ nezapomen, ze testoviny staci privest do varu a pak vypnout a hodit na hrnec hadr a pockat minutu az 15 minut dle druhu...

To same pro brambory, varit 4 minut a pak postup viz vyse.

3/ ve skautske, pionyrske prirucce byl dokonce tento postup pro rejzi, ze ten hrnec privedes do varu a zakopes v izolaci a vecer po prichodu je to hotovy :-))
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 19. 3. 2020 09:01

Ale ta měsíční periodicita se týká odečtů tepla, ne? (nebo v jakém je to článku?)

"Plyn ma nizsi ucinnost (ztraty), zase je obvykle o polovinu levnejsi kWh."
bohuzel vareni na plynu velmi znevyhodnuje mesicni platba za distribuci...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod halentech 27. 3. 2020 10:31

Jako zákazník skaustké energie, Pozor na Yello.cz svévolně zvyšují zálohy i přes situaci, kdy Vám vrací přeplatky. Není to férové jednání! Pak máte u nich dluh z nelze hýbat s výší záloh dokud neuhradíte.
halentech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libol 27. 3. 2020 12:15

Asi jsem pomalejší, ale
- měl si přeplatek
- zvýšili ti zálohy
- tím ti vznikl dluh?!?!?!
Fak to nechápu - podle mne jsi měl přeplatek, omylem (úmyslně) ti zvedli zálohy, tam je snížít můžeš = kde by se vzal dluh
Nebo jsi měl přeplatek a velký nárůst spotřeby, takže záloha nestačí a zvedli ji. Nebo nevím :-(
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 27. 3. 2020 12:22

Mně se tam zase objevila nějaká položka "stav účtu" cca 3 tisíce, který bych měl doplatit (jinak spotřeba a zálohy se liší o cca tisícovku. Vůbec nechápu, jak se k tomu dostali.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod flightmax 27. 3. 2020 12:23

Mám dotaz jak se mohu registrovat do Yello když paltím SIPO a nemám variabilní symbol který je potřeba pro registraci?
flightmax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod halentech 27. 3. 2020 13:53

@Libol
V Listopadu jsem měl přeplatek ne nedoplatek a zároveň byl pod čarou dovětek, že mi zvyšují zálohy. proč jako zvedají zálohy když mi naopak peníze vrací????
Bohužel jsem na to nereagoval a dál platil původní částku. Teď mi napsali, že jim dlužím. Tak jsem to zkontroloval a opravdu. Zvýšili mě bez mého souhlasu zálohy o 300 měsíčně. Posílal jsem pořád původní částkua tím pádem vznikl dluh. Tohle mi fakt nepřijde normální, aby mi dodavatel svévolně zvedal zálohy.
halentech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suram 27. 3. 2020 18:56

Není to nic protiprávního, dělají to všichni. Jednou za rok pošlou rozpis záloh, nejsou vázáni výší předchozích záloh.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 27. 3. 2020 20:49

Dela to automat. Staci vcas reagovat a zalohu si nastavit zpet pred jeji aplikaci. Aby clovek nemusel menit trvaly prikaz/inkaso, je jednoduzsi vcas zareagovat mailem.

Ue zalohy nejde menit, kdyz neco dluzite delaji i jini, take to nechapu, ale nic s tim neudelas, vyhnes se tomu dle prvni vety.
vpe
Diskutér

Předchozí stránka