Změna dodavatele elektřiny a plynu v praxi

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 6. 1. 2021 15:34

Přátelé, já jsem daňový poradce, pro mě e-mail není zrovna věc prostřednictvím které bych řešil nějaké oficiální věci. O plné moci samozřejmě vím, ale proč úkolovat někoho, kdo sice to může udělat, ale současně v té smlouvě není žádná sankce, když to neudělá. Jak píšu jsem daňový poradce a moje plná moc má nejen možnost, abych úkon udělal, ale i sankci, když neudělám.

A zřejmě můj způsob funguje - už mám vyúčtování plynu se správným konečným stavem. Dokonce 20. 12. provedl odečet distributor.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod redhaven 13. 1. 2021 19:56

BE me tlf kontaktovala s nabidkou nizsi ceny plyn, ale chteli souhlas se zaslanim predbezne smlouvy na mail. Jinak pry nelze nabidku zaslat, neni to pry zavazna smlouva. Hovor mam nahrany a prohlasil jsem i opakovane, ze smlouvu na energie po telefonu nechci uzavrit. Dusovala se ze je to pry jen nezavazna predsmlouva. Udelal jsem dobre souhlasem pres tlf s takovou predbeznou smlouvou? Chtela po me veskere data a nakonec i pocatek smlouvy u Skautu, ze jinak ji sw nevygeneruje nabidku predsmlouvu k zaslani.
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hgfdsa 13. 1. 2021 20:03

Jo. Někreré nabídky se stejně můžou stát smlouvou, viz § 1732 občanského zákoníku, záleží na tom, jestli je přijemce nabídky podnikatel nebo spotřebitel. Jestli BE rovnou tvrdí, že je to smlouva, tak alespoň jedná narovinu.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 13. 1. 2021 20:39

Ne, ona me tvrdila ze je to predsmlouva a pry k nicemu me nezavazuje.
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Rop 13. 1. 2021 20:40

Předsmlouva je nějaký nový právní pojem? :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod hgfdsa 13. 1. 2021 21:01

Ono je jedno, co tvrdila, důležité je, co je tam napsáno a jestli jsi odběratel podnikatel nebo odběratel spotřebitel.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 13. 1. 2021 21:04

Tak hovor mam nahrany, ERÚ bude met dukazy popripade.Jsem odberatel domacnost spotrebitel.
Naposledy upravil redhaven dne 13. 1. 2021 21:22, celkově upraveno 1
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hgfdsa 13. 1. 2021 21:19

Domácnost nedomácnost, na tom nezáleží. Podnikatel nebo spotřebitel? Může to být totiž obdobná finta jako tzv. katalogové podvody.
https://www.businessinfo.cz/clanky/obvodni-soud-posvetil-katalogove-podvody/
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 13. 1. 2021 21:27

To je právě problém všech šmejdských společností, že jsou schopné vymyslet mraky způsobů, jak na zákazníky vyzrát: když přestane fungovat garance "nejnižší ceny", skryté změny OP se změnami smlouvy z doby neurčité na určitou s automatickou prolongací, kreativní účtování, schovávání ceníku na webu, neumožnění přechodu, atd. tak vymyslí něco dalšího. Proto je lepší nepokoušet osud a při první zmínce, o jakou firmu se jedná, je poslat tam, kam slunce nezasvítí.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 14. 1. 2021 09:41

Tak paní BE nabízela produkt Energie AA++ za prý 540Kč s DPH, s tím že u 20 MWh vycházela úspora jen 1200Kč, což je jasné pak, že jistě účtují stálý měsíční plat i jako obchodník.
Nu a hlavně dle TZB je tento tarif spot, dělený na zastropovanou max. částku a bez zastropování.
Každopádně to paní BE samozřejmě nesdělila. Smlouva na dobu neurčitou, čili téměř jistě značné obstrukce v případě výpovědi...jak to tak čtu v recenzích na netu.
Naštěstí jsem BE nesdělil datum počátku smlouvy u SE a tak jsou nahraný i s tou "předsmlouvou" neb bez data počátku smlouvy SE jim to sw nezprocesuje. :D
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jichaj 14. 1. 2021 13:57

k cemu by jim bylo datum zacatku smlouvy se skauty, si tam muzou hodit jaky chtej (do systemu, ne?)??
jichaj
Nadšenec

Předchozí stránka