Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod elinor 9. 6. 2021 16:35

Mě smlouva skončila 31.12.2020 a vyúčtování nikde - ani za 2019, ani 2020. Navíc Energie na druhou vůbec nekomunikuje.
elinor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 9. 6. 2021 16:50

Tak nemas mit preplatky a mas si snizit vcas zalohy.

Kdyz ani to nestihnes, tak do 5 pracovnich dnu po skonceni smlouvy to jeste muzes zachranit nahlasenim (vyssi) spotreby na distribuci a oni by se asi hned ozvali s fakturou s doplatkem :-))

Ono totiz obecne ani neplati povinnost vystavovat danove doklady, pokud odberatel neni platce DPH, kdysi jsem tak mamil fakturu z CEZu a nechteli dodat ;-))

A kdyz prifik vi co nemusi, tak s tim nehneš
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 25. 6. 2021 11:58

elinor píše:Mě smlouva skončila 31.12.2020 a vyúčtování nikde - ani za 2019, ani 2020. Navíc Energie na druhou vůbec nekomunikuje.


Naštěstí jsem měl nízké zálohy, takže jsem na té "lepší" straně...ale vyúčtování (loni jsem odcházel jinam), také stále nemám :)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 8. 8. 2021 22:04

Vyplatí se teď fixovat u nějakého dodavatele smlouvou na elektřinu na více roků?
https://zpravy.aktualne.cz/finance/firm ... f6b220ee8/
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 9. 8. 2021 08:35

Zalezi za kolik :-) Fixace se vzdy vyplati pri ocekavanem narustu…

Momentálně burzovní cena (černé tečky) vysoko nad cenikovou cenou dodavatelů (vodorovné čáry)

A pokud nebude krize, tak to poroste dál anebo se udrží…
Přílohy
9276037A-5CFD-48B1-BB3E-3AC1808B3E88.jpeg
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 11. 8. 2021 08:59

yowie píše:Nedávno jsem si pokecal se slečnou z Centropolu, a prý ceny co mám, tak i když mi dá všechny slevy dohromady, tak se na to nechytá ani z dálky. A prý ať si nechám číslo, protože dodavatel s takovými cenami musí zkrachovat... :-D :-D :-D

Dik za info, tak to me potesilo nebot na to moc nejsem to menit kazdej patek ;-)
a hlavne ta elektrika, ta je u me nejhorsi strasak :-l
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vpe 28. 8. 2021 01:08

Jak se zajistit proti růstu cen elektřiny. https://youtu.be/8p5TFiiTRnA
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 7. 9. 2021 10:59

Ceny elektřiny překonaly rekord z roku 2008, megawatthodina je za 2400 korun
Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/e ... omika_ihal
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 7. 9. 2021 11:52

retron: Slušnej nářez... Díky bohu za Skauty, kde aktuálně platíme zhruba polovinu...

Taky si říkám, jestli to, že poslední rekord byl v roce 2008, není nějaká skrytá symbolika, vztaženo k akciovému a realitnímu trhu...
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod aaischa 7. 9. 2021 11:58

Mno jako skauti se smějeme teď ale co přijde na další období bude stejně drazsi ač pravděpodobně v rámci možností jedna z lepších nabídek v tý době
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 7. 9. 2021 11:59

Díky bohu za ně, ale snad to přežijou... resp. Kolibřík.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 7. 9. 2021 12:30

jj, tak věřím, že zakročili včas, a že to mají spočítané. A pokud ne, tak se nic dramatického neděje: https://www.novinky.cz/finance/clanek/c ... ergii-7877

I když tím podomní šmejdi straší babičky, tak i při krachu dodavatele o nic vážného nejde, elektřina a plyn půjde dál a je tam pak dost času přejít jinam, k tomu, kdo bude nejlevnější po Skautech případně.

Taky by možná s nějakým návrhem přispěchali i ti Skauti, protože kdyby Kolibřík šel do kytek, pořád mají balík 35k odběrných míst a v těch aukcích z minula se často soutěžilo jen o stovky, max. nižší tisíce odběrných míst, pořád je to balík, o který stojí za to se poprat.
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hans27 27. 9. 2021 14:21

A začínáme pěkně,BE optimalizuje cenu elektřiny o 200% :D :D :D

https://ekonomickydenik.cz/rekordni-zdr ... ojnasobek/
hans27
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod aaischa 27. 9. 2021 14:25

BE ukáže všem co si řikali, že to za ty starosti stojí :D že to možná ani uplně nestálo :D
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 27. 9. 2021 15:44

jj, taky jsem si vzpomněl na ty, kteří kvůli pár korunám zanevřeli na Skauty a šli do BE. Teď když z BE a jiných firem navolávají klienty a chtějí jim zrušit zafixované ceny dokonce na float podle burzy, to je pěkná prasárna...

Vzpomněl jsem si, že po vstupu do EU tohle dělali v pojišťovnách, volali a prý nové podmínky, jsme v EU, tak je třeba podepsat nové "lepší" smlouvy.....

No, teď nezbývá, než doufat, že je to výkyv, který Kolibřík přežije, a až budou za rok Skauti hledat nového dodavatele, že už se ceny trochu vzpamatují...
yowie
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků