Co se stane v případě neplatnostni smlouvy při úmrtí ?

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 10. 9. 2021 11:14

Odběratel již více jak rok nežije, smlouvy na energie jsou podepsány zesnulým. Děje se něco závažného ? Zálohy apod. jsou placeny. Hrozí při změně odběratele u stávající SE odmítnutí nové smlouvy za staré ceny ? :D Děkuji.
redhaven
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Rop 10. 9. 2021 18:47

Podle mě se uzavírá smlouva nová a tím tam mohou být i nové ceny. Zkus si přečíst toto: https://www.epravo.cz/top/clanky/k-prob ... 09103.html
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 10. 9. 2021 19:10

Tak to nebudu nic nového uzavírat...jestli je tomu ovšem tak i u SE... :D :D :D
redhaven
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Rop 10. 9. 2021 21:57

Na druhou stranu porušuješ energetický zákon :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 11. 9. 2021 21:08

Ha, ha, ha...tady se toho za 31 let porušilo tolik, že já už to nezachráním. Ale je pravda, že na dolních 10 milionů "musi byt přísnost".
redhaven
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Rop 12. 9. 2021 08:09

Pokud by každý začal od sebe ... tedy já budu dodržovat pravidla, i když je ostatní nedodržují, tak by na světě bylo lépe. Ovšem přístup, když nedodržují ostatní, nebudu dodržovat ani já, je jen ukázkou lidské ignorance, neboť se tím systém "nedodržuji vůbec nic" podporuje.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 12. 9. 2021 08:27

Ono to není tak jednoduché. Já třeba mám tendenci jednat podle pravidel, ale když začnete v nějaké oblasti zjišťovat, co by vlastně měl dodržovat, tak zjistí, že nemá šanci, protože není právní kancelář, aby si dělal ke všemu obsáhlé rozbory a rešerše,a ani to by často nepomohlo.
Jinak jsem řešil taky třeba přepis smlouvy po zemřelém. Šlo to udělat, ale jen s přechodem na aktuální dvakrát dražší tarif, od toho mě zrazovala i paní na infolince. Tak jsem se na to vykašlal a jen tři dál platil.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod budman 12. 9. 2021 08:35

redhaven píše:Ha, ha, ha...tady se toho za 31 let porušilo tolik, že já už to nezachráním. Ale je pravda, že na dolních 10 milionů "musi byt přísnost".


Typický čecháček - nadává na to, že papaláši obcházejí zákony, ale sám to dělá taky kde může :roll: Rop má naprostou pravdu
budman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redhaven 12. 9. 2021 10:31

A jakoupak asi tak škodu jen teoretickou způsobím? Na rozdíl od sta a sta miliard a v součtu bilionů při socialistických "privatizacích" a veřejných soutěžích a dotacích ? (z našich daní)
redhaven
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Rop 12. 9. 2021 10:58

Společenskou škodu. Pokud si myslíš, že porušovat pravidla je dovoleno, tak to naučíš lidi kolem sebe a pak třeba někdo si řekne, že když se porušují pravidla, tak on poruší § 140 odst. 3 písm. j) trestního zákoníku. Občas škoda není na první pohled viditelná. Ale v poslední fázi může být mnohem větší, než pár prošustrovaných miliard.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků