Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 20. 10. 2021 08:00

Pro mě taky, ale pořád čekám na ten tajný ceník, co bude uveřejněný 01.11.. Nějaké odhady manažerů, že to bude o třetinu (myšleno silovka nebo komplet cena?), pro mě moc dostatečné nejsou, ty dva týdny u DPI vydržíme.
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 10. 2021 10:41

Mr.Scully: vsak jo 14dnu a pak uz muzes ke Skuatum to ti asi neco uz pripravi a nabidnou :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod S474N 20. 10. 2021 10:43

ripper6: a ty si jako myslis, ze ho k 1.11. zvladne CEZ prevest?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 10. 2021 10:53

S474N: prave ze ne, hadam ze dodavka zahajeni u vetsich ted poskytovatelu bude nekdy az po zacatku listopadu :(
Skauti teda nevim jak rychle by to dokazali, jestli by slo od 04.11. fakt mit dodavku? Tomu az tak nerozumim.
Zatim jsem jim nezrusil plnou moc, vyckaval jsem.

Celkem bych to i bral, ale neco mi rika ze to slibi ale klidne za pul roku muze nejaky mensi dodavatel zase jim to zrusit. A jak uz jsi zde poznamenal ty sam, vzhledem k moji spotrebe to asi nema az takovej smysl litat mezi dodavateli, podepisovat xy papiru :(
Koukam na to jeste, kdyz uz....
Plyn - spotreba to je pod 1MWh / rok takze misto 2000czk zaplatim celkem cca 3300czk viz cena u PPAS a 11% sleva. Stejne zalohu dam vyssi, takze mi vrati pak min.

Elektrika - 3 MWh - tj 3000 kWh / rok tam misto 12 500 dam dejme tomu dle ceniku PPAS a nabidky 17 000czk a mozna tech 5% moznost. Je to horsi, ale tak preleju tam vracene penize z plynu a budu na tom podobne.
Takze zvazuji asi to ponechat takto, nez litat a zkouset xy dalsich firem :(
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Stosun 20. 10. 2021 12:54

Ahoj,
Abych řekl pravdu tak se v těch ceníkách nevyznám.
Byl by někdo ochoten mi říct cenu kolik budu platit za rok? Sazba D25d jistič nad3x20do3x25 včetně.
spotřeba cca VT 2454kWh NT 2212kWh.

Díky moc.
Přílohy
cen.jpg
Stosun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 20. 10. 2021 13:03

Bond2 píše:Doba neurčitá: 2 055,79 Kč/MWh vč. DPH +107,69 Kč/měsíc (do konce roku)
Tu ale o 1/3 zvednou jak tvrdí GŘ
https://archiv.hn.cz/c1-66987560-sef-ce ... -o-tretinu
což je pořád do 3000 Kč... :hm

Tak o tu třetinu má být vyšší celková platba za eletřinu, takže samotná silová eletřina může zdražit asi na dvojnásobek?
Na jaký růst cen elektřiny se mají zákazníci ČEZ od ledna připravit?

Odhadujeme, že na koncové faktuře, kterou dostávají domácnosti, se to může projevit zvýšením řádově o 30 procent oproti letošnímu roku.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 20. 10. 2021 13:21

Rop píše:Vím. Čtu to všechno. To je dobrý, to ještě na začátku roku nefungovalo.


co ti nefungovalo, nahlášení stavu čez distribuce dělám asi 10 let :tleskani
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 10. 2021 13:38

Musíš trochu detailněji číst i předchozí příspěvky.
anonymni

Odeslat příspěvekod Rop 20. 10. 2021 14:24

vpe: samoodečet bez přihlášení
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 20. 10. 2021 15:50

andreasbaader píše:Také mě vychází ČEZ nejlépe i po avizovaném zdražení. A to i s pohledu spolehlivosti firmy a prakticky nemožnosti nejakého krachu, oproti těm všem překupníků. ...

ČÉZ a.s. to dělá ale stejně jako Armex nebo ČS, Armex měl zákazniky přes Kolibříka, ČŠ měla zákazníky přes Energie ČS a ČEZ a.s. má zákazníky přes firmu ČEZ Prodej a.s. Armex je z nich ještě nejsolidnější, neplete zákazníky názvem zprostředkovatele.
qxdxqxdx
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vpe 20. 10. 2021 16:28

Čez pre i EON byl povinnen i oddělit obchod a distribuci…


Btw: Čez už od úterka nedává na neurčito? Centropol už ceník neurčitý stáhnul. Dává někdo na neurčito?

Rop píše:vpe: samoodečet bez přihlášení


Šel nahlásit vždy přes zelenou linku 24h denně :-) Píšu to tady tak 3 roky, že hlásit starému obchodníkovi ne.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 10. 2021 17:02

vpe:
Po telefonu je to teď dost krkolomný, mají toho dost už tak.
Online bez přihlášení je to fakt pohodlnější.
anonymni

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 10. 2021 22:48

Taky hledám, jestli někdo dělá vůbec smlouvy na neurčito, nebo aspoň 1 roku. Všichni nabízí 3 roky, v lepším případě 2 roky. Šmejdské družstvo uvázalo naše SVJ k šmejdské Bohemia s dobou určitou, na konci roku nám měla končit a už jsem hledal, kam od 1.1.2022 přejít a teď tenhle dáreček.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Bond2 21. 10. 2021 09:02

vpe píše:Čez pre i EON byl povinnen i oddělit obchod a distribuci…

Btw: Čez už od úterka nedává na neurčito? Dává někdo na neurčito?


Dává ale jen po telefonu
https://www.cez.cz/edee/content/file/pr ... -egddi.pdf

USE EMERGENCY PIN 911 :-)
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andreasbaader 21. 10. 2021 09:15

Stosun píše:Ahoj,
Abych řekl pravdu tak se v těch ceníkách nevyznám.
Byl by někdo ochoten mi říct cenu kolik budu platit za rok? Sazba D25d jistič nad3x20do3x25 včetně.
spotřeba cca VT 2454kWh NT 2212kWh.

Díky moc.



U řádku D25D sečti: cenu za odebranou silovou elektřinu + cenu za distribuci + systémové služby + podpora výkupu elektřiny (pokud máš sjednáno) + ekologická daň + všechny měsíční poplatky jako platb za rezervovaný příkon + činnost OTE. Navíc součty za 1 MWh VT a NT máš v posledním sloupci. Pak si to vynásob spotřebou VT, NT a měsíčních poplatků.
andreasbaader
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků