Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mastodont1 21. 1. 2022 03:38

[SPOT] Tohle je dobrý excel s ukázkovými časovými úseky. Některé dny rozebrány do detailu (grafy napravo). Heatmapy TDD a cen. Simulace celkových nákladů dle dodavatele (dá se kliknout dole vpravo). Celkový graf a reálné fakturační ceny v kč a €.
https://sharefast.me/poplatky
mastodont1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 21. 1. 2022 10:17

Zaheslované ods :roll: :roll: :roll:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 21. 1. 2022 11:11

mastodont1: a nemohl bys ten excel ulozit jako opravdovy Excel, tedy jako XLSX?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mastodont1 21. 1. 2022 19:52

S474N píše:mastodont1: a nemohl bys ten excel ulozit jako opravdovy Excel, tedy jako XLSX?

v XLS nefunguje vyber dodavatele, alespon mas duvod nabootovat a updatnout svuj Linux;)
Rop píše:Zaheslované ods :roll: :roll: :roll:
ja to zkousel stahnout a fungovalo to vcetne vyberu dodavatele

vcera vratka z DPI, dnes se vyresili krachouni. Ti druzi se na mne nejdriv vykaslali, ale po oprave stavu distributor donutil opravit jejich faktury. Dukazy jsem nedaval zadne, a ani jsem neodecital hned 13.10. - v klidecku jsem pockal az na celorocni zuctovanicko. Ted uz jenom vymacknout pokuty (3000, 24000) a rict tomu den.
[x] oprava faktury DPI
[ ] regulacni pokuta DPI
[x] oprava faktury Bohemia
[ ] regulacni pokuta Bohemia
mastodont1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chodovson 22. 1. 2022 22:12

Můžete prosím někdo poradit, zda je tohle normální?
Měním dodavatele z Fonergy (na základě změny ceníku od 1.2.) na ČEZ (kterého jsem k tomu zplnomocnil). Teď mi přišel dopis od distributora (PRE), že na základě žádosti Fonergy došlo k ukončení smlouvy o zajištění služby distribuční soustavy pro odběrné místo od 1.2.
Dodavatele jsem v průběhu let měnil už několikrát. V podstatě skoro každý rok kouknu na nové ceníky a jdu za lepším. Ale ještě NIKDY mi při změně dodavatele nepřišel dopis od distributora.
Je to standardní věc a nemám to řešit - ČEZ si to pohlídá? Nebo to mám řešit, protože je to průšvih a od 1.2. budu mít černej odběr?
chodovson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dasn 22. 1. 2022 23:35

Taky k 1.4. přecházím a v emailu mi stávající dodavatel sděluje

"Dále si dovolujeme upozornit, že k výše uvedenému datu rušíme do odběrného místa na adrese:

XXX

nejen dodávku energií, ale i distribuci, a proto pokud nebude k tomuto odběrnému místu podepsána nová smlouva o sdružených službách dodávky s jiným dodavatelem, doje k odpojení odběrného místa od distribuční soustavy"

Taky přecházím poněkolikáté a nikdy jsem taky od distributora nic nedostal, teď zatím taky nic, tak uvidím...
Dasn
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mastodont1 23. 1. 2022 19:32

je to teď bordel.. mne má pořád jako zákazníka předchozí a ještě pár dní po definitivním připojení k novému mi napsali SMS, jak mě připájejí k sobě:)
mastodont1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 24. 1. 2022 13:23

doje k odpojení odběrného místa od distribuční soustavy … nejdříve ale 31 den bez dodavatele, od 1.2. to vychází na 4.3.

-- 24. 1. 2022 13:26 --

chodovson píše:Dodavatele jsem v průběhu let měnil už několikrát. V podstatě skoro každý rok kouknu na nové ceníky a jdu za lepším. Ale ještě NIKDY mi při změně dodavatele nepřišel dopis od distributora.


Protože nikdy tvůj starý dodavatel nedal skutečné ukončení na OTE dříve, než nový požádal tamtéž. ČezD by tě odpojil až někdy po 4. březnu. Většina dodavatelů nikdy nedá po tvé výpovědi ukončení a vyčkává (a kasíruje :-) Typicky BEE, Centropol.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka1277 24. 1. 2022 21:58

Jirka1277 píše:Čau lidi :-)
po oznámení (neúplném, ale doplněném na dotaz) od Lumiusu jsem začal hledat informace. ČEZ byl nejlepší, požádal jsem o zrychlený převod (nejprve jsem si vyměnil pár mailů s podporou OTE-cr.cz. Byli neskutečně vstřícní, poskytli informace. Čtou-li to tady, patří jim veřejné poděkování). Bohužel, u elektřiny jsem nestihl podat žádost včas (lhůta byla do půlnoci 11.01.2022) a tedy spadl do DPI :-) Opakovaně jsem kontaktoval obchodní linku, doplnil požadavky, výslovně uvedl DPI, operátorka byla poučená, aktualizovala info ... (toto proběhlo přes den, 12.01.22). Včera, 13.01.22 v 16:45 mi došel mail z ČEZ Prodej, že je těší, že jsem si k přechodu od DPI vybral právě je ... a že lhůta je 14-21 dnů (? myslím, že je 15 ?) a že mi pošlou info, jak zahájí dodávky. Jsem vnitřně smířen s tím, že sranda na měsíc bude stát cca 3 tisíce Kč (reálně), předpis záloh nemám k dispozici (počítám s cenou 12000 Kč / MWh (+ nějaké fee). Lumius plyn dodává do: 14.01.2022; 23:59:59 (nepsali v první komunikaci). Tedy, tam jsem stihl ve zrychleném režimu zmigrovat (opět ČEZ), kde mi helpdesk OTE-cr.cz (opět díky, chlapi) potvrdil, že pro mé OM je přenos OK a že do režimu DPI s dodávkami plynu nespadnu.
Subjektivně:
Je třeba být velmi (VELMI) aktivní, asertivní + znalý legislativy (mé samostudium trvalo od přijetí infa z Lumiusu (11.01.22; 13:01) do 12.01.22; 00:30 (dokončení komunikace s helpdeskem OTE-cr.cz) a následnému zjišťování možnosti (i tady na fóru, díky vám všem. Jste borci). Minimálně v mém případě se režimu DPI se bylo možné vyhnout i pro dodávky elektrické energie.
Dotazy tlačte, veřejně i neveřejně :-) Odpovím.
Díky, Jirka

EDIT: 24.01.2022; 21:51:
Ahoj, update: Režim DPI - elektřina u eon.cz - trval rovných 9 dnů.
Nebyla mi doručena žádná komunikace (rozpis záloh, apod), pokud nepočítám požadavek na zadání počátečního stavu samoodečtu (splnil jsem a jak sem věděl termín přechodu z DPI na běžnou smlouvu, zaslal jsem k ukončení samoodečet opakovaně na eon.cz (+ snímek elektroměru) a ten samý údaj na čez jako počáteční stav.
Dotaz na znalé:
Hádám, že v tomto hrají roli interní procesy eon.cz. Máte někdo info? Za těch 9 dnů byla spotřeba cca 70 kWh - zítra zkusím zavolat a updatovat post. :-)
Jirka
Jirka1277
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Wops 28. 1. 2022 12:20

Včera mi poslali pozdrav z PPAS, že mi od 1.3.22 zvyšují na cca 2 násobek ceny elektřiny. Mám produkt EKO FLEXI 3R se smlouvou na 36 měsíců, kde se čerpá sleva ze základního ceníku. V dodatku je uvedeno, že po dobu čerpání slevy Obchodník nemůže bez souhlasu zákazníka změnit cenu a ustanovení o změně ceny v základní smlouvě se nepoužijí. Po dnešním telefonátu s PPAS a následném potvrzení dalším telefonátem jsem zjistit, že tento svůj závazek v PPAS takto vůbec nevnímají... >:-( Nabízejí pouze akceptaci zvýšení ceny (mlčky - budu pokračovat a platit) nebo odstoupení od smlouvy z mé strany z důvodu zvýšení ceny. Jsem se nenadál, že po Bohemia Energy, kde byla pevná cena také uvedena ve smlouvě, naletím dalším takovým... Obrátit se na ERÚ? Samozřejmě běží lhůta pro případné odstoupení a nečekám, že do vypršení termínu ERÚ něco vyřeší.
Wops
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bufalobil1 28. 1. 2022 13:17

Já jsem tedy žádný lejstra nestudoval. Hned zkraje jsem dostal info od paní, která mi poslala nabídku PPAS, že závazek PPAS se vztahuje pouze na výši slevy, což mi bylo jasné, že je úplně na nic. Tedy asi jen dvě možnosti. Akceptovat a nebo zvednout kotvy.

PS : a když na to ted koukám tak mám uvedeno v návrhu dodatku ke smlouvě " Výše silové ceny elektřiny v Kč/MWh bude po dobu trvání slevy stanovena dle aktuálně
platného Ceníku Elektřina bez závazku"
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod petr s 28. 1. 2022 15:24

Já v tom dodatku od PPAS čtu:
1a) Smluvní strany se dohodly, že po období 36 měsíců (dále jen „doba trvání slevy“) poskytne Obchodník Zákazníkovi slevu 5 % ze silové složky ceny elektřiny (v Kč /MWh) stanovené v Ceníku Elektřina bez závazku (dále jen „sleva“),
ala pak tam je též bod:
1e) Během doby trvání slevy nemůže Obchodník bez souhlasu Zákazníka Cenu EKO FLEXI 3R měnit. K ustanovením bodů 1. a 2. článku V. Smlouvy týkající se změny Ceny za dodávku elektřiny se během doby trvání slevy období nepřihlíží.
Co tím vlastně PPAS myslí a copak se stane, když teď nebude souhlasit?
petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdenk2 28. 1. 2022 18:16

Jsem u PPAS od přechodu od DPI a mám tarif EKO FLEXI 2R. Jedno zdražení oznámili od 1.2. a druhé hned od 1.3.22. :-( S odchodem zatím vyčkávám. Našel jsem levnější nabídky, ale nelze vyloučit, že vzápětí také nezdraží. A úplně nejhorší varianta by byla přejít k někomu, kdo za pár měsíců krachne a skončit zase u DPI. To by se krátkodobá úspora prodražila...
Zdenk2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 29. 1. 2022 11:30

Je potřeba se podívat na ceny elektřiny na burze, která je na roky 24-25 cca 90-100 EUR, na roky 22-23 od 140 EUR výše, a to jsou velkoobchodní ceny.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Ondrasz 29. 1. 2022 11:40

@Wops resim ted u PPAS totez s jedinym rozdilem oproti vam(nemam fixaci ceny, ktera je dle vasich zkusenosti a jejich podminek viditelne vubec nezajima) a jsem po prechodu z DPI u nich na neurcito. Cenik od 01.03.2022 je temer totozny jako v DPI.:/

Takze je videt, ze dodavatele si vskutku mohou delat se zakazniky naprosto co chteji a na ERU si platime jen dalsi neschopne hnupy z erarnich penez.

Elektrinou i topim, takze premyslim kam s tim.
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků