Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 19. 5. 2022 22:06

Neřešil jste někdo aktuální ceníky ČEZ doba neurčitá od 1.7.2022? Vidím tam ceníky jen pro START, což jsou noví zákazníci. Já ale z DPI přecházel přímé na elektřinu na dobu neurčitou. Vycházet tedy z ceníku ,co je v archivu?
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pulmann 19. 5. 2022 22:28

A varianta , nechat si udělat mimořádné vyúčtování ?
Vrátí vysoké přeplatky.
Možná nesníží zálohy - takže za 3 měsíce tase mimořádné vyúčtování .







wit.cz píše:
Taki píše:
wit.cz píše:V prosinci, když bylo 0% DPH, jsem si u Eonu "předplatil" zálohy do května, kdy očekávám vyúčtování a od ledna platím zálohu jen 100 Kč, aby se neřeklo. Nicméně eon pořád prudí, že neplatím předepsané zálohy a míň jak 500(?) stejně na portálu nastavit nejde. Má to někdo podobně? Hrozí nějaká sankce při placení pouze části záloh?

Já přestal platit zálohy úplně, po dvou nezaplacených došel e-mail od pohledavky@eon.cz, na který jsem jim odpověděl, že placením záloh by vznikl velký přeplatek a za 3 dny mi odepsali, že stornovali zálohy a neevidují odteď žádnou pohledávku.

Pořád s nimi "bojujeme". Na arguement, že je předplaceno a vznikl by přeplatek reagovali jak zaseklá deska, že evidují nedoplatek. Teď už přišel e-mail, ať to uhradíme nebo zašlou upomínku za dvě kila.

Pamatuju si dobře s tím listopado-prosincovým DPH, že konečné vyúčtování (u nás v červnu) má v ideálním případě skončit v nedoplatku?
pulmann
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 20. 5. 2022 08:45

Tak ČEZ mi dnes potvrdil, že pro tarif na dobu neurčitou platí ceník, co je v archivu. To je při pohledu na nové ceníky skvělá zpráva. Otázka jak dlouho to vydrží.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 20. 5. 2022 08:58

tedy když mi letos konči (2Y) fixace, spadnu do starého "levného"?
byl by tu link na ten konkrétní ceník?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 20. 5. 2022 09:02

pokud to nevypovíš tak automatické prodloužení o další 2 roky..
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 20. 5. 2022 09:17

díky, někde tu šlo, že 4 měsíce před koncem řešit (dříve prý nechtějí),
tak se dle toho zařídím...
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 20. 5. 2022 11:18

Odkazují se na distributora, u nás je to PRE distribuce a nejspíš to jde bezplatně jen k 31.12., v jiném termínu to musí distributor schválit a může to zpoplatnit. https://www.eon.cz/domacnosti/zakaznick ... a-faktura/
pulmann píše:A varianta , nechat si udělat mimořádné vyúčtování ?
Vrátí vysoké přeplatky.
Možná nesníží zálohy - takže za 3 měsíce tase mimořádné vyúčtování .

<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 21. 5. 2022 20:07

“ to musí distributor schválit “ tak tuhle formulaci tam dali v Eonu nedavno a vim proc :-)

CEZd to totiz schvaluje jen, kdyz jejich de….. automat vyhodnoti beznou odchylku nizkou. Pokud zadate odecet odlisny od predchozich spotreb, automat to zatim zamita, jedou jakysi testovaci provoz. Takze u CezD staci projit validacnim testem jejich automatu a mimoradnou fakturaci vystavi dokonce bezplatne kdykoliv i mimo 31.12. (ale po urcite dobe muze byt vse zase uplne jinak).

Pristi rok snad maji nabehnout dalkove odecitatelne elmery a to bude sranda. Vyuctovani kazdy mesic a uz zadne machinace se spotrebou :-)

-- 21. 5. 2022 21:09 --

Mufinmufi píše:Tak ČEZ mi dnes potvrdil, že pro tarif na dobu neurčitou platí ceník, co je v archivu. To je při pohledu na nové ceníky skvělá zpráva. Otázka jak dlouho to vydrží.


Ot: U plynu zveda neurcity cenik (ktery maji pokyn nenabizet aktivne) CezP od 1.7. pry o 100% - mi rikali tento tyden.

-- 21. 5. 2022 21:16 --

aaischa píše:pokud to nevypovíš tak automatické prodloužení o další 2 roky..


Pozor na to, ze u doby urcite se nevypovida, ale oznamuje nezajem prodluzovat automaticky typicky nejpozdeji tri mesice pred dnem uvedenym na fakture (pricemz nove ceny vam oznami az 1 mesic pred koncem:)). U Centropolu by si vas s chybnou formulaci “vypovedi” dobre vychutnali.

Nic vam nebrani tohle oznamit pisemne 2 roky predem :-) Ze to “nechteji resit” neni validni argument.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 22. 5. 2022 03:42

To by ale nejdříve museli mít ty dálkově odečítatelné elektroměry instalované na odběrných místech. I když něco takového prý již před lety testovali někde v jižních čechách, mi říkal jejich technik.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod aaischa 22. 5. 2022 07:20

Do 2025 tyto elektromery budou instalovany na všechny OM nad 6000kWh následně na zbytek..
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 22. 5. 2022 09:19

No tak to je ještě dlouhá doba.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pulmann 22. 5. 2022 13:20

Před měsícem jsem žádal o mimořádné vyúčtování.
Protože dodavatel mi nechtěl snížit zálohy.
Výrazně jsem snížil spotřebu, protože jsem zrušil jeden žravý spotřebič.
Distributor ČEZ, dodavatel jeden z malých.
Mimořádné vyúčtování bez problému, vysoký přeplatek vrátil.
pulmann
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 22. 5. 2022 16:18

VPE: U plynu ano, ale elektřina zdá se ne. Hodně lidí si to navíc plete s tím novým START tarifem a považují to za jedno a to samé (jak u ele, tak plynu).
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 22. 5. 2022 17:11

O tom nemám info, já řeším především změny odběratelů (přepis) a tam ČEZ je na ho…, nahazuje tam sprostý ceník (ten nejdražší). Eon ne, ten má něco mezi (nejdražší dává jen při změně dodavatele).

Chytré levné EM (za cenu hloupých) chtěl dodávat Čezu Vávra, místo toho ale prodal podíl, aby mohl být ve správní radě ČEZu :-)

To by mě zajímalo, kdo teď ty drahé chytré EM bude platit ;-)
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 23. 5. 2022 08:39

Po třetím vysvětlení eonu, že prosincová platba byla vyšší a pokrývá měsíce až do červnového vyúčtování a tudíž neexistuje nedoplatek to nakonec eon udělal tak, že prosincovou platbu zaúčtoval na následující měsíce až do srpna (přestože v energii24 jsme zálohu nastavili na prosinec v té vyšší částce a poté jsme je od ledna srazili na minimum). No, jsem zvědavý na vyúčtování..
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků