Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jjrr 22. 5. 2022 21:31

BE nebyl malý.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod XRPD 23. 5. 2022 07:45

Počet zákazníků není vůbec rozhodující. Quantum má i svoje distribuční území ve Vyškově (tedy ne celý Jihomoravský kraj patří GasNetu).
https://www.eru.cz/sites/default/files/ ... uantum.pdf
Jsou větší než Fonergy, Elimon, České teplo...
https://www.ote-cr.cz/cs/statistika/mes ... 2022-01-01
XRPD
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 23. 5. 2022 12:06

Píšou, že ten ceník je platný pro vybrané zákazníky. Taky, že cena za odebraný plyn není fixovaná. Vše malým písmem.

Nějak se mi ta cena nezdá když Innogy má při fixu 2.290 Kč bez DPH za MWh a ČEZ od 1.7 pomalu o 500 Kč víc.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XRPD 23. 5. 2022 12:48

Museli hodně nakoupit už v únoru.
https://www.kurzy.cz/komodity/pxe-zemni ... -czk-1-rok
Prakticky za stejnou cenu nabízí od 1.5. i pro předchozí produkty...
https://www.qplyn.cz/cs/cenik
XRPD
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 23. 5. 2022 13:11

Já u nich zkusil plyn poptat minulý týden a ten ceník PLYN 2022 platný od 1.5.2022 mi normálně nabídli. Že to je bez fixu, s tím se počítá.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 23. 5. 2022 19:49

Jen, aby to od 1.7 (celkem logicky) taky nezdražili a nepřidali si ještě něco navrch.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 23. 5. 2022 20:39

Díval jsem se na jejich starší ceníky, vždy byli pod cenou dominantních dodavatelů a ceny postupně zvedali tak o 10% až 20% a nikoliv o 100%, jako to teď udělal ČEZ.
Dnes jsem proto poslal ČEZu odstoupení od smlouvy z důvodu zvýšení ceny, pokud mi jejich retenční oddělení nenabídne nějakou zajímavou cenu/fix, tak přejdu ke QUANTUMu. Na trhu jsou dlouho a živí je i jiné obchodní aktivity, než jen dodávky plynu, tak by snad krachout nemuseli :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 24. 5. 2022 09:22

Má s nimi někdo nějakou reálnou zkušenost? Velikostně mi přijdou např. jako elimon, tj. stále docela malí.

Ten návrat k ČEZu přes tarif START by totiž mohl docela bolet. Nebude tak výhodný jako tarif na dobu neurčitou.

Edit:
Tak Quantum není na dobu neurčitou, ale dobu určitou 24 měs.. Fixujete si pouze "garanci dodávek", ale nikoli cenu. Cena je nefixovaná a mohou ji měnit. V případě změny ceny musíte stihnout výpověď do 10 dní od data účinnosti, jinak máte smůlu (tj. zřejmě ne 3 měs výpovědní lhůta jako u ČEZu) a zůstáváte u nich. Nové zákazníky si nechávají "schvalovat vedením". Teoreticky by se od nich asi dalo dostat "natvrdo" přepisem k jinému dodavateli, ale pak sankce 5.000 Kč jednorázově.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 24. 5. 2022 13:21

Nic lepšího než fix od Innogy za cenu kolem 2.8 Kč za kWh momentálně není. Ale je to fix na tři roky.

Obávám se, že kdo na výhodnější fix nenaskočil, ten to silně protaktizoval (nebo má smůlu, že mu končí fix letos).

Rusko má vyděláno energiemi dopředu, klidně může utahovat více a těšit se z chaosu, který to udělá (ale je možné, že si to šetří). Doba neurčitá je těžká loterie, nebo i tarify bez reálné fixace (těch je velmi mnoho). Kdo nezdražil, ten zdraží.
rejca
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 24. 5. 2022 13:48

Právě, že je. Quantum, ale ti jsou až podezřele hodně pod Innogy. Nějak se mi tomu nakupování dopředu nechce věřit.

S tím dalším zdražováním je to vysoce pravděpodobné, ale určitě ne jisté.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 24. 5. 2022 13:51

:-) Co já četl diskuzí o tom, že doba neurčitá u ČEZu je nejlepší, že ji zdraží o pár procent a to stejně nejspíš až koncem roku... A bác...

Jestli se situace neobrátí rychle, tak Quantum zdraží a to taky velmi rychle. Vůbec nic jim v tom nebrání.
rejca
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bond2 24. 5. 2022 14:08

Ceník měnili k 1.1.2022 a pak k 1.5.2022 o pár procent. U ČEZ doba neurčitá to bylo u komodity 1,8 x..
Podmínky QUANTUM - To už je dnes standard všude, lze tedy utéct:
Přílohy
Capture.JPG
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 24. 5. 2022 15:30

Přijde mi, že Quantum to hraje na lidi, co si nevšimnou navýšení ceníků a pak zůstanou uvěznění v 2 letém fixu, nebo mi to jinak neleze do hlavy. Mám čas do cca 20.6, tak uvidíme kam se bude situace ubírat.

ČEZ fix 2709 Kč
Innogy fix 2290 Kč
Quantum fix (nefixuje cenu, jen "dodávky") 1499 Kč

Tohle je masakr. Jak na horské dráze.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka1277 24. 5. 2022 16:14

Ahoj, můj "příběh" s ČEZem.
Písemně vypovězeno ( = nesouhlas se zvýšením ceny) ke 30.06.22 (Cena z 1840 na 3400,- za obchodní 1MWh - v ceníku na dobu neurčitou). ČEZ výpověď akceptoval.

Innogy; 3 roční období, cca 2800 Kč / MWh - 1. rok; 2780 Kč/ MWh - 2. rok; 2750 Kč / MWh - 3. rok.
PRE: fix na 2 roky; 2904 Kč / 1MWh; Innogy: Fix na 1 měs. 3019 Kč / 1 MWh.
Co byste doporučili ? Z mého pohledu je 1 rok fix smlouvy málo; 3 moc ... kompromis dva roky ... tj. volit mezi Innogy a PRE. Díky, Jirka
Jirka1277
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jirka.2 24. 5. 2022 16:50

A nedá se naskočit u čezu na ceník s klasickou fixací? Vždyt ty ceníky tam normálně dole mají pod názvem CENY S PLATNOSTÍ OD 1. 4. 2022 a 1.7 ještě nebylo, tak by neměl být přeci problém se na to dostat.
https://www.cez.cz/cs/podpora/ceniky.html
Jirka.2
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků