Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 1. 8. 2022 08:46

elegantně požádáš revizáka :D
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.D 5. 8. 2022 11:55

Na konci roku mi končí fix na plyn. Nějaký tip na dodavatele, co mi už teď fixne cenu od ledna 23?
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 13. 8. 2022 18:09

Jak to tak sleduji ceníky ČEZ i Innogy na plyn se při fixaci vůbec nevyplácí. Tj. ještě, že jsem zůstal u doby neurčité, kterou přestali nabízet.
https://www.cez.cz/edee/content/file/pr ... 22_web.pdf
https://www.innogy.cz/-/media/Files/cen ... 12_GSN.pdf

Co mi ale hlava nebere je ten Quantumas https://quantumas.cz/files/2022/07/09_d ... lyn-22.pdf . Stále jsou o dost levnější a já mám stále obavy do nich jít. Asi to podstřelují z prostého důvodu, že negarantují cenu, takže v případě skoku si to mohou kdykoli zvednout a to rychleji než třeba ČEZ dobu neurčitou. Edit: Teď jsem si všiml, že jim na webu svítí informace o tom, že dočasně nepřijímají nové zákazníky. :tleskani

Tenhle graf se mi vůbec nelíbí:
https://www.kurzy.cz/komodity/pxe-zemni ... czk-2-roky
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 13. 8. 2022 19:23

Mě se tedy fixnutý plyn za 839 Kč bez DPH zdá lepší, než nefixnutý za 2 799 Kč :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 13. 8. 2022 20:05

Kde mají fixnutý plyn za 839 Kč bez DPH? :-)
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 14. 8. 2022 16:32

To je asi dřívější fixace. Asi to bude toto, co mám i já:
Produkt "Plyn na 3 roky" u ČEZu - sjednán někdy listopad-prosinec '21 s účinností od 31. 12. 2021
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pulmann 14. 8. 2022 16:48

Myslím, že komodita za 2700 Kč bez DPH ( + nějaký měsíční poplatek ) se dá sehnat.
Jsou i nižší ceny, ale tam neberou zákazníky.
pulmann
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 14. 8. 2022 16:56

To už je ale tak vysoko, že se mi osobně do fixu moc nechce. Samozřejmě pokud to poroste je to lepší, ale to už by chtělo věšteckou kouli.

Za sebe doufám, že mi tu letos stihnou namontovat TČ vč. ohřevu vody a jediný plyn bude do rekonstrukce spotřebovávaný při vaření. Pak se rozhodnu jestli si ho nechat jako bivalentní zdroj, nebo úplně odpojit.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 14. 8. 2022 18:27

Mám obavu že po instalaci TČ vzhledem k ceně za kwh - drahá elektřina přijde zklamání, my se vrátili ke dřevu a uhlí, naštěstí jsme starý kotel nevyhodili a neodpojili.. Z ele za celý dům je místo 36k skoro 90k..
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 14. 8. 2022 19:02

Elektřina poroste ruku v ruce s plynem, ale TČ má trošku lepší efektivitu v poměru spotřebovaná energie, tj. i cena. Ano, bude to záviset na otopných tělesech (nemám podlahovku) a dalších faktorech. Já zde třeba tuhé paliva nemám a nikdy jsem neměl, takže tohle nepřipadá v úvahu. Navíc jejich cena poroste taktéž. Prodejci si určitě nenechají utéct a promarnit takovou šanci na výdělek (dřevo, uhlí). Výhra asi pro někoho budou kamna a přísun vlastního dřeva.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka.2 14. 8. 2022 19:41

TČ má sice lepší účinnost, ale elektrika stojí cca 8Kč za kwh, kdyžto plyn 3, takže když do toho člověk započítá i náklady na pořízení a nějakou amortizaci/životnost to bohužel vyjde podobně jak kondenzák na plyn...
Jirka.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 14. 8. 2022 19:49

Elektřina někoho stojí 8 Kč za kwh, s tím že já jí mám prozatím za 2,874 Kč za kwh (bez dph, distribuce, apod.). Nedělám si iluze, že to skončí, ale holt stále to bude vycházet lépe jak plyn.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka.2 14. 8. 2022 20:34

To že to vychází líp jak plyn určitě nechci rozporovat. Jen je problém o kolik? Kolik ušetříš? 10tKč ročně? Odečti nákupku, životnost čerpadla a jeho náklady na údržbu, to co ti zbyde nebude žádná zajímavá částka. Nejsem rozhodně žádný odpůrce TČ do nového baráku se dle mě vyplatí, rovnou si to totiž celé nadimenzuješ na topení TČ, něco ušetříš za plynovou přípojku, budku v plotě, rozvody po baráku atd. tam smysl a ekonomickou návratnost vidím celkem rozumně, ale ve starém baráku že bych měnil kondenzák za čepadlo je podle mě úplně zbytečná práce. Když to teda člověk nechce používat i jako klimu, ale to pak ty účty vyletí spíš opačně:)
Jirka.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 14. 8. 2022 21:10

Klimatizaci už v RD mám. Pořízení po odečtení dotace (někdo kdo mění např. za elektrokotel, tj. nejen tuhá paliva) nevychází zase tak špatně. Všichni uvádí zhruba na TČ 1/3 spotřeby plynu. Údržbu musí provádět člověk i u plynu, tj. takhle úplně uvažovat nejde. Pořizovací cena pak pro mne bude někde na úrovni 150 tis. Kč.

Rodiče nyní mají tuhá paliva a na dotaci dostanou 195 tis. Kč, cena TČ 215 tis. Kč, s tím že plyn jim zůstane taky jako bivalentní zdroj. Protopí 35 MWh ročně plynu. Tady ta úspora bude o dost vyšší.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bufalobil1 15. 8. 2022 07:09

Se mi nějak nezdá .Jenom 215 litrů za čerpadlo který by mělo nahradit 35 MWh výkonu plynového kotle to bude nějaká mrtka. Mohl bys napsat co je to zač?
bufalobil1
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků