Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 5. 1. 2023 09:49

vpe: to mas pravdu, taky to vidim, ale bohuzel to je CEZ. V menu tam nic jineho nemel, pozadal jsem je emailem a odpovidat jinak neumi nez takto. Zrejme to tam maj ty operatori asi pevne dane, nemuzou asi do toho psat :( Mozna to uz ani nedela zivej clovek ale chatbot.
Takze ten toto nemusi rozlysit.
Nevim jak jinak bych CEZ o toto pozadal?

Ted koukam do MujCEZ tak je tam nakonec Mimoradna fakturace - ve zpracovani :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Milos 5. 1. 2023 11:49

Požádat ČEZ o mimořádné vyúčtování lze online přes MůjČEZ, je tam na to přímo tlačítko PODAT ŽÁDOST v sekci Zálohy a vyúčtování.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod dave_no 6. 1. 2023 16:00

To opravdu nejde udělat mimořádné vyúčtování různě podle potřeby? Jak se taková situace řeší u nájemníků, když třeba odchází a vy máte roční vyúčtování (a energie mám psané na sebe) několik měsíců po jeho odchodu ?
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 6. 1. 2023 17:00

Tuším, že ČEZ prodej něco takového uměl.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 7. 1. 2023 17:26

@dave_no: O mimořádné vyúčtování lze požádat kdykoliv, ale když to nebude k termínu 31.12., tak je mimořádné vyúčtování zpoplatněné.
Jinak při změně nájemníka si ceny za energie můžeš zcela přesně spočítat sám dle aktuálních stavů elektroměru/plynoměru, nejsou to žádné složité výpočty :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 9. 1. 2023 17:51

Tak prislo v pohode, zde ukazka a jak takove vyuctovani dopadlo u CEZ...
za me spokojenost tj plyn
https://postimg.cc/5XWQZfMM

a preplatek prisel i u elektriky :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Milos 9. 1. 2023 19:03

Ta miniaturní spotřeba plynu 289kWh je za jak dlouhé období? Stojí to "papírování" vůbec za to? :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 10. 1. 2023 06:55

lze požádat kdykoliv

Ale ne vzdy bude vyhoveno :-()

Například v uzemi gasnetu to nejde než ke konci měsíce. Území ČEZu to bylo permanentně zamítáno a muselo se to reklamovat.

Zpoplatněn let může mít samozřejmě jak distributor tak dodavatel dohromady - zaplatíte aba poplatky.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod vpe 23. 3. 2023 21:32

Do pravni moci odhaduji jeste X let, ty se budou odvolavat az k nejvyssimu :)
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 28. 3. 2023 13:58

Milos píše:Ta miniaturní spotřeba plynu 289kWh je za jak dlouhé období? Stojí to "papírování" vůbec za to? :-)

Jsem zapomel odpovedet, ano to mam spotrebu cca za 1 rok :-) Prumerne tak jsem schopen protopit cca 500 kWh / rok u plynu. Zbytek je pak elektrika, tam uz to hodi ty 2900 kW. Respektive prumerne u elektriky uz ten rozdil trochu je misto treba zaplatit za rok 15 000czk, tak nove klidne 21 000czk ale neni to tak drama.
Ty Skauti to me napadlo, kdyz to i tady probihalo, ze to tam teda nahraju, kdy jsem mel ty dokumenty.
Pokud nic z toho nebude, tak nic nedostanu no, hlavne aby nechteli pak neco platit :-l
ripper6
Poslední varování

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků