Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod pulmann 28. 3. 2023 17:38

Já jsem na jejich stránkách uvedenou cenu nenašel.


wit.cz píše:Asi to budu dohledávat, protože 4621 bez DPH platit nechci. Hlavně, že EON sám od zítra nabízí cenu výrazně nižší - 3725 Kč https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/ ... oakcie_maz
pulmann
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Taki 28. 3. 2023 17:52

Co myslíte ta ele za 3.725? Jako, jsem docela na vážkách. Tímhle tempem klidně někdo může nabídnout v květnu cca 2.500.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 28. 3. 2023 17:54

Kterou tu 4621? https://www.eon.cz/getmedia/c09179c9-e2 ... 2023_D.pdf

Jinak jsem prohledal 20 stran zpět, ale hinty od vpe jsem nedohledal. Vím, že je tady psal. Napadlo mě, jestli by to nešlo uhrát na odstěhování nebo pronájem, ale eon na webu tlačí do toho, aby smlouvu v těchto případech převzal nový zákazník.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pulmann 28. 3. 2023 17:59

Píšou od pátku.
Tak to asi zveřejní až v pátek.
pulmann
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 29. 3. 2023 08:19

wit.cz píše:Manželka prošvihnula o 1 den lhůtu pro výpověď pro nesouhlas s novým ceníkem EONu (odesláno 24.3., změna účinná od 2.4.) a poslali nás do háje. Stejně chceme odejít a počítáme s 3m výpovědní lhůtou. Je tam ale nějaký závazek teď? Naskočil ceník Variant a není mi úplně jasné, jak to je se závazky. V mailu byla jen zmínka, že cena již není fixovaná. Případně nějaký přepis na mě by to neurychlil?

Jinak to asi ještě zkusím otočit na tom, že nesouhlas mailem jsme posílali už 15.3. volnou formou emailem v rámci dotazu na lepší ceny, ale asi mi to nepomůže...


Zavazek je prolongovan o 12 mesicu, po (celkovych) 36 mesicich u jedne (i prolongovane) smlouvy by to melo byt dle Energetickeho zakona jiz bez zavazku a bez sankci.

Lze pouzit ukonceni OM s demontazi (zdarma). U pruzneho dodavatele 10 dnů, u Eonu tipuji 15-30 dnu od doruceni (to kdyby nekdo chtel machrovat ze nejde zrusit smlouva drive kvuli vypovedni dobe, tak jde i za 10 dnu).

Pote muzes ty nebo jiny si uzavrit novou smlouvu na toto OM. Naklady 0 Kc a 0-4 dny (dle sikovnosti soudruha) bez EL (ta lze vzit od hodneho souseda).

Prepisy OM k obejiti zavazku? To je podvod, nejisty vysledek. Leda na osobu jineho jmena a adresy, se spravnou “najemni smlouvou”. Pak prepis zpet. To je skoro slozitejsi.

-- 29. 3. 2023 09:33 --

Společnost E.ON od tohoto pátku nabídne elektřinu na jeden rok s fixovanou cenou 3725 korun bez DPH za megawatthodinu. Dodávku plynu si bude moct zákazník sjednat s cenou 1324 korun bez DPH.
Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/ ... oakcie_maz

-- 29. 3. 2023 09:35 --

Pro srovnání burza - SPOT - ceny bez DPH:
Prům. cena SPOT EL za posl. 7 dní: 1 823 Kč / MWh ▲ (strop je 5 000)
Prům. cena SPOT Plyn za posl. 7 dní: 42,9 € / MWh ▲ (odpovídá 1 013 CZK, strop je 2 500)
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jir.vesely 29. 3. 2023 12:37

Já bych ale řekl, že E.ON možná ještě přepočítává. Včera jsem dostal info o zdražení a tam ElektřinaTrend Květen s cenou 4715. Tento ceník byl i na webových stránkách. Dnes jsem se tam byl podívat, abych to srovnal ještě s ostatními, jelikož se připravuju na výpověď, a hle, ceník nikde. Poslední je zase duben. Tohle je naprosto stejná situace, která se stala už v únoru, kdy vydali nové ceníky nad stropem pár dní před tím, než se objevila zpráva, že se dostanou pod strop a následně se všechny tyhle ceníky aktualizovaly. No, snad to není situace - přání otcem myšlenky :)
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod wit.cz 29. 3. 2023 13:23

No, asi jak pro koho. Na druhém OM, které je psané na mě a kde ceník končí na konci dubna, tak tam mi nabízejí totéž - ceník z 15.2. Takže tam si výpověď pohlídám sám a půjdu k někomu, kdo nabízí fixy na měsíc podle ceny na burze.

Díky za hint vpe, ale bez elektřiny to s miminem asi nedáme a s prodlužkou přes balkon to taky nevidím reálně. To už spíš ten opruz s pronájmem na příbuzného a pak zrušení nájmu pro nějaké hrubé porušení, chápu to správně?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 29. 3. 2023 13:49

Tak píšou, že EON zlevní elektřinu o 1/4

https://ekonomickydenik.cz/e-on-rozviri ... .sznhp.box
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pulmann 29. 3. 2023 16:00

Jestliže EON výrazně zlevní,
logicky pak zlevní i ostatní dodavatelé.
pulmann
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 29. 3. 2023 16:04

Eon asi nezlevni, má záměr tento “levný” produkt Elektřina Online nabízet novým zákazníkům (změna dodavatele odjinud k Eon ;-)

takže už dnes můžete šibovat z Eonu jinam … anebo vypovědět jinde abyste ua 3 měs. mohli upsat k Eonu

( asi ani změna odběratele (přepis) v rámci Eon nepomůže )

Oni si to Eon jistě obhájí tím, že pro stávající ovečky už přece mají nakoupíno zadraho (těm nic zlevnit asi nechtějí).
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jir.vesely 29. 3. 2023 16:56

Na výpověď mám ještě zhruba 3 týdny, takže udělat popcorn a sledovat, co se bude dít :) Já myslím, že to je dost času na to, aby se otevřely další možnosti. Stejně tak bych e.on neviděl tak kriticky jako vpe. Ty poslední dva roky se chovali dost vstřícně a nezneužívali situace. Konkrétně loni touto dobou mi dali cenu 2464 a kdyby to bylo dvakrát tolik, tak nebylo kam jít za lepším. Pokud se tahle strategie ale změní, tak se určitě rozpakovat nebudu.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Taki 30. 3. 2023 16:59

vpe píše:Eon asi nezlevni, má záměr tento “levný” produkt Elektřina Online nabízet novým zákazníkům (změna dodavatele odjinud k Eon ;-)


Na to jste přišel jak?
Zas tak dobrá cena u elektřiny to není, aby si i stávající zákazníky s cenikem na dobu neurčitou nechtěli uvázat na rok. I ten text na webu evidentně míří na stávající i nové:
"Milí zákazníci a návštěvníci webu, máme velkou radost, že už od pátku 31. 3. si u nás budete moct online sjednat ty nejlevnější energie na trhu. Elektřinu i plyn za výhodnou cenu si můžete zafixovat na celý rok."

Nevíte, jak funguje ten FIX na měsíc u Eneky?
Je to
a) doba neurčitá s "fixlou" cenou platnou v den podpisu smlouvy, která pak platí po celou dobu trvání smlouvy než to vypovím, nebo
b) když to v květnu půjde níž, sníží se i cena mé dodávky v květnu?
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tzuio 31. 3. 2023 09:37

Ahoj, mám smlouvu na dobu neurčitou od ČEZ. Lze dnes podat výpověď ( nový o poskytovatel by byl tedy od 1.7) s tím, že zatím nebudu uvádět nového dodavatele a rozhodnul bych se dle nabídek v V., VI./23, neboť dle cen na trhu předpokládám, že cena poklesne (viz EON teď). díky.
Tzuio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jir.vesely 31. 3. 2023 09:42

No tak je to asi jasné. Nový tarif je venku, evidentně jenom pro nové zákazníky, Trend Květen taky a zůstal stejně vysoký jako při oznámení. Zkusím samozřejmě zavolat/napsat, ale vypadá to na změnu :) ta Eneka Fix na měsíc na mě působí asi nejlíp, ale třeba se teď ještě něco stane v dalších 2-3 týdnech.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Simas01 31. 3. 2023 09:49

Eneka Fix na mesic funguje tak ze kazdy mesic vydavaji cenu za kterou se ten mesic odebira elektrina. Dalsi mesic vydaji novou cenu za MW. Nakupuji na burze na mesic dopredu. Vyuctovani pak udelaji tak ze to rozpocitaji na jednotlive mesice a nebo se jim muze hlasit kazdy mesic stav elektromeru.
Simas01
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků