Výměna elektroměru

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod papshop 19. 2. 2010 08:27

Tak jsem měl dnes dobré probuzení. V posledních dnech se v mediích probírá ČEZ a jejich odbor netechnických ztrát. Mě vzbudil člověk, který byl v běžném oblečení s montérskou brašnou, že mi jenom oznamuje, že mění elektroměr, na dotaz, zda bych to neměl dostat oznámeno předem, zda má něco k podpisu, či se může prokázat nějakým průkazem mi na vše odpověděl NE. Kdybych nebyl doma - což už v 8 ráno moc lidí není, tak bych ani netušil, že se mi někdo hrabe v elektroměru. U výměny být majitel nemovitosti nemusí, a co já vím, co mi tam dá za plombu, zda to připojí tak jak má a že byl vůbec od ČEZU? A pak může přijet rychlá rota hochů a já ani netuším proč. Nedávno mi měnili vodoměr - u výměny jsem musel být přítomen a podepsal jsem nejen výměnu, ale i konečné a nové stavy na vodoměru. Pro ČEZ asi opravdu platí jiné předpisy než pro kohokoli jiného. Tak toto se mi opravdu nelíbí. Vaše zkušenosti?
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdibrid 19. 2. 2010 08:56

Mně přišel dopis, že v ten a ten čas mám umožnit přístup k elměru za účelem "kontroly, odečtu nebo výměny". Vidím, že kdybych ho měl veřejně přístupný, ani bych nevěděl, že tam někdo byl.

Asi jim ještě zavolám a zeptám se co přesně budou dělat - abych věděl kolik si mám koupit nábojů ;-) .
Zdibrid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Žulda 19. 2. 2010 09:23

Našim takhle před pár lety měnili elektroměr na chodbě, nikdo jim to neřekl a při odečtu se "spletli" o nějakých 300 kWh, cca litr to tenkrát bylo. Tak poslala máma reklamaci, ale jelikož to zjistila až při vyúčtování, které bylo asi půl roku po výměně, nedokázali už na ČEZu dohledat ten konkrétní elektroměr a odepsali, že byl překalibrován a zapojen jinde... Reklamace zamítnutá. Od té doby si každý měsíc opisuju stav. jsou to svině.
Žulda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 19. 2. 2010 09:26

V případě takovéto akce bych dotyčného slušně požádal o doklad totožnosti či nějakou jinou identifikaci a zeptal se, kde si můžu ověřit, že je to pracovník pověřený dodavetelm elektřiny. V opačném případě ho požádám, aby si sbalil fidlátka a odkráčel a volám na zákaznickou linku.

Zajímalo by mě, co by dodavetel dělal po výměně elektroměru, pokud bych nesouhlasil s následným vyúčtováním, kde si mohou do počátečního stavu elektroměru co chtějí a neměli to od nikoho potvrzené.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 19. 2. 2010 09:29

Jinak ČEZ se vyjádřil, že prý NTZ ruší ve stávající podobě. To ovšem neznamená, že by po tobě nemohli vymáhat nesmyslné částky, pokud by byl nějaký problém s elektroměrem.

http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy ... ?id=660980
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 19. 2. 2010 09:30

Když nám naposled na jednom bytě měnili elektorměr, tak u toho taky od nás nikdo nebyl, jenom jsme ve schránce našli předtištěný lístek z ČEZ o výměně s vyplněnými výrobními čísly a konečným stavem starého a počátečním stavem nového elektroměru...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsip 19. 2. 2010 09:33

A to vyměnili analogový za digitální nebo jaký měli důvod k výměně?
martinsip
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 19. 2. 2010 09:35

Zulda: co je to za nesmysl. Jak mohou neco tvrdit, kdyz jim to nikdo nepodepsal? Tomu rikam opravdu bordel.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 19. 2. 2010 09:43

Na dotaz proč? mi odpověděl, že je starý. Mohl bych se s ním tak jedině v županu na ulici před domem poprat. Bohužel moje nevýhoda, moc jsem se v tom županu producírovat před lidmi nechtěl (bydlím v centru :( ) Jdu volat na ČEZ, co mi k tomu řeknou - na placenou linku.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 19. 2. 2010 09:43

martinsip: konec doby kalibrace elektroměru. Každé měřidlo je kalibrováno a po nějaké době se musí překalibrovat. Takže to dělají výměnným způsobem. Nevím, na jak dlouho je kalibrace elektroměru, ale třeba vodoměry se mění co 5 let tuším.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 2. 2010 09:50

papshop píše:Jdu volat na ČEZ, co mi k tomu řeknou - na placenou linku.

Tak koukám, že RWE je pokrokovější... Ti mají zákaznickou linku i na Skype.

To mikicz:
Lhůta platnosti ověření elektroměru, která v případě indukčních elektroměrů vyrobených do 31.12.1989 činí 10 roků, v případě indukčních elektroměrů vyrobených po 1.1.1990 je to 16 roků, v případě statických elektroměrů 12 roků, se počítá od 1. ledna roku následujícího po roce ověření.

Lhůta platnosti ověření vodoměru, která v případě vodoměrů na studenou vodu činí 6 roků, v případě vodoměrů na teplou vodu 4 roky, se počítá od 1. ledna roku následujícího po roce ověření.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 19. 2. 2010 09:58

Tak mi bylo sděleno, že žádné informace k tomu, že se bude provádět výměna elektroměru neposkytují, že mi to bude oznámeno na vyúčtování. To ovšem probíhá 1x za rok, u nás proběhlo v prosinci 2009, tedy další proběhne za rok se zasláním v lednu 2011. A pak se mohu dohadovat, co na elektroměru bylo - na původním, i jaké byly počáteční stavy na novém. Tak jsem to podal jako stížnost, že chci vyjádření písemně. Uvidíme, co pošlou za blábol.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 19. 2. 2010 09:59

Ten elektroměr tam nebyl víc než 3 roky a byl digitální.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žulda 19. 2. 2010 10:13

S474N píše:Zulda: co je to za nesmysl. Jak mohou neco tvrdit, kdyz jim to nikdo nepodepsal? Tomu rikam opravdu bordel.


No je to tak, máma byla i tady na pracovně ČEZu, ale abych řekl pravdu, nevím jak to dopadlo.
Nám doma měnili asi před 2 roky měřák taky, jistě že nikdo nic nedal vědět. Jen když jsem šel z výtahu, jsem si všiml, že nám něco silně bliká u měřáku a on tam byl nový. Ale stav opsali správně a protože to měnili na začátku měsíce, tak jsem stav starémo měl opsaný.
Žulda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 19. 2. 2010 10:21

Tomáš Marný: vida, tak jsem si ty 4 a 6 zprůměroval na 5. I když u nás se asi mění co 4, protože se mění oba najednou.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků