Plyn od ČEZu s 5-10% slevou (a naopak)

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod swm 4. 8. 2010 08:55

Tomáš Marný píše:
swm píše:Pokud se za rok zdvojnásobí ceny

To jako že ČEZ zdvojnásobí ceny dvojnásobně proti RWE? Tak to jsem klidnej... OD ČEZu jsem se zatím nedočkal (na rozdíl od RWE) takových kujebáren, jako zvýšení zálohy o 10% poté, co mně 8 kKč vraceli...

Ach jo, z celého odstavce sis vybral půlku jedné věty :roll: Tak jinak: pokud za rok bude RWE levnejsi, jak prejdes jinam? Je nejaka moznost, jak smlouvu na dobu urcitou 2 roky s rocni obnovou vypovedet a prejit?
Btw. pokud si pamatuji, tak problem se zalohami RWE byl zpusoben softwarem, me tenkrat zvedli zalohu skoro o 90% :lol:
swm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 8. 2010 09:03

Že bude za rok RWE levnější je úplně stejně pravděpodobné, jako že ve stejném termínu vyhraji 1. ve Sportce ;-). Nepravděpodobné věci prostě neřeším.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod jichaj 10. 8. 2010 15:50

Ti co mají plyn jen k vaření (jako já) museli přejít do konce července. Byl tam totiž bonus 500Kč pro nové zákazníky.
Jinak se to samozřejmě "nevyplatí", úspora mi vychází na cca 50Kč/rok. Plus je tam navíc ta 2letá smlouva.
Že by mi ČEZ na rok 2012 nějak razantně zvýšil cenu plynu se moc nebojim...mám roční spotřebu (většinu dělá paušál) kolem 800Kč :)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 8. 2010 16:07

RWE má na webu velice pozoruhodnou kalkulačku úspory... Započítává do oné úspory totiž i jednorázovou prémii za přechod... Asi aby ta úspora kolem 100,- Kč ročně vypadala atraktivněji.
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod The_mike 11. 8. 2010 18:53

Dobry den

Jsem zakaznik Cezu a odebiram od nich elektrinu v sazbe D02d [klasika panelakova domacnost] a tedka se rozhoduji jestli mam prejit k firme Centropol k jeji sazbe u D02d.

Jsem uplny laik, ktery si ani neumi nic spocitat a chtel bych od vas poradit. Dekujo

PS: jinak jestli to pomuze tak zalohy mam 920Kc a rocni dopolatek tak 730KC.
All C*ntent Cop*right 1999-2010
The_mike. All r*ghts reserved.
The_mike
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 5ko5ko 11. 8. 2010 20:35

Nejlepší je vypočítat si to na kalkulátoru ERU.
http://kalkulator.eru.cz/
5ko5ko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 8. 2010 07:43

A úplně nejlepší je zakládat nové téma na něco, co už tady je:
viewtopic.php?f=334&t=1118064
Naposledy upravil mikicz dne 12. 8. 2010 09:24, celkově upraveno 1
Důvod: sloučena témata
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod The_mike 12. 8. 2010 08:02

Jo diky sice centropol tam neni, ale i tak dik nejak jsem to spocital že pri 2,47MWh v tarifu D02d a s jistic do 3x10A a do 1x25A bych zaplatil s Centropolem 10617kc a s Cezem 11762kc vcetne dph. Takze rocni setreni za 1145kc.
All C*ntent Cop*right 1999-2010
The_mike. All r*ghts reserved.
The_mike
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 8. 2010 08:11

Hlavně si zjisti, jestli ten Centropol nemá nějaké smluvní pokuty za ukončení smlouvy atd. Ta cena se mně zdá podezřele výhodná, protože kalkulačka ERÚ jinak nabídne jako nejlevnější 11 519,09 Kč od BICORNu...
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod swm 25. 8. 2010 10:50

Jinak k tomu dvouletemu uvazku: prave jsem domluvil s operatorkou z CEZu a na kontaktnim miste osobne je mozne zmenit dodovatele plynu na CEZ na dobu neurcitou.
swm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 25. 8. 2010 17:26

Podepisuje se v případě zájmu na odběru plynu od společnosti ČEZ smlouva na nějakou dobu nebo, když se za rok rozhodnu vrátit zpět k RWE, tak to půjde bez potíží?

-- 25. 8. 2010 17:29 --

PatrikChrz píše:Tomáš Marný: tak dík, asi to využiju. Na plynu pouze vařím (troubu mám elektrickou), tak jestli není ČEZ dražší, tak proč nepřejít, ne? Cenově předpokládám dražší než PP není?

Taky to chci takhle udělat... už mě nebaví chodit na RWE s každou kravinou jako je změna účtu apod.. Jejich online systém je k ničemu
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 8. 2010 18:26

RWE má zase klientskou linku na Skype, takže jednak ušetříš za volání, druhak nemusíš půl hodiny poslouchat "Naši operátoři právě hovoří..." ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 25. 8. 2010 20:10

A kde mají ten skype? To jsem ještě nenašel.. Mám, ale kontakt na poruchovou linku v Ostravě, je to pevná, takže se nemusím nikde spojovat.. A do ČEZu jsem ještě nikdy volat nemusel a když něco potřebuju zvednu zadek a zajdu na pobočku
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 25. 8. 2010 20:17

dr._lukas píše:Podepisuje se v případě zájmu na odběru plynu od společnosti ČEZ smlouva na nějakou dobu nebo, když se za rok rozhodnu vrátit zpět k RWE, tak to půjde bez potíží?

Ne. Návrat je možný bez problému.

U ČEZu doporučuji "Virtuální obchodní kancelář" - http://www.cez.cz/cs/pro-zakazniky/virt ... celar.html
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 8. 2010 21:10

To MUDr. JUDr. PharmDr. PhDr. RSDr.:
V kontaktech, překvapivě. Skype: callcentrumrwe
Tomáš Marný
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka