Elektrický bojler vs. centrální teplá voda

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 27. 4. 2011 21:52

Budu na podzim předělávat koupelku a přemýšlím, že do šachty nechám namontovat elektrický bojler, který by mě ohříval vodu do vany a běžné umývání.. Proč o tom přemýšlím je fakt, že každý rok za stejný odběr TUV platím o dva tisíce více.. Dnes mě příjde 1m3 teplé vody na 390,- ... má cenu tedy koupit bojler a připojit vanu, umyvadlo a sprchu na něj?
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 27. 4. 2011 22:35

Fyzika základní školy... Za běžnou sazbu elektrické energie se to nevyplatí, s výhodnější sazbou se zkus poptat u dodavatele... Patrně bude na větvi z toho, že někde v paneláku bude instalovat HDO a měnit nějakému joudovi hodiny za dvousazbové. A to nemluvím o tom, že na 99% se tvůj dosavadní jistič nesnese s tím bojlerem.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 27. 4. 2011 22:48

Tak proto se ptám.. v paneláku nebydlím.. ale bohužel tyto zlodějské monopoly dodávají už od dob komárů i do cihlových baráků! Jistič snad lze vyměnit ne? A výměnu hodin za dvoufázové mě nevadí a sousedy prdím :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod misaan 28. 4. 2011 07:30

A plyn doma mas?
misaan
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 4. 2011 08:15

Bojler ma spoustu nevyhod
1) neni zdarma, je otazkou, jak dlouho bude trvat, nez se z nejake teoreticke uspory zaplati
2) ohrivas ii vodu, kterou nepotrebujes
3) v pripade narazove vyssi spotreby ti zase hrozi, ze ti tepla voda dojde
4) je vyssi riziko opareni, z bojleru ti potece klidne ii varici voda, z "centralu" jen vyjimecne
5) pokud odjizdis na vikend / dovolenou, tak
a) nesmis zapomenout bojler vypnout - pak ale odjizdis a bojler plny teple vody a vracis se a nemas se v cem vykoupat
b) nevypnes ho a platis ii za ohrev, ktery nevyuzije
6) neni to jen o vymene jistice, na vyssi odber musi byt dimenzovana ii elektroinstalace
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dr._lukas 28. 4. 2011 10:30

plyn mám, ale staré baráky postavené po válce nemají potřebné komíny.. škoda no :-) Byl to jen takový nápad... platit za 26 kubíků teplé vody ročně deset tisíc, za tento rok předpokládám těch 12 tisíc není normální...
Patriku samozřejmě, bych nechal i v případě potřeby napojen nějaký kouhoutek na centrální teplou vodu.. Spíš mě zajímala ta úspora roční.. kdybych dejme tomu zaplatil o polovinu méně, tak se mě to vyplatí
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sekáč 29. 4. 2011 21:38

I pokud budeš mít bojler a nespotřebuješ ani kubík TUV, tak se budeš stále podílet na úhradě základní složky, která se vypočítává podle podlahové plochy a dělá 30% celkových nákladů na ohřev TUV. Mrkni do vyhlášky MMR 372/2001. :-)

Edit: Teď koukám, že v paneláku nebydlíš, tak v tom případě si nejsem jistý, jakým způsobem se tvoří cena.
Sekáč
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 29. 4. 2011 23:47

Ta vyhláška snad platí pro centrální dodávku tepla a TUV a ne pro paneláky...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 30. 4. 2011 09:59

máme v baráku propočet 90% "spotřeba" 10% "ztráty" ... spíš mě zajímá kolik takový 100 L bojler sežere denně elektřiny.. mimochodem včera jsem potkal zástupkyni správkyně a už mě vyhrožovala, že jestli to provedu, tak budou ceny vody pro mě jiné.. hold zasraní důchodci
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 30. 4. 2011 10:06

No to asi tezko muzou byt jine.

Mezi nama, proc se o tom vubec s nimi bavis? :roll:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 4. 2011 10:09

Podle mého názoru to fakt nemá smysl. Jestli opravdu je cena TUV u vás předražená, tak by bylo záhodno spíše zauvažovat o instalaci nějakého lokálního zdroje (např. na plyn) pro celý dům.
Já spíše uvažuji o instalaci průtokového ohřívače - alespoň do koupelny, kvůli letním odstávkám teplé vody :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dr._lukas 30. 4. 2011 10:21

S474N píše:No to asi tezko muzou byt jine.

Mezi nama, proc se o tom vubec s nimi bavis? :roll:

Bavil jsem se sousedem o tom, protože taky nadával na předraženou teplou vodu... Taky si myslím, že když si zanechám přívod centrální teplé vody, tak i kdybych odebral kubík vody, tak bych platil stále stejně.. Takže je jedno jestli odeberu 26 kubíků nebo 1...

Patriku: Průtokový ohřívač není asi vhodný do vany :-) Teplá voda u nás taky občas nejde, ale paní <I> správcovou to moc nezajímá... komunistku těžko přesvědčíš :grr: A když jsem navrhl odpojení od centrálu a vytvoření vlastní kotelny, tak jsem byl hnán k čertu... Ono je těžké přesvědčit někoho, že je lepší platit X peněz než Y peněz... ale tak jednou půjde pod drn, tak snad se něco změní
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 4. 2011 10:32

Já to myslím jako nouzovku. Když ten tejden neteče teplá voda, tak se přece nebudu sprchovat studenou :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dr._lukas 30. 4. 2011 10:36

http://www.levneelektro.cz/p31460-ohriv ... -21-24-sli

Co si myslíš o tomto? Zvládne to napustit vodu za levnější peníze než centrál? :-) ... Já nehci nouzovku, ale něco k úspoře
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 30. 4. 2011 14:06

Zas tak zlý to není, donedávna jsem bydlel v bytě s bojlerem, a dá se to přežít. Především, u individuálního vytápění a ohřevu platí, jak si kdo ustele... 8-) Teplárna ti vyúčtuje ohřev s maličko vyšší účinností (teoretickou), a k tomu svou režii, administrativu, zisk, ohřev všech trávníků mezi kotelnou a tebou, atd. Ve finále vyjde teplá voda z teplárny asi 2x dráž než z bojleru. K Patrikovým námitkám:

1) neni zdarma, je otazkou, jak dlouho bude trvat, nez se z nejake teoreticke uspory zaplati
- Včetně montáže asi za 6-10 let.

2) ohrivas ii vodu, kterou nepotrebujes
- Což ti zas tak moc nevadí, protože teplo se z bojleru skoro neztrácí. Další den při sepnutí HDO se voda přihřívá jen pár minut na nastavenou teplotu (korunová položka).

3) v pripade narazove vyssi spotreby ti zase hrozi, ze ti tepla voda dojde
- Ano, to je jediná relevantní námitka, určitý diskomfort. Mě za 5 let nedošla voda ani jednou, a to u mně přespávalo třeba 5 lidí. Nastavíš na vyšší teplotu, na mytí pak použiješ menší podíl teplé, a všechny upozorníš na nutnost šetření.

4) je vyssi riziko opareni, z bojleru ti potece klidne ii varici voda, z "centralu" jen vyjimecne
- Viděls někdy bojler? Je na něm takový kolečko, to je ovládání termostatu. Tam si nastavíš např. 40°C, a pak na mytí rukou i sprchování pouštíš jen teplou, a opaření nehrozí. Teď nám kotelna dodává zcela nesmyslně asi 70°C (a účtuje si za zbytečný ohřev na tuto teplotu), a opaření hrozí spíše zde. 40°C teplou vodu můžeš pouštět i do pračky. Ale lepší je použít na pračku spínací hodiny a prát převážně v nízkém tarifu (který kvůli bojleru máš), a tím zvýšit úsporu a zkrátit návratnost investice.

5) pokud odjizdis na vikend / dovolenou, tak
a) nesmis zapomenout bojler vypnout - pak ale odjizdis a bojler plny teple vody a vracis se a nemas se v cem vykoupat
b) nevypnes ho a platis ii za ohrev, ktery nevyuzije
- c) Ohřev se využije až přijedeš. Teplá voda se z bojleru neztratí, a při dalším sepnutí NT se přihřívá jen pár minut (korunová položka)
6) neni to jen o vymene jistice, na vyssi odber musi byt dimenzovana ii elektroinstalace
- Ano, od druhého budíku je zpravidla potřeba natáhnout druhý drát k bojleru.

Jediný technický problém je natažení toho druhého drátu+relátko, a hlavně, jestli vůbec bude distributor schopen a ochoten zavést HDO do tvého baráku (což u spousty paneláků vůbec není samozřejmost). Zeptej se kteréhokoliv elektrikáře, pokud nemáš známého, klidně poptej elektromontážní firmu ve svém městě, na cenu těchto prací. Maximálně ti řeknou, že jsi blb, a že do toho baráku to nejde.
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod radim33 1. 5. 2011 08:19

Elektrický bojler se podle mně vyplatí, pokud za prvé rodina se umí domluvit odstupňovat spotřebu teplé vody tak, aby se denně nespotřebovalo více než je objem bojleru, lépe více než je 3/4 objemu bojleru. Protože princip vytápění bojleru je založen na použití topné spirály s poměrně malým výkonem, která objem bojleru ohřívá na plnou teplotu 4 až 12 hodin. Takže je sice třeba speciální rozvod elektřiny napojený dříve na spínací hodiny levného tarifu, dnes už asi jedině na dálkový spínač levného tarifu, plus na svůj jistič, ale není třeba nějak navyšovat hodnotu hlavního jističe.
A za druhé se bojler vyplatí, pokud rodina levný osmihodinový tarif využije ještě na něco dalšího. Tento tarif je totiž momentálně nižší než 16 hodinový levný tarif na akumulační elektrické vytápění a ještě výrazně nižší než tuším 20 hodinový nízký tarif pro tepelná čerpadla. Ale v paneláku mně nenapadá, na co by se dal levný tarif využít, kromě nějaké hodně tiché automatické pračky, nočního vaření a omezeně ledničky a chladničky. To spíš v rodinném domku s hospodářstvím, zahradou. Na všelijaké velké zavařování třeba ovoce a podobné velké "vaření" všeho možného, co je třeba, když to někomu stojí za to to dělat v noci. Na všelijaké spotřebiče, které se dají spínat spínacími hodinami nebo spínači a mohou běžet bez dozoru, přitápění, čerpadla....Možná by levněji vyšlo i předimenzovat tepelné čerpadlo a napájet ho místo 20hodinového tarifu pro tepelná čerpadla tady tím tarifem. Pokud by po většinu sezóny stačilo 8 hodin denně k nashromáždění dostatečného množství tepla.
Jinak my doma máme 50 litrový bojler, ten má topnou spirálu 600 nebo 800 watt. V zimě ho nadstavuji na teplotu 60 - 70 st C, celý bojler ze studené vody se potom vytopí za cca 10 hodin, v létě na cca 40 C, celý bojler se vytopí za cca 4 hodiny. Pokud se neodebírá voda, v zimě bojler přitápí denně cca 2 hodiny, počítám s tím ve vytápění koupelny, v létě přitápí cca půl hodiny. To ale hodně záleží na kvalitě izolace toho bojleru.
U bojleru je jinak hodně důležité odebírat teplou vodu hned v místě, netahat tu teplou vodu daleko, protože potom v trubkách voda vychládá a jejich objem je vyplýtván. Zvláště když se jedná o malé a časté odběry třeba do kuchyně na všelijaké oplachování. Skrblík umístí bojler přímo v místě spotřeby a nechá namontovat první kohout hned na bojler.
Bojler je taky dobrý, když z ničeho nic přestane téct voda, v bojleru je zásoba, která se dá vypustit. Sice voda má hnusnou chuť, ale když není jiná....
radim33
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 1. 5. 2011 09:49

V osmihodinovém tarifu jde většinou pár hodin NT odpoledne, a někdy i večer (20-22). Mění se to ca 2-3x za rok, a aktuální hodnotu pro svou smlouvu najdeš na internetu.
Právě na to odpoledne jsem měl spínací hodiny na pračku a na myčku. Přijdeš domu, otevřeš myčku, a vyhážeš pračku na balkón.
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 1. 5. 2011 11:53

dr._lukas píše:http://www.levneelektro.cz/p31460-ohrivace-vody-prutokove-stiebel-eltron-dhe-18-21-24-sli

Co si myslíš o tomto? Zvládne to napustit vodu za levnější peníze než centrál? :-) ... Já nehci nouzovku, ale něco k úspoře

Průtokáč je nejdražší ohřev vůbec, protože neohříváš za cenu v NT.
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod radim33 1. 5. 2011 12:30

dr._lukas píše:http://www.levneelektro.cz/p31460-ohrivace-vody-prutokove-stiebel-eltron-dhe-18-21-24-sli

Dáš 10 tisíc za vlastní průtokový ohřívač a dalších 10 - 20 , možná i víc tisíc za jeho instalaci. Protože to je třífázový "bazmek" s výkonem až 24 kilowatt, který bude potřebovat speciální silnoproudé vedení a hlavní jistič možná až 35 Ampér. To je spíš pro sprchy pro dílnu s 30 chlapama na směně než pro byt.
Úspory budou záležet na tom, z jakého tarifu budeš tu elektřinu brát.
radim33
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 1. 5. 2011 12:45

Když už průtokáč, tak plynový. kWh plynu stojí zlomek toho, co kWh elektřiny, neřešíš tarif, ani jistič, plyn předpokládám zaveden máš. Neřešíš velikost zásobníku, ohříváš kdy potřebuješ, a přesně tolik, co potřebuješ.
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 1. 5. 2011 15:15

Z plynového průtokáče je dobré odvést někam spaliny, že... Obvykle do komína, což baráky napojené na centrální vytápění většinou nemívají ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 5. 2011 16:16

Tak plynový průtokáč nepřipadá v úvahu.. komíny tu sice nějaké jsou, ale kdo ví kde
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 1. 5. 2011 19:05

Eh, pravda ;-)
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod radim33 1. 5. 2011 21:44

Neviděl bych to z energií z plynu zas tak optimisticky, o moc levnější než levné elektrické tarify nebude.
Co se týká instalace plynové karmy, když jsou peníze a povolení majitele objektu, nemusí být v baráku ani komín. Spaliny z plynového spotřebiče se za určitých podmínek dají ventilátorem neboli turbem tahat ven stěnou. Nebo pokud to nejde, montují se uteplené komíny zvenku na fasádu.
radim33
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 5. 2011 22:04

Mít byt v posledním patře..tak tu plynovou karmu i na topení mám dávno a bez ptání kohokoliv i když načerno :-D Natáhl bych to přes balkón, kde nejde vidět..bohužel jsem v první patře a te díry by si určitě někdo všimnul :-(
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sekáč 2. 5. 2011 03:02

dr._lukas píše:Dnes mě příjde 1m3 teplé vody na 390,-

To ještě není nejhorší, koukám na ceny u nás v bytovce, vloni sousedé za kubík TUV zaplatili od 270 do 570Kč, podle toho, kolik kdo spotřeboval, a to je do ceny zakalkulována i rekonstrukce naší lokální plynové kotelny.

Na ohřev 1m3 vody o stupeň je třeba zhruba 1.6kWh, když budu počítat teplotní rozdíl 40st., 5 kaček za kWh plus nějaké ztráty a pořizovací cena bojléru, moc optimisticky mi tohle řešení nepřipadá. :pozor

Na druhou stranu, cena TUV i nadále poroste už jenom díky DPH, která je momentálně 10% a výhledově se má zvyšovat na 20%.
Sekáč
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Joezbrna 2. 5. 2011 09:14

radim33 píše:Neviděl bych to z energií z plynu zas tak optimisticky, o moc levnější než levné elektrické tarify nebude.
...

Jenže u průtokáče to nemůžeš srovnávat se sazbou v NT.
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod radim33 3. 5. 2011 16:23

5 korun za kilowathodinu je denní drahý tarif. Levný osmihodinový pro bojler je nějak 3,30 nebo 3,50 Kč za kilowathodinu.
Před nějakou dobou jsem počítal plyn, je to nějak 1,5 Kč za kilowathodinu, topný olej mně vyšel nějak 2 kč za kilowathodinu.
radim33
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 3. 5. 2011 16:46

Mě to vychází takto:
Stálý plat: 86,40 Kč/měsíc
Cena vysokého tarifu: 5 051,81 Kč/MWh
Cena nízkého tarifu: 1 892,50 Kč/MWh
E.ON distribuce, ČEZ dodavatel, AKU8Basic
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod eLzyx 4. 5. 2011 10:29

já se divím, že se spolumajitelé takovýchto baráků ještě nedomluvili na stavbě vlastní kotelny s případným solárním dohřevem :hm
Podle mě jde o lepší investici, než oblepení zdí polystyrenem.

Já ohřívám vodu solárním systémem s el.příhřevem, který je aktivní pouze od půlky listopadu do půlky března. Pak ohřívám vodu gratis. Systém se zaplatil za 2 roky (dostal jsem 50% dotaci)
eLzyx
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 4. 5. 2011 10:54

Byls někdy na schůzi družstevníků takového baráku? Normální průřez společností, od inženýrů po full-time osazenstvo místní nálevny.
Jakákoliv investice do (jejich vlastního!!!) majetku je vynález nás bohatejch, zateplení, wokna, vchodové dveře, schránky, rekonstrukce výtahu, vlastní kotelna, jenom by z nás chtěli tahat prachy, jako by nestačilo, jak nám zdražujou furt energie, opravy výtahů.
Musíme hlasovat proti všemu pani. Zlatí komunisti, ti to uměli jinak řídit :oboze
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 5. 2011 11:02

eLzyx píše:já se divím, že se spolumajitelé takovýchto baráků ještě nedomluvili na stavbě

Zkoušel ses domluvit s pitomcem na čemkoli? My jsme v baráku se 4 bytama 4 majitelé a nedomluvíme se na ničem, protože 2 zásadně s ničím nesouhlasí. Bohužel s tím, s kterým se shodnem, nebydlíme nad sebou, ale křížem, jinak už bysme měli zateplenou půlku baráku. Taková zasloužilá soudružka, bývalá dojička krav a uliční důvěrnice KSČ, ví přece všechno nejlíp...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 4. 5. 2011 11:15

V případě, že jste spolumajitelé jednotek se možná vyplatí zajít za právníkem. Pokud je úspora jednoznačná, společné prachy na to jsou a nejsou tam zásadní nedostatky a nevýhody, dá se u soudu prokázat to, že svým jednáním vám tito spolumajitelé způsobují škodu. Někteří tohle pochopí už po dopisu od právníka a nedojde ani na soud.

Není to samozřejmě hned a vyžaduje to úsilí, ale šance prosadit to u soudu je.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 5. 2011 11:25

Bohužel... Naši geni(t)ální poslanci totiž netuší, že existují i baráky s méně než 6 byty, takže ani nemusíme (a taky nemáme) společenství vlastníků... Neexistuje fond oprav... Kdybych vyhrál ve Sportce :-D, tak si postavím barák a tenhle byt zcela zdarma a nezištně věnuju nějaké zaostalé cikánské rodině :-D.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 4. 5. 2011 21:04

U nás v baráku je 11 bytových jednotek, domovnice je bohužel bývalá agentka StB, která si všechny staré soudruhy podmaní na svou stranu...A vzhledem k tomu, že společenství utvořili dohromady s vedlejším vchodem, tzn. 22 bytů, tak je to hotová tragédie.. O vlastní kotelně jsem se zmínil min. rok, výsledek neexistuje! Letos jsem navrhl odejít od předražené raifaisen banky do FIO a ti staří kokoti opět nesouhlasili.. Jejich argumenty- zkrachovalé družstevní záložny, na oponenturu, že se jedná již o banku, tak že je nová, malá a že jí určitě někdo vytuneluje... Tady bych polovinu lidí v baráku poházel z okna na ulici :grr: :grr: Jo kdyby v devadesátych letech nebyli páni radní pitomci a prodali byty za reálné ceny a ne za 50 tisíc, tak polovina těchto smradlavých důchodců je někde v domovech důchodců a s mladýma nesockama by se žilo o mnoho lépe
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 4. 5. 2011 22:22

Obavam se, ze kdyby to prodali za realne ceny, tak tam ty taky nebudes :mrgreen:

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod kamey 4. 5. 2011 22:58

S474N píše:Obavam se, ze kdyby to prodali za realne ceny, tak tam ty taky nebudes :mrgreen:

:tleskani :tleskani :tleskani
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 4. 5. 2011 23:19

myslíš? já dal za svůj byt tolik, že bych si koupil za trapné peníze, kterým jim to prodali celý dům
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 5. 5. 2011 08:55

Takze pul mega? Pokud je to opravdova trzni cena, tak ten byt teda musi vypadat :roll:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod eLzyx 5. 5. 2011 16:56

za půl mega se dají sehnat hodně slušné byty
eLzyx
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 5. 5. 2011 17:00

Muzes nejak konkretneji definovat "hodne slusne byty"?

Az mi to pripomina jednu dovolenou, kde jsem mel doporuceni od znameho na "luxusni ubytovani". Kdyz jsem tam prijel, tak jsem nevedel, jestli se mam smat nebo brecet, zkratka bylo to naprosto priserne. Kdyz jsem se ho nasledne ptal, co si predstavuje pod slovem luxusni, tak mi rekl, ze tim myslel, ze je velky pokoj. :roll:

Takze uz se radeji predem konkretne ptam na vyznam slov u ruznych lidi. :wink:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 5. 2011 17:31

PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 5. 5. 2011 17:41

PatrikChrz: ten si nemusim objednavat, ten mam zadarmo :mrgreen:

Jeozbrna: no neco na ten zpusob.

Jinak panove, nedavno jsem byl na vylete a nejak jsem nevychytal to, ze v Olomouci probihala na veletrhu Flora a potreboval jsem nekde s polovickou slozit pres noc hlavu. Nemusim zduraznovat, ze vsude naprosto beznadejne plno. No zkratim to - i kdybyste meli spat v aute, tak se VYHNETE OBLOUKEM ubytovne Nestle. Verte mi, ze Terezin ci Dachau je proti tomu petihvezdickovej hotel!

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 5. 5. 2011 22:32

S474N píše:Muzes nejak konkretneji definovat "hodne slusne byty"?

V roce 2002 šly sehnat v Mostě hodně slušné byty za 120 kKč... Tj. poměrně nové, nevybydlené, kikáni více než 300 metrů daleko...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 6. 5. 2011 08:44

TM: me nezajima rok 2002, nybrz 2011. :wink:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod eLzyx 6. 5. 2011 11:14

S474N píše:Muzes nejak konkretneji definovat "hodne slusne byty"?

3+1 (někdy i 4+1) o ploše cca 80m2, barák často po částečné reko(okna, fasáda), někdy i nepůvodní umakartové jádro

konkrétně např. http://www.bezrealitky.cz/nemovitosti-b ... l_inzeratu

případně os. vlastnictví - byt je sice horší, ale žádná trága
http://www.bezrealitky.cz/nemovitosti-b ... nad-labem/

a dají se najít další a mnohdy i lepší. Např. u mámy, která bydlí v 4 poschoďovém paneláku se byty 3+1 v os. vlastnictví prodávají okolo 0,5M zcela běžně. Barák je po reko, není zadlužený, sousedi klidní. (lokalita Teplicko)

Beru to tak, že když se nastěhuju, tak stejně všechno staré vyházím a udělám si to podle sebe. Takže nějaká hypersuper koupelna mě moc nezajímá. Důležitá je protornost bytu, případně orientace bytu(abych nečuměl jen do protějšího paneláku a ze shora mi to neprochcali cikáni).
Možná se ti to nebude zdát dost "nóbl" nicméně mě zase nepřijdou dost nóbl 40m2 novostavby 2+1 v Praze za 2,5M Kč. V tom bych žít nemohl.
eLzyx
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 6. 5. 2011 11:18

eLzyx: se nejak obavam, ze sis splet server Cech a sever Moravy - tady pan "doktor" je prave ze severni Moravy.

Nehlede na dalsi fakt, ze diky znamemu v dane lokalite - Teplicko, mam prave potvzenou informaci, ze tam, kde ten byt je 100% Bronx, takze asi tak :mrgreen:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod eLzyx 6. 5. 2011 13:18

já to vzal namátkou. Já byt nesháním, mám svůj barák a to mi stačí.
eLzyx
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 6. 5. 2011 17:25

Samozřejmě pan chytrolín se chytil slova a opět přetočil na svou stranu.. mohu tě ubezpečit, že byt stál tedy tolik co bytů 30 po padesatitisících ... Ale to je tak, jak se srazí člověk s blbcem, který nemá zájem o konstruktivní diskuzi, ale dohadování
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 6. 5. 2011 17:39

dr._lukas píše:U nás v baráku je 11 bytových jednotek, domovnice je bohužel bývalá agentka StB, která si všechny staré soudruhy podmaní na svou stranu...

dr._lukas píše:Jo kdyby v devadesátych letech nebyli páni radní pitomci a prodali byty za reálné ceny a ne za 50 tisíc, tak polovina těchto smradlavých důchodců je někde v domovech důchodců a s mladýma nesockama by se žilo o mnoho lépe

dr._lukas píše:myslíš? já dal za svůj byt tolik, že bych si koupil za trapné peníze, kterým jim to prodali celý dům

Nebo ze by si spise nekdo nevidi do pusy a mele tu pate pres devate, ze? Pokud tedy vezmu 10 bytovych jednotek (protoze v jedne bydlis, ze?) a cenu 50 tisic, tak me teda vychazi pul mega. Ale nevylucuji, ze se mylim :mrgreen: :mrgreen:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod dr._lukas 6. 5. 2011 17:43

no dobře, ale i méně inteligentní jedinec pochopí, že to bylo napsáno v " " ... :-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 9. 5. 2011 08:26

Aha, nejake neviditelne uvozovky jo? :roll:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod broom 24. 11. 2011 12:50

Bydlite sam, ze spotrebovavate 26 kubiku teple?

U nas 3x lidi v domacnosti a spotreba cca 75-85 kubiku rocne. Pokud spotreba je jen 26 kubiku, vubec bych zadny boiler neresil, podle me se to nikdy nevyplati.

Jedina moznost, jak zde nekdo zminoval, je pechod celeho domu na kotelnu pripadne jeste solarni dohrev vody.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
broom
Kolemjdoucí