Zrušení darovací smlouvy na plynovou přípojku

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod BáraS 26. 6. 2011 22:12

Je nějaká možnost zrušení darovací smlouvy na plynovou přípojku? V roce 2004 jsme to museli při zavedení plynu do RD podepsat s JME / RWE/. Máte s tím někdo zkušenost ?
RWE nyní nabízí odkupy přípojek, ale asi ne těch , co už dostala " darem" 8-S
A pokud bych chtěla od RWE odejít k jinému dodavateli - je s tím nějaký problém ?
Díky Bára
BáraS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 6. 2011 22:15

RWE má dvě části. Distributor a dodavatel. S distributorem nic neuděláš, ten je daný. Dodavatele si můžeš měnit jak chceš.

Ohledně té plynové přípojky - má to nějakou výhodu být jejím vlastníkem? Podle mě akorát povinnost se o ni starat, nebo se mýlím?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod BáraS 26. 6. 2011 22:28

Zrušením darovací smlouvy a následným odkupem přípojky ze strany RWE se Vám vrátí pár tisíc korun , které jdou příjemně využít.
Majitelem přípojky stále zůstává RWE :-[ Informace o odkupech mají na RWE na svých stránkách.
Asi to bude chtít právníka, který napíše dopis, že smlouva byla uzavřená v tísni za nápadně nevýhodných podmínek ...
Zajímá mě, jestli to tady už někdo řešil.
Dík všem Bára
BáraS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 14. 7. 2011 13:05

no za 60 m pripojku ktera vyjde na 60 tisic tak nabizel rwe 20 tisic odkupne, tak jsem se jim na to vybodnul a budu si topit drevem i ohrivat vodu.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 14. 7. 2011 14:01

Takze pokud to dobre chapu, radeji nebudes mit nic, nez mit 20?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod audiobullys 27. 8. 2011 03:10

no nemel jsem na to cas jezdit do hradce a zadat o vyjadreni ke kapacite site jestli tam neco zbyde, v projektu se totiz pocitalo ze se napojime 10 metru v pravo ale tam to nejde ,ze musime 60 metru vlevo na dalsi pripojku , a vykupni cena byla nejista. proste jejich jednani me utvrdilo v tom ze by me akorat zdrzovali tak jsem jim dal sbohem.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér