„Výhodný“ plyn od ČEZu a jak se ho zbavit

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 23. 7. 2011 20:54

Paušál 0,- na plyn neexistuje, to si asi pleteš dojmy, je stálý měsíční plat za kapacitu - pevná regulovaná cena distribuce (stejná u všech dodavatelů) např. 52,33 až 258,24/Kč měs. dle odběru, ledaže se domluvíte v baráku a uděláte poměrné měření a o paušál se nějako podělíte. Čez odpouští tu neregulovanou část (např. 2,50 Kč v charakteru "vařím" v kraji VCP), takže směšné.

Ve většině krajů už také vynutili paušál na vodné (ten byl dřív 0,-), tj. běžně platím více paušálu za rok jak spotřebované vody. Voda v bytových domech se obvykle platí většinou společně (jeden měřák na patě domu, jedna smlouva a pak poměrná měřidla), takže to není taková darda.

-- 23. 7. 2011 21:58 --

PatrikChrz píše:Když já jsem na ten plyn zvyklej, vaří se mi na něm nejlíp.

A ty jsi vařil na indukčním sporáku? Dnes se běžně nechá sehnat levné nádobí v Tescu kompatibilní pro plyn, sklokeramiku i indukci a jednoploténka za pár korun, celý kamna byly trochu dražší... a převážně se to dělá jako vestavěný spotřebič. Provoz je lepší a levnější jak plyn.

Hned teplá - hned se ani pes nevy...., ani z průtokáče neteče HNED teplá voda, ale trvá, než to odteče, podle délky trubek, zapomeň, že to bude fungovat jako TUV rozvod s cirkulací co máš v bytě.

Výluka 1 týden - vyřeš otužováním, než si dávat do bytu KARMU (resp. jakýkoliv plynový topidlo), kam bys to odkouřil, na plyn musíš mít speciální vložkování komínu... Plyn *****í (přidávají do něj umělý smrad a někdy to hodně přeženou). Tahat si plyn do bytu v dnešní době je trochu mimo mísu (pokud je v bytě rozvod TUV a ústředního topení, tak je to imho NESMYSL).

Zajdi si na plovárnu nebo se týden nemyj (právě teď je období výluk), to není IMHO takový problém pro chlapa, ostatně paranoidní lidé, co se myjí např. 2x či 3x denně mýdlem, budou asi brzy mít problémy s pokožkou, to normální určitě není, to uvádím spíš jako varování :!:
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 7. 2011 22:16

Já jsem sice kolenovrt, ale na čem nešetřím je vlastní pohodlí :). V baráku nám kolísá tlak vody a tak to dalo vždycky trochu laborování s kohoutky, člověk se chvílemi málem opařil a hned na to tekla ledová,,... tak jsem to vyřešil termostatickou baterií a je klid :).
Ten týden bez teplé vody mi tedy DOST vadí, ve studené se rozhodně koupat nemíním, ohřívat si vodu v hrncích na sporáku, abych si jí nalil do vany taky není žádná výhra, takže zbývá jedině se osprchovat v práci, zatím naštěstí byla vždy ta možnost, ale je to poměrně nepohodlné. Známý, který mi montoval tu baterii mi dělal nějaké návrhy na to co tam dát, bohužel mu z toho vždy vyšel bojler s nějakými 10 litry vody a to nechci. Částečně to není kam dát a hlavně nechci mít ohřátých x litrů vody, které nevyužívám. Bohužel pravý průtokáč sem nedám, na to nemám dost dimenzovaný příkon. Tak jsem myslel, že bych to vyřešil tím plynem, ale jak se zdá ani to nejde.
Na plovárnu nechodím, v bazénu bych si připadal, jako kdybych byl ve vaně s úplně cizíma lidma :D, takže mě to moc neláká. A týden se nemýt, obzvlášť v létě? To fakt nejde.
No nic, za něco peníze utratit musím, tak si aspoň občas pustím trochu plynu :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 24. 7. 2011 08:47

PatrikChrz: myslis to pohodli, kdy chodis nabijet notebook do KFC jenom proto, abys ho doma nemusel strkat do zasuvky? :mrgreen: :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 24. 7. 2011 09:54

My máme na chalupě 15l bojlerek a rozhodně je menší než babiččina karma, i když ta opravdu hodně stará, třeba se dnes dělají menší. Na karmu taky potřebuješ komín. Mít ohřátých x litrů do zásoby to je přeci pointa bojleru, navíc má izolaci, takže to za den úplně nevychladne a i kdyby, tak ten za ten týden používání v době výpadku centrálního tepla snad nebude taková ztráta. Navíc tyhle malé sou do zásuvky, a mají vypínač, tak by sis to mohl zapnout jen když by ses chtěl mýt, za hodinu je to ohřáté, má to 2kW. Sortiment je tady. http://www.dzd.cz/cs/elektricke-ohrivac ... y-do-20-l/ Mě to taky přijde jako nejlepší řešení.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 7. 2011 10:10

S474N: no, vzhledem k tomu, že mi můj cca 4 letý notebook vydrží na baterku tak hodinu, tak by to jaksi nemělo smysl. Do KFC jsem chodil browsit, než mi doma zavedli internet.

xtonda: no, měl jsem tu známého instalatéra, koumali jsme, koumali a nic jsme nevykoumali. Bez podstatného zásahu do rozvržení koupelny to nejde. Tak se halt ten týden budu muset vždy sprchovat v práci
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 24. 7. 2011 14:07

Vsechno jde, takova uprava by stala deset az 20 tisic, udelej to pri rekonstrukci koupelny a rozvrzeni tam nehraje roli, a prutokovy elektricky ohrivac - to by teklo malo, 2 litry za minutu?, to na sprchu neda, natoz na termobaterii a hlavici raindance od Hans Grohe :-)

xtonda: s 15l se asi moc neosprchuješ, nebo jo?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 24. 7. 2011 14:19

Hlavní bojler je 150l, ty malé jsou tam, kam by trubky na teplou byly moc dlouhé, jeden 15l je v kuchyni u dřezu a druhý v patře, kde je malá koupelna (WC, umyvadlo, bidet)

Jinak když to dáš naplno, tak budeš mít horkou vodu, řekněme 80-90, studená má v létě (kdy se dělají odstávky TUV) řekněme tak 10-15, když to budeš míchat na 30-35, tak toho máš tak 45-60l a v tom se opláchnout dá.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 7. 2011 16:21

No když koupelna (celý byt), byla rekonstruována před 10 lety, tak se mi do toho moc zasahovat nechce. No, uvidíme, mluví se o rekonstrukci stoupaček v domě, tak kdyby na to přišlo, tak zauvažuji, jestli to s tím nespojit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 24. 7. 2011 22:27

A komu by se chtělo ... na to období oznámené tak 30 dnů předem naplánuj dovolenou anebo jinou aktivitu a neřeš, či budeš ventily před výlukou přepínat větev TUV na bojler anebo honit TUV celý rok přes ohřívač, či jaké zařízení jsi si vyhlédl a chceš to dát na tepolo anebo na studenou vodu? Na teplé budeš vlastně platit ne/teplou tak přímotop dej na studenou :-D


http://www.koupelny-topeni-bazeny.cz/in ... tion#anch1
- 10kW bude stačit, zapojíš jednu větev z světla (10A) a druhou z zásuvek (16A) a tak na 10-15 minut provozu by to mohlo vydržet bez zahřátí jističů :-))

Rek. stoupaček spočívá obvykle ve výměně trubek T a S vody za plastové strubky, viděl měnit i plynovou a kanalizační trubku? Jestli si vyrobíš bojler na míru a narveš do stoupačky, tak proč ne...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 7. 2011 22:30

No letošní odstávka je úspěšně za mnou a do příští daleko. Zatím to nechám jak je, uvidím při případné rekonstrukci stoupaček, jestli se to bude moc bordelit a bourat, tak při obnově o tom malém bojlerku možná zauvažuji.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 24. 7. 2011 22:45

http://www.hakl.sk/mx/MXvsMK.pdf 5L/minutu při 11kW při ohřevu o 30°C, ale v létě máš vstupní vodu tak 16-22°C, takže v poho :-)

Ale si ověř, zda to nevyžaduje speciální baterii, podle mě na výstupu může být dost nízký tlak.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 27. 7. 2011 07:39

Tak jsem dostal první fakturu za plyn od ČEZu...

Skvělé... Zatímco RWE psal stavy plynoměru při změně ceny, ČEZ napíše jen stav na začátku a na konci, a v jednotlivých obdobích už je napsaná jen spotřeba v MWh, což jsou kubické metry vynásobené Pyšvejcovým koeficientem...

Takže abych si reverzním inženýrstvím zjišťoval, jakýže to stav měřidla si ČEZ při zdražení vycucal z prstu.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 27. 7. 2011 09:39

Tak jim zavolej skypem, at ti to spocitaji :D
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 27. 7. 2011 09:42

Skype má RWE, ne ČEZ... BTW docela by mne zajímalo, jak chtějí dodržet tu slevu 5% rok od zahájení dodávek, když už teď jsou přesně jen o 5% levnější než RWE a od 1.9.2011 chtějí zdražovat znovu... Ledaže by do toho započítali i slevu za eTarif.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 28. 7. 2011 15:20

Myslel jsem, abys zavolal na RWE, co ti to odečetli jejich pochůzkáři a kdy...

Čez podle mě upraví cenu přesně podle RWE, cena za paušál není pod 5% slevou, ale jen cena za plyn (neregulovaná složka). Při etarifu platí 0,-- na tu neregulovanou složku (což dělá 2 Kč až 11 Kč v Praze) do konce příštího roku.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků