„Výhodný“ plyn od ČEZu a jak se ho zbavit

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 12. 7. 2011 17:41

Ale oni se tím řídit MUSÍ
Jen člověk se Nesmí nechat zviklat blabolama a připadne odkázat rovnou na paragrafy zakona ale obavám se ze si dodavatel muže kdykoliv stanovit deaktivacni poplatek a proti tomu nemáš sanci

Poučení je každy kvartál checknout cenik, protože ceny se meni skutečně 4x ročně u RWE a následně i u ostatních... Jen nechápu kde a jak jsi to porovnával kdyz me vyšel nejlevnější jiný nez tobě pro tebou udanou spotřebu
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bado 13. 7. 2011 16:16

Dobrý den,
nechci zakládat nové téma. Už delší dobu uvažuji o změně dodavatele plynu (RWE-Severní Morava).
Na stránkách http://www.srovnejenergie.cz po za zadání roční spotřeby (18000Kw) mi vycházeji poměrně zajímavé "úspory" oproti stávajícímu RWE i 5000Kč. Jenže zas tak moc se v tom neorientuji a nechci naletět. Nikde jsem se totiž nedočetl, respektive všude se píše o ceně plynu, mne však zajímá konečná cena včetně všech distribučních polatků, poplatků za rezervaci příkonu a všech dalších částek které jsou ve fakturách různě uvedeny.Přečetl jsem spoustu diskusí a a spousta lidí naletěla a prodělala. Toho bych se chtěl vyvarovat.

Mohl by někdo doporučit opravdu seriozního dodavatele, kde není ve smlouvě schovaná nějaká klička,nebo fígl.

Děkuji.
bado
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 13. 7. 2011 16:47

zkus raději http://kalkulator.eru.cz/ přece jenom je to oficiální stránka úřadu a ceny tam jsou uvěřitelné.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rollo Tomasi 13. 7. 2011 21:08

Já změnu nechal na novém dodavateli a bylo to takhle :

Dobrý den pane ......,

K Vašemu dotazu bychom Vás rádi informovali, že díky navýšení ceny plynu od 1.8.2011 můžete od společnosti ČEZ odstoupit a změnit dodavatele.
Smlouvu s naší společností můžete vyplnit webových stránkách http://www.blabla.cz. Výpověď společnosti ČEZ podávat nemusíte, díky Plné moci, která je součástí naší smlouvy, celý proces změny dodavatele vyřídíme za Vás.
Smlouvu s naší společností je nutné uzavřít do konce června tak, aby se tento proces změny stihl vyřídit včas a dodávka zemního plynu mohla být zahájena 1.8.2011.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Přeji hezký den

...............
podpis a data dodavatele

Na to mi ještě volali - chtěli si upřesnit, že se jedná o smlouvu na 2 roky a odstoupení kvůli změně ceníku a pak mi řekli, že od 1.8.2011 jsem u nich.

Do týdne jsem měl doma smlouvu od nového dodavatele s rozpisem záloh, jejich ceníkem, vopdp a průvodním dopisem, že od 1.8.2011 mi zahájí dodávku plynu. (jen ještě musím posunout splatnost záloh na 15. den, ale to bude asi pohoda...)

... this seems to be the way to do it ....
Rollo Tomasi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 13. 7. 2011 22:53

Jo, to zní docela dobře. Teoreticky. To mě ty všechny papíry taky do 3 dnů přišly.

Až na to, že oznámení o změně ceníku od 1.8. z jejich webu zmizelo a přepsali to na 1.9. Tím pádem není ceník, není důvod k odstoupení a nejsem si jistý, jestli váš nový dodavatel začne od 1.8. dodávat.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 14. 7. 2011 00:09

pokud změnu avizovali a přejímající to má jistě podchyceno a problém v odstoupení být nemusí, uvidíme, co nám napíše Rollo Tomasi v srpnu :-)

Bych doporučil provést samoodečet (nahlásit starému ve starém odbobí), aby to pak někdo nezprůměroval v neprospěch odběratele (v létě se netopí).
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rollo Tomasi 14. 7. 2011 21:31

Dnes jsem odečet posílal na ČEZ :-)

Dobrý den,
vzhledem k ukončení smlouvy o dodávce plynu k 31.7.2011 Vám zasílám odečet plynoměru :

jméno a příjmení :
číslo zákazníka :
číslo OM :
EIC OM :
výrobní číslo plynoměru :

stav plynoměru k 14.7.2011 : m3

S pozdravem


Automat z ČEZu mi odepsal, že mi dají co nejdříve vědět :-)

No a dnes jsem taky volal novému dodavateli na posunutí splátek záloh a všechno se tvářilo OK, tak uvidim...
Rollo Tomasi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 15. 7. 2011 09:50

Třeba to vyjde. Mně nakonec potvrdili odchod k 31.8. Je to v podstatě jedno, teď je stejně minimální spotřeba, mazec začne se zimou.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod akcius 15. 7. 2011 21:37

Zdravím,
tak já mám taky "výhodný" plyn od ČEZu , ale zatím jsem to zdražení podrobně nezkoumal..ten ERU kalkulátor mi nabídl jen porovnání dodavatelů elektřiny ( a mají to seřazeno podle bývalých krajů, takže Olomoucký , nebo Moravskoslezský kraj neexistují, lze vybrat jen "Severomoravský"..prostě státní bordel.) , nikoliv plynu..zkusil jsem taky kliknout na tu reklamu s balonky od E-onu, ale tam žádné porovnání není, je mi to po zadání spotřeby plynu (26000 Kwh ročně)oznámilo : pro vaši spotřebu nemáme momentálně žádnou nabídku..tak doporučte nějaký spolehlivý kalkulátor..

-- 15. 7. 2011 22:47 --

ještě doplním: právě jsem se díval na výše uvedený odkaz (srovnejenergie.cz) a tam mi u 2 nejlepších dodavatelů (Elimon a.s , a Halimedes a.s.)vychází úspora přes 4300,- kč ročně ..to se mi zdá hodně..a máte někdo zkušenost s těmito firmami ? ..díky za info a tipy.
akcius
Návštěvník

Odeslat příspěvekod akcius 20. 7. 2011 17:50

Zdravím..tak zkusím ještě jednou : máte někdo zkušenost s dodavateli plynu Elimon a.s a Halimedes a.s. ? ..případně doporučte jiného levného dodavatele pro "Severní Moravu " (Olomouc) , protože i kalkulátory nabízejí každý někoho jiného..
akcius
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Joezbrna 20. 7. 2011 20:55

Nebuď línej, vezmi fakturu za loňský rok, a prolistuj si ceníky 3-5 prvních prodejců dle nějakého kalkulátoru.
Malí distributoři často naberou zákoše na skutečně velmi nízké ceny, a pak je zvednou a spoléhají na to, že hejlové si to nepohlídaj.
V kalkulátorech mohou být tato zastaralá (nebo záměrně chybná) data. Tedy vlastní ruční ověření ničím nenahradíš.
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 7. 2011 21:40

Malí distributoři zákazníka ojebou nějakou kličkou ve smlouvě - poplatek za odstoupení od smlouvy etc. BTW ČEZ není zrovna malý distributor a se zákazníky vyjebává taky dobře - vloni úspora 10%, teď se to smrsklo na 5% a další zdražení je na obzoru.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akcius 20. 7. 2011 21:44

No, já mám spíš pocit, že ty praktiky (nabrat za nízké ceny a pak hodně zvednout) dělají i velcí..např. ČEZ..malí by si mněli (teoreticky) budovat dobré jméno..
ale už jsem zapátral a srovnával..a vyšel mi nejlépe Elimon a.s , už jsem jim poslal email s dalšími dotazy (např. jestli mají smlouvy na dobu neučitou, což jsem na jejich stránkách nezjistil..)
takže, dám sem vědět průběh jednání a výsledek.
akcius
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Joezbrna 21. 7. 2011 08:09

Zdražujou všichni. Pro dvě domácnosti, kde smlouvy spravuju já je vůbec nejlevnější 2x na elektřinu a 1x na plyn (v druhé by přechod k jinému malému dodavateli znamenal úsporu desetikorun za rok). Pravda, všechny tyto odběry se vyznačují malou spotřebou (D02d a D25d), u větších to může vyjít jinak.
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akcius 21. 7. 2011 09:05

tak mně proti ČEZu vyšla u Elimonu úspora u plynu ( na kalkulačce plynule.cz) přes 5 tisíc za rok..roční spotřebu mám asi 26 000 Kwh..(patrový RD, 2 plynové kombi kotle, 2 kombi sporáky)..ale nechám si udělat podrobný výpočet přímo od Elimonu..a počátkem srpna bude odečet a roční faktura za plyn, tak pak budu chytřejší.
akcius
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků