„Výhodný“ plyn od ČEZu a jak se ho zbavit

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 7. 2011 18:52

Když já mám od 1.3. plyn u ČEZu, ne u RWE :-). Velmi pozoruhodné je, že pokud člověk nenahlásí odečet a vezmou to odhadem dle nějakých pochybných tabulek, tak to zásadně vychází v jejich prospěch... Takže mne lohli o 28,- Kč :-\ .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 28. 7. 2011 22:24

Samozřejmě i 28,- Kč jsou peníze, ale hlavní je u nich pohlídat částky o řád-dva vyšší.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 29. 7. 2011 16:29

28 Kč?

a co teprve, přejdeš li před topnou sezonou, to zaplatíš v průměru spotřebu za léto, kterou jsi neměl :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filer 30. 7. 2011 17:10

jen technický dotaz, kde najdu něco o zdražování čezu od 1.9.?
filer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 30. 7. 2011 18:44

SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 1. 8. 2011 21:49

tam je od 1.10.:

» Plyn» Ceny plynu


Vážení zákazníci,

společnost ČEZ Prodej, s. r. o., se sídlem Praha 4, Duhová 1/425, PSČ 140 53, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 106349, IČ 27 23 24 33, oznamuje, že s účinnosti od dne 1. října 2011 změní ceny dodávky plynu.

S novými ceníky se bude možné seznámit na internetové adrese http://www.cez.cz a na obchodních místech Skupiny ČEZ.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 1. 8. 2011 22:02

Když jsem sem dával ten odkaz, tak tam na 110% bylo od 1. září 2011. No aspoň je vidět, jaká je to důvěryhodná společnost.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 1. 8. 2011 23:50

No a předtím tam bylo od 1. srpna. Asi to u nich přepisuje každýho prvního vrátný.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 2. 8. 2011 00:34

vpe píše:Hned teplá - hned se ani pes nevy...., ani z průtokáče neteče HNED teplá voda, ale trvá, než to odteče, podle délky trubek, zapomeň, že to bude fungovat jako TUV rozvod s cirkulací co máš v bytě.


No a co i když přes ten nekomfort vyjde plynová karma daleko levněji? Já za rok vyliju do 30 m3 teplé vody..začínal jsem na 6 tisících a min. rok jsem zaplatil 10 litrů...
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 2. 8. 2011 16:30

A o kolik stoupla cena plynu za toto období? :-) Kdyby to vyšlo levněji a komfortnějí, kdo by pak používal ústřední vytápění?

xls: Jelikož (starý) zákon nakazuje jen

upozornit zákazníky nejpozději 2 měsíce předem na záměr změnit smluvní podmínky

a nový ještě neplatí, tak to asi není nic proti ničemu (a mohou se takto krýt a neexistuje sankce, prostě každý měsíc oznámí záměr změnit cenu), ostatně to odstoupení z důvodu změny by asi nezamítli, to už by problém byl...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misaan 2. 8. 2011 20:51

Napada me, ci si CEZ nedela neustalym oznamovanim zmen zadni vratka v pripade nenadaleho zvyseni ceny plynu na trhu.. No pro nas spotrebitele to ma vyhodu v tom, ze muzeme smlouvu vypovedet :-)
misaan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 8. 2011 13:35

A už je to tady...
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/na ... ?id=709483

Pomalu zvažuju krbová kamna do obejváku.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 5. 8. 2011 13:19

A to není konec zdražování. Oproti ceně 2011 je předpokládan růst ceny komodity na 2012 o 40%.
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 5. 8. 2011 13:42

Konec levných časů, prozíraví lidé se vybavují domácí elektrárnou apod. na horší časy :-)

Máte scénář pro den, kdy bude vypnutá elektřina, zavřený zemní plyn, neteče voda a nebude fungovat internet a mobil? .-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 5. 8. 2011 14:01

Jistě. Sbalím spacák, celtu, ešus, pár pytlíků čínských nudlí, a vyrazím někam do lesů :mrgreen:
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků