Dodatečné vyuctovani

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod folik 6. 11. 2011 11:21

Dobrý den,
Chtěl bych poprosit o radu, drive jsem bydlel v najemnim byte a po odstehovani a odhlaseni (prehlaseni na majitele) plynu mi prisla faktura za obdobi 1.10.2010 - 3.4.2011. Datum 3.4.2011 je datum, ke kteremu jsem se odhlasil a faktura byla vystavena 10.4.2011. Byl jsem se odhlasit spolecne s majitelem domu a nahlasili spotrebu na plynomeru.
Odstehoval jsem se a vic se o byt nestaral.
Nyni mi prisla faktura vystavena 1.11.2011 na stejne obdobi znovu, nazvana jako opravný danový doklad a je na nem najednou uplne jina spotreba a nedoplatek za plyn necelych 12 000,-
A je tam jen drobný text ... reklamace byla shledána jako oprávněná. Nic víc.
Jaká reklamace atd, tam vubec neni... Predpokladam, ze se tam po me nastehoval dalsi najemnik a tomu se asi neco nelibilo na spotrebe a reklamoval to a oni to nauctovali me. Ja jim to nechci plati pokud me neprokazou, ze jsem to opravdu spotreboval a jak je mozne ze mi najednou napisou ze jim dluzim 12 000 a ze to mam zaplatit do dvou tydnu a hotovo. to snad ani nemuzou.
Poradite nekdo jak postupovat, moc dekuji!
folik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 7. 11. 2011 11:13

Kontaktovat majitele, plynarny a zjistit vic.
Podepsal jsi pri odchodu s majitelem predavaci protokol se stavy meridel?
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 7. 11. 2011 11:23

Jestli máš u sebe oběma stranami podepsaný stav plynoměru, okamžitě reklamovat fakturu, vhodné vy vylo přiložit kopii onoho dokumentu (originál nedávej z ruky, v tomto okamžiku má cenu 12.000,- korun).

Pokud reklamaci neuznají, dát to právníkovi (to už není běžná komunikace s dodavatelem, kdy se shodnete na řešení, ale spor, kdy stojíte proti sobě, a nemůžeš si dovolit nějakou blbou procesní chybu, nestihnutí lhůty, nejednoznačnou formulaci apod.).
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 7. 11. 2011 20:37

Aby ho právník nestál víc než těch 12 litrů.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků