ČEZ samoodečet na konci roku, způsob fakturace ?

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod aaischa 18. 11. 2011 18:56

Zdravím,

i přez dostaz čezu mi není uplně jasno,

na konci roku provedu odečet elměru k 31(či 30).12.2011 z důvodu účtování části spotřebované v roce 2011 ( nižší cena jak 2012 ), zadám přez obchodní kancelář po netu.

co se stane ?

a) přijde mi faktura, doplatím zbytek, a rozpočtou nový zálohy ?

b) jen se to započtě do systému a obdržím fakturu ve standardním období ?

dík moc :)

T.
aaischa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 11. 2011 19:05

b) je správně...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 18. 11. 2011 19:13

super díky, když něco chci po mailu, tak jejich ochota je na bodu mrazu :/ hovory zpoplatneny u myho tarifu .. nechapu ... no ikdyz chapu ... tak pro jistotu :) diky
aaischa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 11. 2011 20:53

No hlavně abys to měl jak nahlásit... Teď měnili cenu od 7.11. a přes VOK stav nahlásit nešel, volal jsem na infolinku (pochopitelně placenou) s tím, že chci vědět, proč to nejde zadat přes VOK, slečna mně říkala, že to můžu nahlásit jí, takže už jsem byl docela *****..., proč to mám hlásit přes placenou linku, když na to je snad VOK... Ve VOK to zprovoznili až 9.11.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 18. 11. 2011 21:04

počkej od 7.11 ti měnili cenu ele ? nemá bejt nová cena až od 1.1 ??
aaischa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 18. 11. 2011 21:22

Píše o plynu...
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 18. 11. 2011 21:35

oky, uz sem se lek, pac by to bylo dost zvlastni ..
aaischa
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 24. 12. 2011 00:27

Dotaz k ČEZu. Odečet nám každoročně prováděli v polovině ledna. Letos přišla odečítat ve středu se slovy, že musí přijít alespoň 1x za 12 měsíců (odečet byl v lednu 2011 proveden) a že za 14 dní (tj. opět v polovině ledna), že dojde ještě jednou na standardní odečet. Trochu mi to sice zavrtalo hlavou, ale vypustila jsem, ovšem na druhou nemovitost, kde taktéž odečet vždy prováděl ČEZ v polovině ledna (domy jsou v sousedních ulicích) nám již dnes přišla faktura s vyúčtováním. Takže teď mi hodně vrtá hlavou, co se děje..... Nějak moc nestandardních situací u ČEZu najednou = že by potřebovali rychle peníze? A v souvislosti s tím, jak si u vyúčtování ve 3 čtvrtletí (nemovitost v jiném kraji) automaticky ponechali přeplatek na zálohy na další období, což se tu již řešilo, je mi to všechno divné.....
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 27. 12. 2011 02:39

asi potrebujou penize na nakej tunel.
ja tady mam treba kazdou chvili vodaky na odecet vody. tendle rok uz potreti.

u cezu odecet mimo pravidelnou dobu nam delali jen pri zmene majitele , pri vymene elektromeru a ani si to zatim nikam nezapsali - teda ve VOK to neni , jako u predcozich odectu. jestli se s nicim na smlouve nehybalo tak taky nechapu.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod akcius 27. 12. 2011 23:36

Jen doporučím tel. číslo na ČEZ , které není nikde zveřejněno , ani operátorky o něm neví..je to pevná linka 371 100 100, kdo má volné minuty na pevnou jako já, může využít..operátorce se toto číslo zobrazí jako jejich vřdy placené "osmičkové", tak se nenechte zmást..
akcius
Návštěvník