ADSL - výhodné podmínky?

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod omgf 5. 3. 2012 13:07

Není to úplně o energii, ale přišlo mi, že se to sem hodí. Když už se tu řeší přestupy dodavatelů energie, nezjišťovali jste někdo možnosti převodu poskytovatele ADSL?

Mám ADSL od O2 bez hlasového tarifu, 750Kč/měsíčně.

Nějaké tipy na levnějšího a relativně spolehlivého dodavatele?
omgf
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 5. 3. 2012 13:19

A vyžaduješ pouze ADSL? Mě ADSL moc nevyhoje, poněvadž má strašně velkou asymetrii upload/download. Dobré tak na stahování filmů, ale na práci nic moc.

Asi bude lepší se rozhlídnout v daném místě, jací existují lokální poskytovatelé internetu. Větší hráči O2, T-M a UPC bývají o něco dražší. Pokud nějaký lokální poskytovatel existuje, tak se dají jednoduše ti větší "vydírat" výpovědí, že přejdete s internetem ke konkurenci. Cena za 16/1, co se dneska nabízí se dá určitě usmlouvat i na polovinu.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dusan 5. 3. 2012 13:52

UPC vyjde o neco (malo) levneji nez O2 ADSL, ale jejich pripojeni do internetu je strasne pomale, takze za ty prachy celkem nezajimave. Lokalni poskytovale jsou pouzitelni (ale vetsinou drazi), tak na vesnici ve mestech je dnes WIFI uz mimo. Lokalu, ktery nabizi neco jineho nez WIFI je hodne malo s minimalnim pokrytim.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 5. 3. 2012 14:09

Kam má podle tebe UPC pomalé připojení? Do NIX má 110 Gbit/s, které ani zdaleka nejsou plně vytížené.

Výhoda UPC je hlavně v tom, že umí rychlost až 120/10 Mbit/s, kdežto Telefonica s VDSL max 25/2 Mbit/s.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 5. 3. 2012 14:14

UPC bohužel také nemá nějak velké pokrytí. Poměr přípojek kabelkovka/ADSL se zhoršuje v neprospěch kabelového připojení, poněvadž UPC snad už nic nebuduje. U nás UPC pokrytí nemá a nehodlá s tím nic dělat.

Malí poskytovatelé mají obecně dost proměnlivou spolehlivost, je to vždy určité riziko, pokud to není připojení jen pro zábavu. Ale jak jsem psal, jsou minimálně dobří k tomu, aby se dalo vyjednávat o ceně s těmi velkými.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod omgf 5. 3. 2012 14:32

Jsem v lokalitě, kde vedou pouze telefonní a elektrické dráty a wifi nechci.
Takže navrhuji se oprostit od lokálních providerů a zeměřit se pouze na ADSL.
omgf
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dusan 5. 3. 2012 15:01

xtonda píše:Kam má podle tebe UPC pomalé připojení? Do NIX má 110 Gbit/s, které ani zdaleka nejsou plně vytížené.

Výhoda UPC je hlavně v tom, že umí rychlost až 120/10 Mbit/s, kdežto Telefonica s VDSL max 25/2 Mbit/s.

Jenze ja nemluvim o pripojeni do NIXu, to maji protoze nic nestoji, ale o pripojeni do internetu a to maji tristkni. A temi jejich marketingovymi cisly bych se prilis neohanel, to je tak na urovni megapixelu u fotaku, 120Mbit od UPC je pomalejsi nez to 25mbit VDSL od O2.
Dusan
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 5. 3. 2012 15:04

Se podívej třeba na http://www.dsl.cz/

První krok by asi měl být podle telefonní čísla zjistit zda v dané lokalitě má DSLAMy i jiný poskytovatel nebo jestli si odkázán na řešení O2, které můžeš mít přímo od O2 nebo přes někoho přeprodané.

-- 5. 3. 2012 14:11 --

Dusan, čemu říkáš připojení do internetu? To jako zdejší fóra nebo třeba seznam.cz nejsou internet? Nebo myslíš to modré e na ploše?

A že 120 kabel je pomalejší než VDSL 25 je fakt blábol.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod radim33 5. 3. 2012 17:07

Chtěl jsem se zeptat, je nějaký recept, jak u ADSL obejít pomalé připojení?
Bydlím na vesnici, do ústředny to mám několik kilometrů, mám připojení od O2 a rychlost mám 100/1500 kbit /sec. A potřeboval bych na internetové interaktivní školení aspoň 250/ 2000 kbit/sec a ideálně aspoň dvojnásobek.
radim33
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dusan 5. 3. 2012 17:18

xtonda píše:Dusan, čemu říkáš připojení do internetu? To jako zdejší fóra nebo třeba seznam.cz nejsou internet? Nebo myslíš to modré e na ploše?

A že 120 kabel je pomalejší než VDSL 25 je fakt blábol.

Pripojeni do internetu je pripojeni kamkoliv do internetu, ne nejaka teoreticka rychlost do UPCckoveho intranetu ani ne rychlost do NIXu, ale proste rychlost do sveta.

Blabol to neni, bohuzel musim celkem casto komunikovat mimo NIX a pak uz je VDSL rychlejsi nez cokoliv od UPC, protoze UPC proste nema zahranicni konektivitu. Bezny speedtest do USA: maximalni dosahovana rychlost kolem jednoho megabitu za vterinu (na padesatimegovem pripojeni) a pingy v radu vysokych jednotek ci dokonce desitek vterin. U Skype spojeni vypadavajici obraz, u Youtube vypadky i SD videi pri prehravani a z Ameriky vypadaji obcas i internetova radia (jakakoliv), protoze minimalni tok neni dostatecny ani pro prenos komprimovane hudby.
UPC je vitezstvi marketingu nad technickou realitou, firma s tradicne slabou zahranicni konektivitou se rozhodne odlisit tim, ze bude nabizet nejvetsi rychlosti na trhu, to fakt nemohlo dopadnout dobre.
Dusan
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 3. 2012 18:05

Dusan: můžeš mi napsat jaký speedtest používáš? Já mám tedy zaplacenou jen rychlost 10/1, ale téměř vždy jí využiji na maximum.
Stejně tak se mi nezdá ten horší ping. Naopak xDSL z principu technologie má poměrně špatný ping.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 5. 3. 2012 18:07

Tak to by me taky zajimalo, protoze mi to prijde jako nesmysl.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod 4honza 5. 3. 2012 18:28

radim33 píše:Chtěl jsem se zeptat, je nějaký recept, jak u ADSL obejít pomalé připojení?

Nijak. Pokud jsou blbý dráty nebo daleko od ústředny, tak fyziku neošálíš. Ještě co vám zbývá je vyrobit nějaké optické pojítko alá Ronja do nějaké oblasti, kde dokážete nakoupit nějakou lepší konektivitu.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dusan 5. 3. 2012 18:47

PatrikChrz píše:Dusan: můžeš mi napsat jaký speedtest používáš? Já mám tedy zaplacenou jen rychlost 10/1, ale téměř vždy jí využiji na maximum.
Stejně tak se mi nezdá ten horší ping. Naopak xDSL z principu technologie má poměrně špatný ping.

Klasicky speedtest.net, ruzne servery. Ja bych to neresil, ale jak jsem psal samotne aplikace maji problem s rychlosti pripojeni.
Dusan
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 5. 3. 2012 18:49

koukám že tmobile se polepšil...Na to že linka je oficiálně 15/5MBit dobrý
Obrázek
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Další stránka