ČEZ

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod abyx 1. 12. 2021 03:58

Dle návrhu u NT v sazbě D25d ČEZ navýšení 1MWh o 28% !!! Já vím, ale zase u VT sleva skoro 1% (0,9) :tleskani
abyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod powery 1. 12. 2021 08:48

Dotaz k zálohám v ČEZ Online. Když je změním v Plánu záloh, změní se už vytvořené předpisy i ve Fakturách a platbách nebo tam už zůstanou původní výše?
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.roak 1. 12. 2021 09:20

přechod z dpi ČEZ , podepsaná smlouva 4.11 k přechodu z DPI 24.11 (Porovnání PRE smlouva 1.11 přepis 22.11), jestli to je pomalé učelové nebo ne nedokážu posoudit, OTE má prý na přepis OM 10dní, ale zda to dodržují?

-- 1. 12. 2021 09:34 --

[quote="vpe píše:D.roak ="] čet jsem tvé odkazy, stáhl si z ERU prošel si jen ty sazby které se mě týkají a hodnot jističe, které mám já jiné, Ostatní ceny za jistič jsem nesledoval , distribuční sazby co nemám mě nezají, takže pokud u nich je takoví nárust tak jse to nevěděl. pokud jsem tě tím urazil tak se ti omlouvám
vpe =
vpe píše:D.roak = četl jsi pozorně co jsem napsal v ýše 26. 11. 2021 18:47

A konkretne meziroční zvýšení paušálu z 16 na 21 (u d01), to je bezmála o +32% !!! Jde o poslední obrázek, první položku, první území…

+++++++++++++++++++
Tak ERU nám oznami regulovane ceny az dnes 1.12. - tedy v posledni den lhuty presne 30 dnu pred nabytim ucinnosti.

Zvou Vas ke sledování přímého přenosu tiskové konference k regulovaným složkám cen energií. Regulované ceny představí předseda Rady ERÚ Stanislav Trávníček 1. prosince 2021 od 11:00 hod.

Přenos můžete sledovat na ČTK https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/21258 ... 7de4f9d901 . Případné dotazy můžete zasílat předem na email tiskove@eru.cz

A přímý link na stream od 11 hodin je https://youtu.be/yohLPHAM4kA
+++++++++++++++++++

Tak mu muzete hnedle napsat proc tenhle pausal kazdy rok zvedaji o tretinu az polovinu :-))
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jayD 1. 12. 2021 11:26

Ta tiskovka ERU je hrozná...chudáci dodavatelé. Vypadá to na další charitativní projekt :-D
A měli by se naučit počítat procenta..viz ten graf inflace a změna ceny regulované složky
jayD
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zc 1. 12. 2021 11:48

powery píše:Dotaz k zálohám v ČEZ Online. Když je změním v Plánu záloh, změní se už vytvořené předpisy i ve Fakturách a platbách nebo tam už zůstanou původní výše?

Já jsem si dnes v ČEZ Online změnil zálohy, vidím je v Plánu záloh, ale když hned na straně Plán záloh zkusím Akce: Zaplatit online, jsou tam původní zálohy. Ve Fakturách a platbách jsou taky původní zálohy.
Podle infolinky by se to mělo projevit, asi to mají polámané.
zc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jumpmans 1. 12. 2021 11:50

vydrz, aktualizace mezi systemama jim trochu trva. mne to jednou fungovalo za 2 hodiny, jednou az druhy den.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 1. 12. 2021 11:50

je tam nějaká prodleva, vyčkej ..
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 12. 2021 11:52

@powery:
Je úplně jedno kde v ČEZ online požádáš o změnu záloh: jde to buď přes Požadavky v hlavním menu, nebo v menu Odběrná místa přes odkaz Změnit u položky Výše záloh, nebo po přepnutí na záložku Plán záloh tím tlačítkem Změnit, jak zmiňuješ ty. Všechny tyto možnosti otevřou naprosto identický formulář (jeden ten z toho seznamu v Požadavky), ty si určíš novou výši záloh a od kdy se tak má nastavit. Povolí to jen určitý rozsah co do částky i datumu od, u něj záleží i na nastaveném způsobu platby záloh (třeba u SIPO logicky jen měsíc předem, u přímého inkasa také X dní předem, aby účetní systémy ČEZ to stihly přenastavit). Pak se to samosebou projeví jak v plánu záloh, tak v jednotlivých zálohách v Přehledu faktur a plateb (od té dle data změny). Ale ne hned, změna se projeví typicky až přes noc (teď při vyšším vytížení systému možná i o něco déle).
Naposledy upravil minarjo dne 1. 12. 2021 12:06, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 1. 12. 2021 12:05

aneb proč to neříct jednou větou, protože Minarjo :-))
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 12. 2021 12:08

Nelze jednou větou, když sám ČEZ online tu změnu umožňuje minimálně na třech mnou popsaných místech a má tam mnou naznačená omezení :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod powery 1. 12. 2021 12:27

Dík ;-)
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.roak 1. 12. 2021 13:08

Viděl jsem jen konec tiskovky, no co se týče otázek tak proč je u plynu PP jiní než zbytek, Myslí
jayD píše:Ta tiskovka ERU je hrozná...chudáci dodavatelé. Vypadá to na další charitativní projekt :-D
A měli by se naučit počítat procenta..viz ten graf inflace a změna ceny regulované složky


-- 1. 12. 2021 13:22 --

no tiskovku nebudu hodnotit, co se týče distribuce nárůst je ,ale když je spotřeba v řádech několika MWh tak to nebu taková částka. jističe také to pocítíme všichni
vpe píše:D.roak = četl jsi pozorně co jsem napsal výše 26. 11. 2021 18:47

A konkretne meziroční zvýšení paušálu z 16 na 21 (u d01), to je bezmála o +32% !!! Jde o poslední obrázek, první položku, první území…

+++++++++++++++++++
Tak ERU nám oznami regulovane ceny az dnes 1.12. - tedy v posledni den lhuty presne 30 dnu pred nabytim ucinnosti.

Zvou Vas ke sledování přímého přenosu tiskové konference k regulovaným složkám cen energií. Regulované ceny představí předseda Rady ERÚ Stanislav Trávníček 1. prosince 2021 od 11:00 hod.

Přenos můžete sledovat na ČTK https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/21258 ... 7de4f9d901 . Případné dotazy můžete zasílat předem na email tiskove@eru.cz

A přímý link na stream od 11 hodin je https://youtu.be/yohLPHAM4kA
+++++++++++++++++++

Tak mu muzete hnedle napsat proc tenhle pausal kazdy rok zvedaji o tretinu az polovinu :-))


-- 1. 12. 2021 13:36 --

to ano ale asi chudáci nebudou když jističe jdou o 13% nebo i distribuce o 28%mluví o jedné sazbě d 25 d a čez
jayD píše:Ta tiskovka ERU je hrozná...chudáci dodavatelé. Vypadá to na další charitativní projed2 četkt :-D
A měli by se naučit počítat procenta..viz ten graf inflace a změna ceny regulované složky
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jayD 1. 12. 2021 14:00

D.roak : U mě zdražení distribuce o 34% (celkem s ostatním cca 1000Kč az rok). A v grafu s inflací by to vypadalo špatně, tak si zvolíme "správný" základ.
jayD
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Disident 1. 12. 2021 17:23

Z dnešního emailu:

Dobrý den, pane ...,
těší nás, že máme Vaši důvěru a děkujeme, že jste si při přechodu z režimu dodavatele poslední instance vybrali právě nás jako dodavatele elektřiny.
Rádi bychom Vás ujistili, že u nás proběhly veškeré kroky, které jsou potřeba k zahájení dodávky elektřiny do Vašeho odběrného místa ......
Slíbili jsme, že převod z režimu dodavatele poslední instance na standardní smlouvu zvládneme přibližně do 15 pracovních dnů od dne, kdy jsme se dohodli na uzavření smlouvy. Omlouváme se, za způsobené prodlení, ale momentálně zpracováváme velké množství požadavků, které souvisejí s aktuální situací na energetickém trhu.
Jako silný a stabilní dodavatel ale dostojíme daným příslibům a prodloužení lhůty zpracování smlouvy neovlivní Vaše vyúčtování. Cenu za dodávku energie v režimu dodavatele poslední instance Vám budeme účtovat od zahájení dodávky v tomto režimu a jen do 15 pracovních dnů po termínu, kdy jsme se dohodli na uzavření smlouvy. Rozdíl v ceně za navazující období Vám zohledníme tak, že spotřebu elektřiny ve dnech, které překročí tento termín, Vám budeme účtovat dle ceníku produktu, který jste si s námi sjednali.
Nyní už nemusíte dělat žádné další kroky. V nejbližší době od nás obdržíte vyúčtování za elektřinu v režimu dodavatele poslední instance zohledňující slíbený rozdíl v ceně.
Za zpoždění se omlouváme a věříme, že s našimi dalšími službami budete spokojeni.
S přátelským pozdravem
ČEZ Prodej, a.s.

Bohužel, bohužel se to týká z logiky věci pouze elektřiny, nu což Šmejdům RWE jsem hoodně optimalizoval stav gasměru. Ted ještě aby mrzlo jen do konce roku... :hm
Tož k.rna, to nebudu mět ož žádnooo spotřebu, neb jsem patřičně optimalizoval nahlášení stavů měrů. Na ja, richtig. :D :D :D
Disident
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dr._lukas 2. 12. 2021 23:50

Měnili jste si někdo zálohy v čez online na prosinec navýšené o listopadové platby, které nechtějí s tím, že si od ledna změníte zpátky na původní měsíční splátky?
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků