Podomní prodej RWE: Plyn a Elektřina

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Gooorila 16. 4. 2012 19:32

Dobrý den

Dnes mě navštívil obchodní zástupce RWE a nabídl mi k podpisu smlouvu, upravující vztah mezi námi. Nyní je můj dodavatel elektrické energie ČEZ s.r.o. a jestli správně počítám, měl bych za MWh platit 5 233,59 Kč (Za poslední rok jsem dle vyúčtování protočil 1,849 MWh a platil jsem 9 676,91 Kč).
Dle tabulky, kterou mi zde obchodník RWE nechal, bych měl platit 4 712 Kč/MWh a tato částka je zmražená do roku 2014. Takže úspora, ale za cenu, že do 2014 nemám možnost přejít.

Zároveň si nechal podepsat dodatek k dodávce plynu. Přestože mám vyúčtování před sebou, nepovedlo se mi zjistit, kolik platím a co je mi nabízeno.

Smlouvy jsem podepsal, ale nyní je nutné vše potvrdit při telefonickém hovoru od RWE. Paní mi volal za cca 15 minut od odchodu pracovníka, takže jsem jí řekl, že si musím vše pročíst a zjistit, takže má zavolat pozítří. Poradíte mi, zda je to OK, nebo ne?

Vím, jsem svéprávný a v takovém případě se těžko radí, ale přesto prosím o vysvětlení těch, kteří se v tom orientují.

Děkuji
Gooorila
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 16. 4. 2012 19:52

Aby ti nekdo mohl poradit, tak by musel videt to, cos podepsal. Takze to naskenuj a zacerni si udaje.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod chjoo 16. 4. 2012 22:47

Gooorila:
Mrkni do smlouvy s dosavadním ČEZem na délku výpovědní lhůty a způsoby ukončení smluvního vztahu.
Pokud se pozítří rozhodneš raději zůstat u ČEZu, doporučuju:
1) pokusit se s RWE dohodnout na způsobu zrušení dnes podepsaných smluv (telefonický způsob zrušení smluv nestačí),
2) v případě průtahů v jednání s RWE písemně do ČEZu odvolat zplnomocnění, které jsi nejspíš zástupci RWE dnes dal.
Když se rozhodneš, že RWE je ok, pak zbývá blahopřát.
Ale je taky možné, že jsi mohl zvolit lepšího dodavatele (záleží na lokalitě, množství odběru, sazbě aj.).
Mrkni na
http://kalkulator.eru.cz/ .
chjoo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 17. 4. 2012 00:12

Cena není všechno. Když člověk vidí podmínky těch malých dodavatelů, musí si přebrat, zda mu to za to stojí. S RWE by oproti ČEZu ušetřil, ale asi bych nefixoval byť by to teď bylo o něco dražší než s fix. S nějakým pidi poskytovatelem by to už bylo jen o max nějakou tu stovku dvě víc.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 17. 4. 2012 01:03

RWE jsou jedny z největších ku**v, plyn suverénně nejdražší už dávno. Měl jsem u nich elektriku, kterou nedávno potichu prudce zvedli, takže jsem to hned vypověděl. Hlavně že si na každou fakturu dávají reklamu jak jdou nejlevnější.
Jinak je vcelku jedno, jestli je dodavatel pidi nebo ten největší, chce to si pořádně přečíst podmínky, řídit se jimi, hlídat si to, a při nejbližším "vybírání zisků" to vypovědět a dodavatele změnit. Bohužel chápu, že je to nad síly většiny spotřebitelů, kteří se v tom nevyznají, ani kdyby chtěli. Pomoci můžou hlavně srovnávače a případné obchodní zástupce je nejlepší rovnou skopnout ze schodů, tím se nic nezkazí.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 4. 2012 07:46

To Gooorila: Pokud plynem topíš, tak se ti rozhodně vyplatí víc plyn od ČEZu než elektřina od RWE.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gooorila 17. 4. 2012 10:18

Díky za reakce. Nemám skener, ale nějak to zkusím sem hodit.

Na kalkulačku jsem se již koukal dříve. Ale netuším, jaký je namontovaný jistič (mám u sebe vyúčtování a nenašel jsem to tam). A třeba RWE jsem mezi porovnávanými také nenašel.

Plynem jen vaříme a částka za plyn se pohybuje na cca 150 kč/měsíc, takže zde nevidím problém. Problém vidím v tom, že netuším jak vypočítat, zda jsem se neupsal na dva roky a přitom bude nabídka horší.

O odstoupení od smlouvy do 14 dnů vím, takže mi to přišlo jednodušší podepsat a zjistit, zda je to OK, než se domlouvat na nějakých dalších schůzkách (jednoduchým výpočtem vidím na první pohled, že je to pro mne výhodnější, než stávající dodavatel, takže nyní hledám jen nějaký případný háček)
Gooorila
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 17. 4. 2012 10:24

Pokud nemáš dům, ale byt, tak máš skoro jistě jistič 1x25A ;-)
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gooorila 17. 4. 2012 17:35

S474N píše:Aby ti nekdo mohl poradit, tak by musel videt to, cos podepsal. Takze to naskenuj a zacerni si udaje.

Naskenoval jsem všechny papíry, které mám nyní v roce.
Ptal jsem se kolegů v práci, jestli mi je někdo vysvětlí, ale zjistil jsem, že ač všichni jako technici kreslíme v cad systému, já navíc programuji CNC stroje, ale ve vyúčtování, nebo v tom k čemu se zavazujeme, se nikdo nevyzná.

Umí někdo kouknout, vysvětlit, doporučit? Myslím, že z takového názorného příkladu mohou čerpat i budoucí dotazovatelé. Děkuji všem.

Zde je složka se všemi dokumenty: http://uloz.to/xkUTZ9T/rwe-7z

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Gooorila
Diskutér

Odeslat příspěvekod kejki3 18. 4. 2012 12:36

Máš jistič 1x 15A a sazbu D02. S takovouhle pidispotřebou se mi nechce věřit, že dojde k nějaké výrazné úspoře.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 23. 4. 2012 16:09

1,9MWh není zase tak malá spotřeba a 1000kč/rok může ušetřit (jestli ale s RWE, nevím...zkoušel jsem jen narychlo hodit do kalkulačky ERU, ale tam RWE není....)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod spokojenaslepice 23. 4. 2012 16:41

kejki3 píše:Máš jistič 1x 15A a sazbu D02. S takovouhle pidispotřebou se mi nechce věřit, že dojde k nějaké výrazné úspoře.

Tohle mě dycky pobaví. Lidi běhaj po pojišťovnách, aby ušetřili 300 kaček na povinným ručení, ale když se jim nabídne úspora na energiích, tak to pro ně nemá cenu, pakliže ušetří jen "blbých" 500 korun.
spokojenaslepice
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 23. 4. 2012 17:04

Hele, mne tu sepsul někdo za neochotu platit 12 x 250,- bance.
Ale přiznávám, že jsem tenhle případ nepočítal.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Diskutér