ČEZ FIX

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cosmicboy 3. 10. 2012 20:05

Ahoj lidi, asi jako většina zákazníků ČEZu i já obdržel nabídku na fixaci ceny elektřiny do 31.12.2014. A teď špekuluju, jestli do toho jít nebo ne... Když se nad tím tak předběžně zamýšlím, tak mi to s fixací i bez ní vyjde asi stejně. Pokud se nepletu, tak se fixace týká jen ceny za silovou elektřinu, nikoliv za druhou část faktury, která je vlastně poplatkem za distribuci, obnovitelné zdroje apod. Navíc je zde paušální měsíční poplatek 60 Kč, jelikož mám aktuálně eTarif, tak měsíčně platím "jen" 12 Kč. Takže co ušetřím na fixu zaplatím na paušálu. Nebo se pletu? Jaký je váš názor?
cosmicboy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 10. 2012 21:16

Nejspíš se nepleteš, silová elektřina bude ještě nejspíš chvíli klesat, než Německo odstaví jaderky. BTW za ty obnovitelné zdroje by mělo pár lidí viset a když projíždím kolem slunečních nesmyslů postavených na orné půdě, napadá mne pojem "kobercový nálet"...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod misaan 4. 10. 2012 06:44

Cena silove elektriny bude zrejme o jednotky % klesat(s nejvetsi pravdepodobnosti), ale diky mensim dotacim ze strany statu bude o destitky % stoupat podpora vykupu OZE(jistota). Takze CEZ to udelal chytre.. neni lepsi prejit k RWE stabil 2014, ktery garantuje konecnou cenu elektriny? ;-)
misaan
Diskutér

Odeslat příspěvekod cosmicboy 4. 10. 2012 11:25

Takže teoreticky to vypadá tak, že na zafixované ceně bychom prodělali a ještě k tomu zaplatíme víc za druhou "nefixovanou" část ceny... Takže příští rok bude cena elektřiny pro koncové odběratele vyšší a s fixem ještě o chlup víc...
cosmicboy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod misaan 4. 10. 2012 13:02

cosmicboy: cenu silové el. nastavili relativně nízko. Jinak teda s tim RWE jsem kecal.. davá také jen garanci na nezvýšení ceny silové el.
misaan
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 4. 10. 2012 14:08

V základní informaci uvádějí srovnání s tarifem Comfort, který má většina účastníků. Tady ho nebude mít pravděpodobně nikdo, a pokud bych měl jít do konfrontace, zda přijít o eTarif, tak nefixuji nic. Tyhle hry s klienty jsou vážně nudné.

Kde berete jistotu, že cena silové elektřiny bude klesat? To jsem zvědavý, i když jinak by ta hra asi nespatřila světlo světa :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod misaan 4. 10. 2012 16:23

Ale rozdíl mezi eTarifem a Comfort je jen v paušálu. Cena silové el. je stejná. U tarifu D56 je fix o nějaku 100Kč za 1 MWh levnější.
misaan
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 4. 10. 2012 18:21

No nám o ten paušál jde.
Kde čerpáte? Já cenu za MWh na rok 2013 ještě neznám :-D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 4. 10. 2012 18:23

a že sem tak smělej jejich veličenstvo :D nejni lepší Amper Market?..pro Střední Čechy mě vyšli jako nejlevnější. :-) mame tarif D26d
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod misaan 4. 10. 2012 19:16

2SocPredator: nedavno prebehlo v TV/radiu nekolik diskuzi ohledne cen energii. Obecne se ma za to, ze diky prumyslove stagnaci, novym nalezistim bridlicovemu plynu..atd. pujde cena silove energie dolu. Staci se podivat na vyvoj cen treba na Energeticke burze Praha(PXE), kde se cena el. energie za posledni mesice celkem vyrazne snizila.

Co je horsi pro nas, je to, ze stat omezuje podporou OZE(kterou zavedl, at neni zdrazeni skokove prilis velke.. a jiz 2 rok tuto dotaci zmensuje) takze si neco priplatime.
Naposledy upravil misaan dne 4. 10. 2012 19:21, celkově upraveno 1
misaan
Diskutér

Odeslat příspěvekod iura 4. 10. 2012 19:21

Mám také Amper market, oproti ČEZu je za rok o více než 1000 Kč levnější.
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Diskutér

Odeslat příspěvekod misaan 4. 10. 2012 19:30

2iura: odrazuje me absence obdoby e-kancelare. Vse pisemne. Nastaveni zaloh, kontrola faktur u CEZ,RWE,3E..atd je z netu luxusni. Taky se mi nelibilo v jejich podminkach to ohledne reklamaci pri vyuctovani.
misaan
Diskutér

Odeslat příspěvekod iura 4. 10. 2012 19:35

Víc než tisícovka ročně mi je přednější než nějaká e-kancelář.
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 4. 10. 2012 23:05

V krizi ceny surovin klesají, takže i silové elektřiny. A krize se bude v Evropě spíše prohlubovat.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 10. 2012 16:18

cosmicboy píše:Ahoj lidi, asi jako většina zákazníků ČEZu i já obdržel nabídku na fixaci ceny elektřiny do 31.12.2014. A teď špekuluju, jestli do toho jít nebo ne...
I já jsem na tom stejně. Jak zde ale čtu to co ohledně toho píšou jiní tak se mi do toho jít příliš nechce. Nelíbí se mi ta fixace a to ani tak kvůli té fixované ceně, ale hlavně kvůli tomu, že předpokládám, že smlouva by byla asi na dobu určitou (2 roky) kvůli té fixaci. Nerad bych se takto zavazoval na nějakou dobu abych pak v případě nějakých nepříznivých změn nemohl jednoduše přejít jinam.
Spíše zvažují zda nevyužít změny všeobecných obchodních podmínek o kterých v dopise informují k přechodu jinam kde by to možná mohlo být ještě o něco levnější a lepší než ten jejích ČEZ FIX. V tomto případě bych mohl na základě nesouhlasu se změnou jejích VOPD od nich odejít hned a nemusel bych čekat na 3 měsíční výpovědní lhůtu. Otázkou je ale kam přejít.

marvy píše:a že sem tak smělej jejich veličenstvo :D nejni lepší Amper Market?..pro Střední Čechy mě vyšli jako nejlevnější.
Mi také Amper Market podle různých internetových kalkulaček cen energie vychází jako nejlevnější. Uvažují také o Europe Easy Energy a.s. který mi vychází jako 2 nejlevnější dodavatel elektřiny po Amper Marketu a ke kterému v současné době přecházím s plynem.
U elektřiny ty rozdíly v ceně a možnosti úspory nejsou až tak velké jako u plynu a tak zvažují i to zda v případě elektřiny má vůbec význam měnit dodavatele.

misaan píše:2iura: odrazuje me absence obdoby e-kancelare. Vse pisemne. Nastaveni zaloh, kontrola faktur u CEZ,RWE,3E..atd je z netu luxusni.
To nic takového u Amper Marketu není? Myslel jsem, že v současné době je něco takového samozřejmosti. V tomto případě to u mne více nahrává pro 3-e.
misaan píše:Taky se mi nelibilo v jejich podminkach to ohledne reklamaci pri vyuctovani.
Mohl by jsi to trochu upřesnit o co konkrétně se jedná?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Další stránka