ČEZ FIX

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 9. 10. 2012 11:48

Ono je sice možné měnit dodavatele energií (elektřiny a plynu), ale kdo nevystudoval nějakou vysokou školu v daném oboru a příliš se nevyzná v právních záležitostech tak to může být pro něho dost velký problém vše vyřídit tak aby to bylo v pořádku a nenadělal si nějaké zbytečné problémy. Někdy je možná i lepší se do toho nepouštět než si nadělat zbytečné problémy nebo si tím přechodem jinam ještě dokonce i pohoršit.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod dede 9. 10. 2012 12:35

Tady evidentně někteří mluví o věcech, o kterých nemají ponětí jak fungují!

1. Změnou "dodavatele" energie se nezabavíte dohledu oddělení Netechnických ztrát! Krádeží obcházíte elektroměr distributora a ne dodavatele!
2. Někdo tu blábolil o tom, že "jedna paní povídala, že nějaké paní někdo něco zapojil a ona pak platila".....blábol, všech blábolů! Na zapojení čehokoliv elektrického musíte mít revizi a revizák si dá sakra pozor, aby nepodepsal kravinu. Elektroměr dodává a zapojuje technik Čezu a ten ví co dělá.
3. Při stavbě jsem se hrabal v pilíři několikrát a vždycky stačilo zavolat na Helpdesk, aby ho přijeli přeplombovat.Technik vždy zkontroluje zapojení a pak nasadí plombu.

4. Pokud má někdo nějaký psychický problém a nedokáže zaplatit dluh, ani po 2 upomínkách, tak si změnou dodavatele nepomůže. Mimochodem, to zaúčtování plateb je rychlejší než dva dny a lze je ověřit dotazem na Helpdesk ČEzu. Dokonce ikdyž už vám stojí technik se "štípačkama" před dveřmi!
5.VOK vám bude fungovat stále a jeho vypovězení není možné. ČEZ (pre,rwe) je pořád a vždycky bude váš distributor. Mají povinnost vám sdělovat info týkající se distribuce.

Osobně mám k "alternativním" dodavatelům značnou nedůvěru. Když nemáte jakékoliv požadavky a jenom platíte, tak to možná funguje, ale cokoliv jiného je problém. Vyjádření, žádosti, změny čehokoliv odmítám řešit posíláním obálek nějaké garážové firmě. To si radši spotřebu optimalizuji. Mimochodem, s plně elektrifikovanou domácností a elektrokotlem, je úspora 1500Kč ročně u jiného dodavatele směšná.
dede
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 9. 10. 2012 12:49

Směšná?? No jak pro koho. Jelikož je to úspora za jednorázové vynaložení pár desítek minut (maximálně), tak beru.
A co bych s nima měl asi tak řešit? Změnu výše záloh?
Já právě teda měl problém s RWE, změnili nám zálohy, já si toho nevšiml, upomínka mi nedošla (prý ji ale posílali, na mail i SMS, leč mail měli špatně - nějaký tele zadalo gmail.cz, tel. číslo ale bylo ok...), tak mi přišla písemná už za kilčo. Komunikace s nima je jak s molochem (mailem copy-paste na něco jiného, než jsem se ptal a až na 2 dny, infolinka 840... na kterou se netarifikuje jako na pevnou a hrozné IVR). Nevím, mně to přijde spíš horší než s tou "garážovou" firmou.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod dede 9. 10. 2012 13:00

Pár desítek minut na změnu...ok. A co když bude problém s tím novým dodavatelem??? Pošleš psaní? Protože přes telefon je to snima zoufalost a o Internetu nic nevědí.
RWE neznám. Čez pošle při změně záloh dopis, ikdyž máš všechno elektronicky.

Mimochodem, ta úspora co ti vyjde v kalkulačkách na Internetu je vylhaná...pozor nato! Mě to po zadání reálné spotřeby ukazuje mnohem vyšší platby, než jsou v reálu.
dede
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 10. 2012 13:15

Thom píše:infolinka 840... na kterou se netarifikuje jako na pevnou

Tak zrovna RWE má infolinku i na Skype a zadarmo...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod misaan 9. 10. 2012 13:36

Thom píše:A co bych s nima měl asi tak řešit? Změnu výše záloh?

samoodecty, zmeny zaloh, zmeny c.uctu/sipa, Jak zjistujete levny proud pokud mate HDO(a ten se mění každý měsíc), jak si zkontrolujete faktury(jak je skladujete), jak menite zmenu adresy pro zasilani faktur bez e-kancelare?

Zrovna ood nekoho kdo v jinem vlaknu rika:
Thom píše:
PatrikChrz píše:...ale porad je to stovka zadarmo :)

Pokud neplatí, že "čas jsou pěníze" ;-)

to sedi :-)
misaan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 10. 2012 13:52

a ten se mění každý měsíc :shock: ???
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 9. 10. 2012 14:01

misaan: A ono je tohle u "dominantního" dodavatele lepší?? Ze své zkušenosti bych řekl, že ne...
Nějakej problém s číslama? 1500 není stovka. Resp. dodavatele měním teprve podruhé (za 5 let co mám byt). Spořák abych měnil tak jednou za 2 měsíce, abych dosáhl podobné úspory (výnosu).
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 9. 10. 2012 14:15

dede píše:Na zapojení čehokoliv elektrického musíte mít revizi a revizák si dá sakra pozor, aby nepodepsal kravinu.
Opravdu čehokoliv? To když si někdo doma zapojí sám např. zásuvku nebo třeba nové světlo, zvonek atp. to musí pak vždy ještě zavolat revizáka aby mu to zkontroloval, vystavil na to revizní zprávu a samozřejmě od něho vyinkasoval za to peníze?
dede píše:Mimochodem, s plně elektrifikovanou domácností a elektrokotlem, je úspora 1500Kč ročně u jiného dodavatele směšná.
Není to sice příliš mnoho, ale pro některé lidi i to může mít svůj význam.
dede píše:Pár desítek minut na změnu...ok. A co když bude problém s tím novým dodavatelem???
Když bude problém s novým dodavatelem tak se ho bude řešit a když ho bude problém vyřešit tak se začne uvažovat o přechodu k některému jinému dodavateli. Ono ty problémy můžou nastat s kterýmkoliv dodavatelem, tj. i s tím původním. Myslím, že neexistuje žádný ideální dodavatel se kterým by nemohly nastat nějaké problémy.
dede píše:Pošleš psaní? Protože přes telefon je to snima zoufalost a o Internetu nic nevědí.
Já v současné době přecházím k 3-e s plynem a nyní zvažuji i přechod k ním s elektřinou. Na komunikaci s nimi si ale nemohu ztěžovat. Komunikuji s nimi prostřednictvím e-mailu a několikrát mi už i telefonovala paní z jejích zákaznického centra. Vždy se snaží docela rychle odpovídat na moje dotazy a vše vysvětlit.
dede píše:Mimochodem, ta úspora co ti vyjde v kalkulačkách na Internetu je vylhaná...pozor nato! Mě to po zadání reálné spotřeby ukazuje mnohem vyšší platby, než jsou v reálu.
Přesné to asi není, ale tvrdit, že je to vylhané bych si asi nedovolil. Ty kalkulačky to počítají podle aktuálních cen energií jednotlivých dodavatelů. V průběhu roku se ale ceny různě mění a tak vypočítaný výsledek kalkulačkou může být jiný. Také ne každý má pravidelně každým rokem stejnou spotřebu. Já bych ty výsledky z kalkulaček bral spíše pouze orientačně a né 100% vážně.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod misaan 9. 10. 2012 14:16

Tomáš Marný píše:a ten se mění každý měsíc :shock: ???

Spojení "čas jsou peníze" platí jen při výběru SÚ? :hm :pozor A to to ještě zdurazní barvou :love: :-*

Thom píše:misaan: A ono je tohle u "dominantního" dodavatele lepší?? Ze své zkušenosti bych řekl, že ne...
Nějakej problém s číslama? 1500 není stovka. Resp. dodavatele měním teprve podruhé (za 5 let co mám byt). Spořák abych měnil tak jednou za 2 měsíce, abych dosáhl podobné úspory (výnosu).

Spojení čas jsou peníze platí jen při výběru SÚ? Vše co jsem vyjmenoval jednoduše cca 5 kliky změním ve VOK u ČEZu, kdežto u amper marketu musím sepsat žádost, vytisknout a poslat poštou.. nebo snad se dozvím pouhým nahlednutím na jejich stranky třeba rozpis HDO? Změním č. účtu, když je měním co 2 měsíce kvuli 100? :D

U banky taky zarputile odmítáš internet banking?

-- 9. 10. 2012 14:33 --

dede píše:Mimochodem, ta úspora co ti vyjde v kalkulačkách na Internetu je vylhaná...pozor nato! Mě to po zadání reálné spotřeby ukazuje mnohem vyšší platby, než jsou v reálu.

Tak on snad každý rozumný člověk použije pro výpočet excel a data(ceny) si stáhne z webu. Jinak celkem se mi osvědčil tento kalkulátor http://www.energiejenda.cz/FDE.php
misaan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 9. 10. 2012 14:51

misaan: nevytrhávej z kontextu. Přečti si ten příspěvek, ze kterého jsi to vytrhl, až do konce. Úspora musí být větší, než kolik má vynaložený čas a námaha hodnotu. Přehodit peníze není úplně na pár kliknutí. Minimálně většinou musíš vlézt do 2 internetbankingů ve 2 dnech, jelikož často nejde zvolit si login, tak i někde lovit to klientské číslo, opisovat ještě i autorizační SMS, nejdřív někde najít mobil, snad se nezpozdila SMS nebo zrovna na chvíli nevypadl internet...
Jinak ČEZ používej dál, přispíváš mi na dividendy, děkuji. Jen mě se samo sobě na ně nechce přispívat víc než je nutno :)
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod dede 9. 10. 2012 15:00

Vlazy:

Ty jsi tu už známý tím, že pomaleji chápeš, tak to rozepíšu speciálně pro tebe:

Ano, revizi mít musíš na jakýkoliv zásah do rozvodu elektřiny v domě! O spotřebičích jsem nic nepsal a každý se základní školou to tak pochopil.

Znáš tu písničku "Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají"? Tak přesně tak se často chovají "alternativci"! Napiš, až u nich budeš reklamovat špatný vyúčtování nebo přehnané zvýšení záloh, což je jejich specilita.

Pokud někdo schválně uvede smyšlená čísla, aby konkurence vypadala levně, tak jde o lež nebo o podvod! Ale u vás doma tomu asi říkáte jinak.
dede
Diskutér

Odeslat příspěvekod misaan 9. 10. 2012 15:06

2Thom: Pokud se začne dostavovat Temelín díky mé vysoké spotřebě, tak na dividendy na dlouho zapomeň :twisted: (jak jsem psal dříve, ČEZ je jen tam, kde mám nízkou spotřebu a platím si etarif - prázdný byt, garaže..atd. Ale obdobu VOK nabízí kde kdo..)
misaan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 9. 10. 2012 15:29

misaan: To si nemyslím. To spíš vydají dluhopisy, než že by to financovali z vlastních zdrojů. Navíc, stát divi potřebuje a je jedno, jestli je berním ministrem Kalousek nebo snad ještě "lépe" (časem) Mládek. Krom toho, Němci jednoho dne zjistí, že bez jádra to nepůjde a nevím, jestli jim výpadek výroby vyrovnají geotermální zdroje (větrníky teda určitě ne).

Za celou tu zmíněnou dobu (5 let) jsem jsem jednou měnil zálohy (u PRE, která mi to přepálila snad na 2násobek) a řešil jednu reklamaci (viz výše s RWE). Obojí telefonem / mailem, takže jsem si zatím žádné online náhledy neměl potřebu zřizovat. Jak se znám, to bych spíš zašantročil přístupové údaje a musel nejmíň resetovat heslo :(
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 9. 10. 2012 17:08

iura píše:No nemyslím si, disributor mi nemůže odpojit elektriku, když mám smlouvu s dodavatelem a ne s ditributorem.

Už to tady dobře naspal dede. Amper Market je jenom obchodník.
Stále jseš pod kuratelou distributora! = E.ON Distribuce, a.s., PREdistribuce, a.s., ČEZ Distribuce, a.s. - dle místa odběru.

Distributoři

Zajišťují provoz a rozvoj distribuční soustavy v přiděleném území. V tomto území také řídí toky elektřiny. Zajišťují měření spotřeby. Mají právo přerušit nebo omezit dodávku elektřiny v nezbytném rozsahu. V ČR působí ve svém vymezeném území 3 velké distribuční společnosti: E.ON Distribuce, a.s., PREdistribuce, a.s. a ČEZ Distribuce, a. s.

http://liberalizace.nycor.cz/text/liber ... -v-cr.html
Havers
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka