Změna dodavatele plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jichaj 14. 3. 2013 12:46

Je to v textu tady toho PDFka http://www.cez.cz/edee/content/file/produkty-a-sluzby/obcane-a-domacnosti/plyn-2013/cez_cz_plyn_cenik20130101_etarif-b_web_du_ppd.pdf jako "Podmínky užití produktové řady eTarif". Od 1.3. vypusteny body 9 a 10.
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 14. 3. 2013 19:23

retron píše:to ne od 1.4. jsem jinde
ono se to zase nesmi prehanet ze zakona je tam snad lhuta 20 dni a jde predevsim o noveho dodavatele aby to stihl prevest, jinak take hrozi riziko obdobi nikoho a v extremnim pripade i odpojeni plynomeru


Jasně, psal jsi ale o konci příštího měsíce (tj. o konci dubna), proto má poznámka. O nic nejde.

Ta lhůta cca 20 dní na změnu dodavatele sedí. Právě v prosinci mi nový dodavatel říkal, že musí mít k dispozici podepsanou smlouvu (a plnou moc) nejdéle do 12. prosince včetně tak, aby šlo vše stihnout.

-- 14. 3. 2013 19:50 --

jichaj píše:Hm. Ted koukam, ze cenu nezmenili, ale vypustili z podminek garanci nizsi ceny plynu o 5% oproti konkurenci. To je take duvod k odstoupeni, nebo to musim stihnout v tom prvnim terminu k 31.3.?


No, tohle je zajímavý. Těžko říct. Cena plynu se přímo nezvyšuje, obchodní podmínky se nemění. Mění se "jen" popis v ceníku. ČEZ má ale všechno tak překombinované (dle mého záměrně), aby se v tom řadový zákazník moc nevyznal.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 4. 4. 2013 20:56

ČEZ (v návaznosti na RWE) zlevňuje od května plyn.
http://www.cez.cz/cs/pro-zakazniky/ke-s ... /plyn.html
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 12. 4. 2013 08:19

Koukam, ze ale v Pze zatim ne (i kdyz PPAS uz taky oznamila snizeni cen).

No ja jsem od nich nakonec odesel, vypovedel jsem v 3mesicni lhute (od zvyseni cen 1.1.2013), vypoved akceptovali a ted probiha prevod k Obecni plynarne (nemaji mesicni pausal:)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod vilass 15. 5. 2013 22:09

Zdravím,
také se chystám odejít od ČEZu s plynem, pravděpodobně k 3-E.
Jaké máte zkušenosti s tímto dodavatelem ? (Vlazy ?)
Díky za info.
vilass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 5. 2013 19:05

Shodou okolností mi dnes volala kolegyně z bývalé práce a přechází k Akcentě. Ale ještě v tom hraje nějakou roli to, že má kartu Lyonless.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 16. 5. 2013 19:45

ještě se mrkněte na PRIMAGAS, nově nabízeji i zemní plyn nedávno jsem je objevil a pro mou oblast a spotřebu jsou nejlevnější a je tam možnost mít smlouvu na dobu neurčitou. Blíž jsem to zatím nezkoumal. Vypadají seriozně.Tak se to možná bude někomu na foru hodit. ;-) :-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod vilass 16. 5. 2013 20:54

Tak ted jsem se díval na ten Primagas, jsou úplně noví dodavatelé zemního plynu od března t.r., takže nejsou ještě ani v žádných srovnávačích.Jinak tu firmu znám, prodávají LPG, a propan -butan bomby, asi už 20 let.
Dal jsem do jejich kalkulačky moji průměrnou roční spotřebu (3000 m3 plynu=31,65 MWh)a cena vyšla o cca 700,- kč méně než u 3-e. (tj.cca 40.000,- kč ).Ale nechám si to potvrdit od nich mailem a zjistím další podmínky.Také mají zák. linku zdarma, jako 3-e.
Jinak různé srovnávače jsou chybné, nejlepší je "cenyenergie.cz" (myslím, že je to partner Měšce..)Jinak dík za tip, třeba se to ujme.
vilass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marvy 16. 5. 2013 23:52

Přesně,právě proto jsem se o nich zmínil, budu k nim přecházet, jsou levnější než 3E. A na háčky jsem u nich nenarazil. Ve srovnávačích jsou, ale né ve všech. Podle mýho je nejlepší http://kalkulator.tzb-info.cz/ O:-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pchan-ku 22. 6. 2013 15:23

uvažuji o přechodu ddodavatele plynu od Pražské plynárenské k
EUROPE EASY ENERGY jaké máte zkušenosti
Pchan-ku
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Havers 21. 8. 2013 22:49

O co by se měl každý zajímat při změně dodavatele
:arrow: http://www.tzb-info.cz/kalkulator-cen-e ... dodavatele

Odstoupení v souvislosti s cenou
Způsob adresného informování je vysvětlen ve výkladovém stanovisku ERU.
:arrow: http://www.eru.cz/user_data/files/vykla ... EZ_fin.pdf
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod galan.marten 21. 8. 2013 23:25

Komentář k PRIMAGAS:

Prý "Nejsme podomní obchodníci. Náš tým obchodních zástupců je tým profesionálů a odborníků na energie. Jde o zaměstnance naší společnosti, nikoli o najaté prodejce, jejichž cílem je prodat vám cokoli a za každou cenu."

Tomu se nedá než zasmát. Frajírci si myslí, že se z nich všichni po*se*rou. Tak to holt do roka zabalej. Takových firem se tu vyrojilo. A zase brzy zaniknou. Zaměstnanci? Zaměstnanec je líná veš. Proč asi Centropol a Bohemka a další najímají externí obchodníky?
galan.marten
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 8. 2013 07:37

Co ty víš o PrimaGas? Já jenom že to je přejmenovaný PrimaPlyn, kteý je na trhu skoro 20 let a už v 90 letech jsme pro ně delali plynofikace propanem, čerpací stanice lpg atd. Takže pokud k tomu přibrali zemní plyn tak fajn, ale nic to nemění na faktu že je to velká stabilní firma a jejich produkty koupíš v mnoha benzínkách a jiných místech distribuce lahví s LPG.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 1. 2014 17:32

Nevíte někdo jak je to u 3-E s vyplácením bonusu z toho jejího věrnostního programu? Kdy nebo jak to vyplácejí? V prosinci uplynul rok co jsem u nich s plynem a v únoru uplyne rok jak jsem u nich s elektřinou. Díval jsem se do toho jejích zákaznického portálu ale tam žádný záznam o tom, že by mi byl připsaný nějaký bonus po roce za plyn nevidím.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod retron 7. 1. 2014 18:48

pravdepodobne pri rocnim vyuctovani a to je zavisle na odectu mistniho distributora a nikoliv dodavatele
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků