Změna dodavatele plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod radecekh 14. 11. 2012 13:17

vlazy píše:Já jsem se ale k Europe Easy Energy a.s. nenechal nikým ukecat. Přecházím k ním na základě vlastního rozhodnuti. Rozhodnul jsem se k ním přejít proto, že jsou podle různých výpočtů pro mne s plynem nejlevnější. Také jsem se kromě několik málo nedůvěřivých názorů na nové a malé firmy nedočetl v internetu nic co by mne mohlo odrazovat abych raději k ním nepřecházel.


No tak to je celkem logické, že se o ní na internetu nic nedozvíš, když fungují jen rok s tím, že první zákazníky získali dejme tomu před půl rokem.

vlazy píše:Je proto dobré sledovat vývoj a podle toho přecházet tam kde je to zrovna výhodné.


Tak to zrovna moc nejde, když přechod trvá 4 měsíce a to jen tehdy, když se nic nezadrhne.

vlazy píše:A ty máš nějaké informace o tom, že Europe Easy Energy a.s. se za poslední 3 roky 3x přejmenovala? I kdyby tak bylo, tak to ještě dostatečně nesvědčí o nich, že je to určitě nesolídní firma.


Z obchodního rejstříku. A ano, máš pravdu, že to neznamená, že je to určitě nesolidní firma, jen že je to na 99 % nesolidní firma.

vlazy píše:Tak toto svědčí, že o Europe Easy Energy a.s. asi nevíš téměř nic a pouze se zde snažíš šířit o nich ničím nepodložené pomluvy. Já jsem určitě nepodepsal s ními žádnou nevypověditelnou smlouvu. Moje smlouva s ními je na dobu neurčitou s 3 měsíční výpovědní lhůtou a nic jiného co by mi ji bránilo vypovědět v ní není.
Vidím, že tobě jde asi pouze o co největší pošpinění Europe Easy Energy a.s. a při tom se ani neštítíš použít ničím nepodložených a lživých argumentaci.


Tak to milý pane, co nemáte ani tolik slušnosti, abyste mi vykal, když vykám já vám, máte ještě dobré. Opravdu jsem nemohl tušit, jakou smlouvu s nimi máte podepsanou a bál jsem se toho nejhoršího.
Nevidím důvod, proč bych měl tuto firmu pomlouvat. Slyšel jsem o ní poprvé z vašeho příspěvku a jediné, co jsem udělal je, že jsem si prohlédl výpis z obchodního rejstříku na justice.cz a z něho vyvodil pesimistický scénář. Vyvodil jsem ho proto, že když mi někdo nabízí něco, co je podezřele levné, jsem ostražitý a snažím se odhadnout všechno, co by mě v budoucnu s nimi mohlo potkat.
Vám samozřejmě přeju, aby se ukázalo, že jsem zbytečný pesimista.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 11. 2012 15:25

radecekh píše:No tak to je celkem logické, že se o ní na internetu nic nedozvíš, když fungují jen rok s tím, že první zákazníky získali dejme tomu před půl rokem.
Když nic o nich nic hledat v internetu nebudeš tak samozřejmě i nic nenajdeš a tím i nic nedozvíš. Zkus trochu hledat a ne pouze se domnívat a pak možná budeš překvapený kolik se toho dá o Europe Easy Energy a.s. najít. Není toho sice tolik jak o některých jiných firmách ale myslím, že se toho dá najít dost.
Každá nová firma musí nějak začít a ne vždy ty začátky jsou snadné. Zavrhovat nějakou firmu pouze proto, že je nová a začínající mi připadá dost hloupé.
radecekh píše:Tak to zrovna moc nejde, když přechod trvá 4 měsíce a to jen tehdy, když se nic nezadrhne.
Ne vždy to musí trvat 4 měsíce. Při změně obchodních podmínek nebo ceníku a nesouhlasu s tím je možné pokud se s tím někdo začne zabývat dostatečně včas odejít hned. Nejde o přecházení jinam každý měsíc, ale když se některá firma v něčem zhorší tak je možné přejít jinam třeba i po půl roce což může být lepším řešením než zůstávat u takové firmy na věčné časy.
radecekh píše:A ano, máš pravdu, že to neznamená, že je to určitě nesolidní firma, jen že je to na 99 % nesolidní firma.
Vidím, že jednoznačně chceš zde prosadit názor, že Europe Easy Energy a.s. je určitě nesolidní firma a to i přes to, že k tomu nejsi schopen předložit dostatečně přesvědčivé argumentace.
radecekh píše:Tak to milý pane, co nemáte ani tolik slušnosti, abyste mi vykal, když vykám já vám,
Nevidím důvod proč bych ti měl vykat. V internetových diskuzích je zcela běžné, že si diskutující tykají. Navíc když si někdo přímo žádá aby mu jiní vykali tak mi to připadá, že se takto chce povyšovat nad ostatními. Dalo by se na o tom hodně diskutovat, ale to by bylo na diskuzi jinam.
radecekh píše:Opravdu jsem nemohl tušit, jakou smlouvu s nimi máte podepsanou a bál jsem se toho nejhoršího.
Ale i přes to jsi naivně tvrdil, že jsem "určitě podepsal úžasnou nevypověditelnou smlouvu".
radecekh píše:Nevidím důvod, proč bych měl tuto firmu pomlouvat.
Tak proč ji zde stále pomlouváš a házíš na ni špínu když k tomu nevidíš důvod?
radecekh píše:Slyšel jsem o ní poprvé z vašeho příspěvku a jediné, co jsem udělal je, že jsem si prohlédl výpis z obchodního rejstříku na justice.cz a z něho vyvodil pesimistický scénář.
A nemyslíš, že je to trochu málo na vyvozování nějakých scénářů?
radecekh píše:když mi někdo nabízí něco, co je podezřele levné, jsem ostražitý a snažím se odhadnout všechno, co by mě v budoucnu s nimi mohlo potkat.
Ty musíš být asi hodně bohatý člověk a asi si pořizuješ všechno pouze to nejdražší, protože podle tebe vše levné je jednoznačně k ničemu a budou s tím určitě problémy.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 14. 11. 2012 18:08

Jo, zrovna před měsícem mi volali z ČEZu a taky 3E pomlouvali a jak že prý jsou (ČEZ) výhodní, jak mají sínusovatější elektriku, a že jestli nechci zůstat bez elektriky, že nemá 3E žádné montážní party, a takhle ty výhružky, pomluvy a mazání medu střídali. Marně jsem tý paní vysvětloval, že zrovna s nejmíň férovým jednáním jsem se setkal u ČEZu.

Jinak strategie, že když je něco dražší, tak to bude i lepší, je samozřejmě také možná, ale různí vykukové se toho naučili zneužívat, takže se pod tímhle heslem snaží prodávat předražené šunty - a mají úspěch, protože, co si budeme povídat, většina lidí má víc peněz než rozumu. Proto je ve všech oborech lepší se orientovat v kvalitě produktu a dodavatele, a teprve když to člověk pochopí, tak hledat v tomto rozsahu dobrou cenu.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 11. 2012 19:47

xls píše:Jo, zrovna před měsícem mi volali z ČEZu a taky 3E pomlouvali a jak že prý jsou (ČEZ) výhodní, jak mají sínusovatější elektriku, a že jestli nechci zůstat bez elektriky, že nemá 3E žádné montážní party, a takhle ty výhružky, pomluvy a mazání medu střídali. Marně jsem tý paní vysvětloval, že zrovna s nejmíň férovým jednáním jsem se setkal u ČEZu.
Mne zrovna dnes přišel dopis z ČEZu ve kterém mne informují o obdržení mojí výpovědi smlouvy s nimi. Přecházím od nich s elektřinou k 3-e. Zároveň mi nabízejí možnost probíhající změnu dodavatele elektřiny zastavit a zaslali mi k tomu i vytisknuté odvolání které stačí podepsat a odeslat jim v přiložené odpovědní obálce. Snad si nemyslí, že jsem až tak hloupý abych si nechal vypovědět smlouvu s nimi pouze proto abych to nyní mohl zase odvolat. Zároveň chtějí abych je ještě kontaktoval telefonicky nebo e-mailem. Je to ale bez jakýchkoliv pomluv a vyhrůžek.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 14. 11. 2012 20:11

No na papír se to bojí dát a ten telefonát jsem si nenahrál. Mohli by aspoň jako mobilní operátoři nabídnout nějakou slušnou retenci. Je jasný, že když člověk uvědomil, že ušetří pár tisíc ročně, tak na základě prázdnýho mlácení slámy názor nezmění.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Havers 14. 11. 2012 20:33

vlazy píše:Já nevím jak to Česká pošta v případě SIPO dělá a tak mne zajímá zda je reálné platit přes SIPO něco co příjemce platby požaduje uhradit do 2. dne v měsíci.


Ne.

-- 14. 11. 2012 20:42 --

Např. u SIPA požaduje ČEZ splatnost zálohy za plyn či elektřinu do konce daného měsíce. Při platbě inkasem z účtu či příkazem k úhradě do 15. dne měsíce.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 11. 2012 21:04

Havers:
Nevím jak to Europe Easy Energy a.s. mají s tím SIPO, ale když nabízejí platit zálohy prostřednictvím SIPO tak snad nejsou až tak hloupí aby nabízeli něco co ve skutečnosti podle jejích podmínek není reálné.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 11. 2012 13:24

Dnes mi telefonovala paní z 3-e ohledně těch záloh. Byla to reakce na e-mail který jsem jim ohledně toho psal. Tvrdila mi že zálohy mám nastavené na hrazení přes SIPO a že to číslo účtu na které mám údajně zasílat zálohy uvádějí vždy proto, že to tak mají nastavené. Nedokázal jsem ji ale přesvědčit, že takto kdy na jednom místě uvádějí, že forma úhrady záloh je SIPO a na jiném, že to mám hradit na jejích bankovní účet je to dost matoucí a nepřesné. Informoval jsem se také jak to je s tím datem splatnosti záloh vždy k 2. dní v měsíci v případě placení přes SIPO. U SIPO to údajně mají nastavené jinak a neměl by být problém s tím, že SIPO zaplatím až někdy v polovině měsíce. Jak to ale mají nastavené u toho SIPO to jsem se od ní nedokázal dovědět. Celé mi to připadá, že v tom mají dost bordel a vše mají dost nepřesně a ne příliš vhodně nastavené, tak jak by to vše dělali sami amatéři kteří se v tom možná příliš nevyznají a ani nad tím co dělají příliš nepřemýšlejí. Snad vše dopadne dobře a nenastanou s nimi nějaké problémy. Hlavně když cena za plyn bude alespoň o něco málo levnější než u RWE od kterého k 3-e přecházím, ale to zjistím asi až za rok při vyúčtování.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod dave67 28. 11. 2012 17:40

Coby se hypoteticky stalo, kdyby dodavatel plynu/elektriny zkrachoval ? Existuje tu myslím něco jako zástupný dodavatel, ne? Takže při krachu bez plynu nezůstanu a platby původní firmě skončí a přejdou na někoho nového. Stalo se tu už něco takového ?
dave67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 11. 2012 17:54

Příliš se v tom nevyznám, ale předpokládám, že v případě krachu dodavatele energií je to docela dobře vyřešené formou zákona tak, že by nikdo asi neměl zůstat bez plynu nebo elektřiny. Jestli se už něco takového stalo nevím. Předpokládám, že je to ještě trochu brzo aby ty nově založené firmy na dodávku energií začaly krachovat a u těch velkých které existují už delší dobu je to asi málo pravděpodobné i když jednoznačně to vyloučit nejde.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 11. 2012 17:59

Zkuste strejdu Gůggla, heslo zní "dodavatel poslední instance"...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave67 28. 11. 2012 19:31

Tzn. pokud tu někdo argumentuje proč ne k malým společnostem tím, že můžou zkrachovat, tak to nebude tak horký...
dave67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 11. 2012 19:36

Horký to nebude v tom smyslu, že nezůstaneš bez plynu. Co jsem ale pohledal, tak malé společnosti většinou mají snahu natahovat zálohy - a pak se může stát, že má člověk přeplaceno a peníze už zpátky nedostane.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 11. 2012 19:49

Tomáš Marný píše:Co jsem ale pohledal, tak malé společnosti většinou mají snahu natahovat zálohy
Já nyní přecházím s plynem a elektřinou k Europe Easy Energy a.s. a ti mi zálohy v obou případech nijak nenatahovali. Mohl jsem si je určit sám. Určil jsem si ty zálohy o něco málo nižší než je platím nyní RWE a ČEZu. Možná, že kdybych si je určil příliš nízké tak by měli k tomu námitky. Po roce mi ty zálohy asi urči sami podle spotřeby za poslední rok.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 28. 11. 2012 22:17

Ono je to naopak. Teď mi 3E dost nesmyslně poslali fa za plyn (byl jsem u nich někdy od července) a budou mi i při nízké záloze ještě dost vracet. No a po zimě budu zase doplácet...
xls
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků