Změna dodavatele plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 12. 2012 16:00

xls píše:Problém trochu je, že ten tarif prémium (tj. bez pevné platby za místo) platí až pro 2. a další odběrné místo, tedy pro většinu lidí o ničem (i když já 2 místa mám, takže tam by to pár stovek ročně hodilo).
Až tak podrobně jsem to prozatím nezjišťoval. Pokud ale ten tarif PREMIUM platí pouze pro minimálně 2 odběrné místa tak je to pro mne s pouze jedním odběrným místem opravdu o ničem.
xls píše:Kromě toho hrozí, že se za pár měsíců můžou ty ceníky trochu hnout a v březnu může vypadat situace jinak.
Ty ceny se téměř určitě budou hýbat a to nejpravděpodobněji směrem nahoru. Jestli k pochybu dojde až v březnu nebo kdy to se asi dá těžko odhadnout. Je ale velký předpoklad, že ti kteří nezvedli ceny od 1.1.2013 je po novém roce např. od února asi také zvednou. Je to možná taková jejích taktika, že když nyní většina dodavatelů plynu zvedá ceny oni je nezvedají aby tak tím nalákali některé nové zákazníky k sobě.
xls píše:Další, co není zohledněno, je věrnostní program, který ten rozdíl smaže úplně.
Ten věrnostní program u 3-e sice není nijak velké zvýhodnění, ale i to je dobré. V těch kalkulačkách to zohledněné není, protože to by tam asi ani zohlednit nešlo. Je to závislé na době trvání smlouvy.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 12. 2012 00:37

Ohledně toho o čem se diskutuje na http://forum.mesec.cz/index.php?topic=3679.0 jsem informoval 3-e a odepsali mi k tomu toto:
Co se týká fóra na stránkách měšce, tuto záležitost jsem předala na vedení naší společnosti a to se jistě k tomuto fóru vyjádří, protože při přechodu k naší společnosti jistě nehrozí žádné reálné nebezpečí a kazí to pověst naší společnosti, která se upsala k dodržování Etického kodexu sepsaného Energetickým regulačním úřadem.
Zaslali mi také i toto vyjádření, které obdrželi od RWE distribuce:
Vážení obchodníci s plynem,

dovolte, abychom se Vám tímto, zcela upřímně omluvili za vzniklé nedopatření, které bylo způsobeno nekontrolovaným odesláním automaticky vygenerovaných dopisů ze systému PDS na adresy Vámi obsluhovaných zákazníků ( viz přiložený vzor). Toto nedopatření, bylo bohužel způsobeno souběhem dvou nešťastných okolností, kdy se našim programátorům v rámci implementace nových funkcionalit v systému PDS, podařilo do produktivního provozu omylem uvolnit i funkcionalitu, která byla ještě ve stádiu přípravy.

Záměrem připravované (omylem uvolněné) funkcionality, byla snaha PDS zajistit uzavření chybějících SoP mezi PDS a zákazníky. Odeslání zavádějícího, respektive nesmyslného znění dopisu, bylo pak způsobeno nedokončenou úpravou typového formuláře, který původně sloužil k úplně jinému účelu.

V souvislosti s tímto způsobeným nedopatřením se Vám proto ještě jednou omlouváme a současně v následující emailové zprávě, zasíláme i seznam konkrétních odběrných míst Vámi obsluhovaných zákazníků, kterým byl tento dopis omylem odeslán. Rovněž Vám sdělujeme, že jsme okamžitě přijali taková opatření, aby k podobným incidentům opakovaně již nedocházelo.

V případě jakýchkoliv nejasností mě neváhejte kontaktovat.

Děkujeme Vám za pochopení.

S pozdravem a úctou

Ing. Jaroslava Hulejová
JMP Net. s.r.o.; SMP Net, s.r.o.;
VČP Net, s.r.o.; RWE GasNet, s.r.o.
Odbor prodeje kapacity
Vedoucí prodeje kapacity
Senior manager Capacity Sales
Plynárenská 499/1, 657 02 Brno
Podle toho všeho vypadá, že u 3-e je snad vše v pořádku a zbytečné problémy nadělali asi RWE. Snad to nebylo záměrně za účelem poškodit 3-e i když se za to co provedli nyní omlouvají.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 12. 2012 16:06

Tak na stránkách 3-e dole už je zveřejněné vyjádření RWE ke zmatkům které nadělali.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 12. 2012 15:50

Srovnávač s aktuálními cenami pro r. 2013:
http://kalkulator.tzb-info.cz/cz/dodavk ... yber-kraje

BTW radílkovi, který mně nedávno tvrdil, že to v Excelu počítám blbě, protože jemu to na nějakém srovnávači vychází jinak, bych rád sdělil, že na tomhle srovnávači jim to vychází na korunu stejně, jako mně v tom Excelu ;-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod lukas1107 11. 12. 2012 19:52

protoze si tvrdil, ze http://www.energiejenda.cz/ pocita blbe :pozor a ja jsem ty ceny mel taky prepocitane :potichu a mam screen a ty ceny plynu, ktere meli stejne data platnosti jako na te tvoji strance byly uplne stejne :tleskani
lukas1107
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 12. 2012 21:31

Koukám, vzácná náhoda, opravdu ten jenda teď sedí s TZB... Akorát na jendovi nějak nemůžu najít dosud platné ceníky, předpokládám, že je zveřejníte hned poté, co je srovnáte s TZB a mým Excelem :pozor .
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 11. 12. 2012 21:38

Jenda aktualizuje údaje i na TZB-info.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 12. 2012 22:20

Tak tím se leccos vysvětluje...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 12. 12. 2012 01:10

Tyhle 2 srovnávače jsou opravdu dobré!
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod lukas1107 12. 12. 2012 18:43

Havers píše:Jenda aktualizuje údaje i na TZB-info.

:lol: celkem ster Tomáš Marný :lol:
lukas1107
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 12. 2012 19:44

To je česky, Tatare?
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 17. 12. 2012 12:20

Kde lze najít mé č.odběrového místa/kód EIC ?
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 12. 2012 12:30

Nevím jak jinde, ale u ČEZu ve VOK (nyní ČEZ online) nebo na fraktuře.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 17. 12. 2012 12:36

No u PPa.s. ji právě na fakturu neuvedli ani č.plynoměru. Ale je tady č.sml. účtu (12-ti místné č.) a č.zákazníka (10-ti místné č.).
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 18. 12. 2012 01:08

Od 1.1.2013 asi většina dodavatelů plynu plyn zdražuje. Zajímalo by mne jak to bude s odečtem plynoměru. To budou 31.12.2012 nebo 1.1.2013 chodit odepisovat stav plynoměru a nebo stav urči nějak odhadem? Pokud to bude odhadem tak se asi dá předpokládat, že ten odhad bude v jejích prospěch, tak aby si na tom něco navíc vydělali.
vlazy
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka