Energeticky stitek/prukaz u bytu.

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod opasino 28. 4. 2013 11:21

Zdravim vas vsechny, chci se zeptat na energeticky prukaz. Budu prodavat byt a jak je znamo, nemovitosti musi mit od noveho roku energeticke prukazy, nebo jinak stitky. U domu je to jasny, jak to mam ale udelat u bytu, kdyz mi rekli, ze prukaz udelaji pouze na celou bytovku a ne jen na jeden byt. Na celou bytovku to ale stoji 10 tisic a to fakt platit nebudu.
Dival jsem se do zakona a tam je to takove v jednom parag. zneni podivne napsane, vylozil jsem si to tak, ze kdyz bych treba pisemne kontaktoval druzstvo a oni rekli, ze na bytovku stitek nemaji udelan, tak bych budoucim kupujicim ukazal faktury za elektrinu (plyn nemam) za posledni tri roky a tim by to bylo vyresene a nemusel by prukaz byt.
Chci se tedy zeptat, jestli s tim nekdo nemate zkusenosti, nebo zda-li jste o teto moznosti neco neslyseli, za vase reakce predem diky.
opasino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audis 28. 4. 2013 12:00

před par týdny byla novela . buď uz je platná, nebo během par měsíců bude. z ní vyplývá, ze průkaz není potreba.

a celkové, kaslal bych na to.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alexpraha 28. 4. 2013 21:31

Ano, pokud není průkaz enegetické náročnosti, tak jej lze nahradit doklady o spotřebě nemovitosti za poslední tři období. Jen mám pocit, že jsou tahanice o tom, kdy končí přechodné období a kdy je to povinné.
V případě prodeje bytu v paneláku bych našel faktury za teplo, vodu, plyn, elektřinu za tři roky, udělal kopie a předložil kupujícímu.
Řešil jsem, v RD pronajímají místnost jako sklad, nemuselo se dělat nic.
alexpraha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 28. 4. 2013 23:12

Ministr Kuba prohlásil, že na tom do doby účinnosti nového zákona nebo jaký předpis to upravuje, úřady nebudou trvat. Faktury by měly stačit.
Thom
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků