Přechod k jinému dodavateli el. energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod sniper76 17. 9. 2013 15:59

Tak jsem se koukl na na ceníky ČEZu. Mám D56. Dnes V NT platím 1832/MWh. pokud zafixuji s e-tarifem (který má nyní) budu platit 1670Kč. Pokud fix budu platit 1472Kč. Já bych už dnes na 1472Kč zafixoval ale s e-tarifem (za nižší poplatky - některé). Dnes jsou ceny na burze okolo 40EUR/MWh a další pokles by byl dle mého názoru jen krátkodobý výkyv. Když si připočtu DPH, daně a zisk považuji dnes cenu mezi 1400-1500kč/MWh za rozumnou.
Naposledy upravil sniper76 dne 17. 9. 2013 18:32, celkově upraveno 1
sniper76
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 17. 9. 2013 16:35

No pokud máte spotřebu nad 5 MWh ročně, tak už je prakticky eTarif nanic. Ročně uspoříte 12x50 Kč, ale 5x200 je prostě víc. S vyšší spotřebou se to pak jen víc vyplatí. Já se s ním asi rozloučím, ale chtěl jsem ho mít z principu co nejnižší platby. Jen myslím, že mluvíme o ČEZ FIX, ne Comfortu. Ten platí až od ledna a má vyšší ceny než FIX, stálá platba je tam ještě o 10,- vyšší, což ale nehraje roli.

Horší pro FIX je fixovačka, nerad bych tu za rok brečel, jako ti, co fixovali na začátku léta, to byl slušnej vejdrb, nikoho ale neznám :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 17. 9. 2013 17:58

No já si myslím že ceny na burzách dlouhodobě pod 40EURy (1000Kč) nebudou. když k tomu přidám daně, tak proč nefixovat za 1450?
sniper76
Diskutér

Odeslat příspěvekod cosmicboy 18. 9. 2013 07:06

Jak je to s ČEZ FIX? Když se upíšu, tak jsem fixován do konce roku 2015. A to upsání se týká jen silové elektřiny nebo kompletně celé částky vč. poplatků za obnovitelné zdroje apod, nebo-li to co reguluje ERÚ?
cosmicboy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 9. 2013 07:15

Ještě že to mají na webu, uprostřed stránky, velké jak kráva... :roll:
ČEZ FIX
o 20 % levnější silová elektřina
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod cosmicboy 18. 9. 2013 07:27

Takže pokud se ERÚ rozhodne "svoji část ceny" snížit poté, co se upíšu k ČEZ FIX, tak na tom neprodělám a bude mi tato část také snížena? Tato nabídka mi totiž přijde lákavá, ale než se upíšu, tak raději sbírám všechny informace a ptám se jako "blbec", než abych ve finále litoval... :-)
cosmicboy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Financnik13 23. 9. 2013 13:31

A než se upíšete na dva roky, nebylo by lepší počkat, jak zareagují ostatní dodavatelé a až pak se rozhodnout? ;-)
Financnik13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SocPredator 23. 9. 2013 15:41

Ale nečekejte dlouho, nebo tu úsporu do měsíce propálíte :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 25. 9. 2013 11:50

yowie píše:No on je to docela problém psát přesná čísla, protože každý měl před tím jiného dodavatele. V průměru se u nás při aukci ušetřilo 30%, tzn. když je to dražba silové energie (45% podíl na ceně) tak to vychází v průměru na 13,5%, což by dle mého měla být průměrná úspora na celkové ceně.

Ok, stačí teda napsat, jaké byla vysoutěžena cena silovky? Předpokldádám že se jedná o cenu na rok 2014?
jichaj
Diskutér

Předchozí stránka