Přechod k jinému dodavateli el. energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod sniper76 17. 9. 2013 14:59

Tak jsem se koukl na na ceníky ČEZu. Mám D56. Dnes V NT platím 1832/MWh. pokud zafixuji s e-tarifem (který má nyní) budu platit 1670Kč. Pokud fix budu platit 1472Kč. Já bych už dnes na 1472Kč zafixoval ale s e-tarifem (za nižší poplatky - některé). Dnes jsou ceny na burze okolo 40EUR/MWh a další pokles by byl dle mého názoru jen krátkodobý výkyv. Když si připočtu DPH, daně a zisk považuji dnes cenu mezi 1400-1500kč/MWh za rozumnou.
Naposledy upravil sniper76 dne 17. 9. 2013 17:32, celkově upraveno 1
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod SocPredator 17. 9. 2013 15:35

No pokud máte spotřebu nad 5 MWh ročně, tak už je prakticky eTarif nanic. Ročně uspoříte 12x50 Kč, ale 5x200 je prostě víc. S vyšší spotřebou se to pak jen víc vyplatí. Já se s ním asi rozloučím, ale chtěl jsem ho mít z principu co nejnižší platby. Jen myslím, že mluvíme o ČEZ FIX, ne Comfortu. Ten platí až od ledna a má vyšší ceny než FIX, stálá platba je tam ještě o 10,- vyšší, což ale nehraje roli.

Horší pro FIX je fixovačka, nerad bych tu za rok brečel, jako ti, co fixovali na začátku léta, to byl slušnej vejdrb, nikoho ale neznám :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 17. 9. 2013 16:58

No já si myslím že ceny na burzách dlouhodobě pod 40EURy (1000Kč) nebudou. když k tomu přidám daně, tak proč nefixovat za 1450?
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod cosmicboy 18. 9. 2013 06:06

Jak je to s ČEZ FIX? Když se upíšu, tak jsem fixován do konce roku 2015. A to upsání se týká jen silové elektřiny nebo kompletně celé částky vč. poplatků za obnovitelné zdroje apod, nebo-li to co reguluje ERÚ?
cosmicboy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 9. 2013 06:15

Ještě že to mají na webu, uprostřed stránky, velké jak kráva... :roll:
ČEZ FIX
o 20 % levnější silová elektřina
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cosmicboy 18. 9. 2013 06:27

Takže pokud se ERÚ rozhodne "svoji část ceny" snížit poté, co se upíšu k ČEZ FIX, tak na tom neprodělám a bude mi tato část také snížena? Tato nabídka mi totiž přijde lákavá, ale než se upíšu, tak raději sbírám všechny informace a ptám se jako "blbec", než abych ve finále litoval... :-)
cosmicboy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Financnik13 23. 9. 2013 12:31

A než se upíšete na dva roky, nebylo by lepší počkat, jak zareagují ostatní dodavatelé a až pak se rozhodnout? ;-)
Financnik13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SocPredator 23. 9. 2013 14:41

Ale nečekejte dlouho, nebo tu úsporu do měsíce propálíte :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 25. 9. 2013 10:50

yowie píše:No on je to docela problém psát přesná čísla, protože každý měl před tím jiného dodavatele. V průměru se u nás při aukci ušetřilo 30%, tzn. když je to dražba silové energie (45% podíl na ceně) tak to vychází v průměru na 13,5%, což by dle mého měla být průměrná úspora na celkové ceně.


Ok, stačí teda napsat, jaké byla vysoutěžena cena silovky? Předpokldádám že se jedná o cenu na rok 2014?
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod bado 26. 9. 2019 12:35

Dobrý den,
z důvodu zdražení mi byla vypovězena smlouva a změněnna na aktuální cenu se závazkem 24 měsíců:


vysoký tarif
1,360 bez DPH | 1,646 s DPH
nízký tarif
1,360 bez DPH | 1,646 s DPH
měsíčně
55,00 bez DPH | 66,55 s DPH

Je to dobrá cena, nebo se mám poohlédnout u jiného dodavatele. V současných cenách se neorientuji.
Díky za názory (rozumné)
bado
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 26. 9. 2019 13:10

buď použij kalkulátor: https://kalkulator.tzb-info.cz/
nebo mrkni referenčně na Skauty: https://www.skautskaenergie.cz/kolik-usetrim/
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bado 26. 9. 2019 16:49

Tohle znám, ale je to celkem nepřehledné. Jen mne zajímala ta konkrétní cena jestli je OK.
bado
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Markil 26. 9. 2019 16:49

S ohledem na to, že se v problematice neorientuješ, řekl bych, že nejlepší volbou pro tebe budou ti skauti. I kdyby nebyli úplně nejlevnější, dlouhodobě k nejlevnějším patří, ale hlavně jednou to tam převedeš a pak se v podstatě nemusíš o nic starat, budou to dělat za tebe. Do konce 2020 je pevně daná současná cena a touhle dobou příští rok budou zase soutěžit co nejlevnější novou cenu. Jen si projdi jejich web, až pochopíš jak fungují (oni nejsou dodavatel)
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bodyczech 26. 9. 2019 17:01

@bado: pokud ti připadá kalkulačka nepřehledná, tak pak dej na Markila a netrap se.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MildaX 27. 9. 2019 07:30

bado píše:Dobrý den,
z důvodu zdražení mi byla vypovězena smlouva a změněnna na aktuální cenu se závazkem 24 měsíců:


To někdo vypověděl a podepsal změnu za vás ?
MildaX
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků