Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 1. 10. 2013 18:57

Zacinam resit dodavatele plynu a jenom u RWE jsem nasel spoustu ruznych tarifu a akci. Bohuzel nejsem schopen vyjadrit realnou spotrebu, takze o to je vyber tezsi. Je nejaky "TOP" dodavatel, ktery vychazi obecne nejlevneji? Idealne tak, aby to clovek mohl po roce bez problemu zmenit.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod DrumSession 1. 10. 2013 20:36

Jak kde, je to hodně specifické...

Plynule alias Halimedes, má nejnižší ceny, propagace malá a obvykle není v běžných srovnávacích tabulkách. Ceny má velmi nízké a kupodivu již dlouho a ještě k tomu beze změny. Unbelieveble...

Na přelomu roku při změně ceny u PPas jsem se přeorientoval sem, ale protože jsem měl hodně starou smlouvu a na dobu neurčitou, tak změna dodavatele trvala téměř 6M, až do konce top. sezony. Od 1.7. už jsem jim ale utekl. :nenapadne
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 1. 10. 2013 21:14

tak aspon orientacne spotrebu snad vis nebo aspon jestli topis, varis atd.
a pak je take dulezita lokalita, pro Prahu a vyssi spotrebu je Plynule.cz nejlevnejsi, v ostatnich regionech patri k tem levnejsim. naopak pro nizsi spotrebu (vareni) jsou levni dodavatele s nulovym pausalem např. Obecni plynarna.
hod si to do energiejenda.cz respektive tzb coz je snad jediny nezavisly srovnavac
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 1. 10. 2013 21:42

Obecne spotrebu opravdu nevim a vedet ani nemohu (nejsou ani dostupne ani zadna historicka data a ani nic jineho), jedine co jsem schopen vycislit je tepelna ztrata objektu. Jinak o vareni nejde, to se bude realizovat elektrinou, pouze topeni a ohrev TUV.

Jde o to, koho vybrat a s jakou planovanou spotrebou. Podle vypoctu to vychazi na nejakych 14 MWh, ale jiny vypocet zase ukazuje 29 MWh, coz je docela brutalni rozptyl. Paradoxne obe dve spocitano na TZB v tech jejich dvou kalkulatorech.

EDIT: koukam na ten porovnavac:
:arrow: http://kalkulator.tzb-info.cz/cz/dodavk ... ni-nabidek

Ale Plynule tam vubec neni nijak zohledneno.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod retron 1. 10. 2013 23:34

na jakem distribucnim uzemi to mas?
pri tehle spotrebe mi vysel v Praze bezkonkurencne Halimedes (obchodni znacka Plynule.cz)
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 2. 10. 2013 08:47

Jihomoravsky kraj. Dost me prekvapuje, ze dva kalkulatory na stejnem serveru pri stejnych vstupnich hodnotach davaji tak rozdilne vysledky. Kdyby tam byl rozdil treba 10-20%, tak to jeste pochopim, ale je to skoro polovina.

-- 2. 10. 2013 09:09 --

Jeste me tak napada, ze kdyz uz resime plyn, tak muzeme i elektrinu. Aktualne mam D02d, nicmene jiz osazene tepelne cerpadlo, tak chci D56d. Predpokladana rocni spotreba 4-5 MWh.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod jichaj 2. 10. 2013 10:02

Kdyztak nahod odkazy na ty dve kalkulacky, rozdil 100% by me teda zajimal.

Jinak proc uvazujes o plynu, kdyz budes mit tepelny cerpadlo? Nelze vytapet s nim...a prihrivat TUV a tu pak dohrat elektricky?
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 2. 10. 2013 10:29

jichaj: to jsou primo kalkulacku na TZB:
:arrow: http://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-a-v ... i-tzb-info
:arrow: http://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-a-v ... teple-vody

Hehe, cekal jsem, ze ten dotaz padne. Pro zjednoduseni, rekneme, ze se bavime o dvou objektech. :wink:

-- 2. 10. 2013 10:41 --

Zkousel jsem provest vypocet na 15MWh na tom kalkulatoru a vychazi mi to tam nejlepe u `FONERGY / PREMIUM`, cena celkem 19 487,87

Kdyz jsem si totez manualne prepocital u Plynule.cz, tak mi vyslo cca 21.200 Kc (12x JMP 114,1 + 12 x Plynule 99 + 15000 x Operator 0,00216 + 15000 x JMP 0,15 + 15000 x Plynule 0,85) a to cele + DPH.

Jen teda nevim, jestli to FONERGY PREMIUM clovek realne muze dostat, kdyz tam pisou, ze se to tyka zakazniku s vice pripojkami.

EDIT: ted jsem si vsiml, ze v tom srovnavacim vypisu Plynule je, samozrejme jako HALIMEDES a jim vychazi cena 21.125 Kc a jsou zhruba nekde v polovine vyhodnosti.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod jichaj 2. 10. 2013 10:54

Koukam na to a ta prvni kalkulacka je pomerne zjednodusena, pokud ale v te druhe zadas rucne i opravene součinitele (ze kterych vychazi tza prvni kalkulacka) a teploty vody tak to vychazi podobne.
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 2. 10. 2013 10:57

No prvni moc zjednodusena neni, kdyz si tam vsechno rozklikas, tak je tam milion udaju. Ted jde o to, jestli mam pocitat s 15 MWh nebo s 29 MWh.

Koukal jsem na to FORENGY PREMIUM a to je pouze pro druhou a dalsi pripojku a rozdil je v tom, ze clovek usetri 25 Kc mesicni pausal, tedy 300 Kc rocne. V tom pripade prichazi na radu v poradi druhy, coz je STABIL ENERGY. Tam jsem koukal, ze je smlouva na 36 mesicu - aby toho clovek nelitoval, preci jenom 3 roky je dost velka doba.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod jichaj 2. 10. 2013 11:06

No, ale "milion udaju" tam je jen pro zadani spotreb elektriny a pro parametry a náklady zdrojů tepla. S teplotnimi ztratami (a ohrevem teple vody) se da vic "hrat" v te druhe.

Stejne je to vsechno jen vypocet, skutecnost bude jina :) Tak vem obe cisla, hod je do kalkulacky a uvidis co vyjde nejlepe.

Nj, na JM vychazi lip fakt to Fonergy...no a co zkusit Primagas, ten je na dobu neurcitou....a nevychazi spatne ani pro jednu z tech spotreb.
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 2. 10. 2013 11:20

no hlavne na JM je to i po okresech...nahod tam prumer a rozhodni se
aktualne bych vybral urcite dodavatele na dobu neurcitou a v kalkulatoru uz je par dodavatelu s tarify na rok 2014, k tomu bych take prihledl a jelikoz je zacatek mesice pockal bych tak do dvacateho jestli nebude vice informaci, topnou sezonu uz stejne z pulky nestihas. jo a pozor pokud mas aktualne starsi smlouvu s E.ON tak ta ma pouze mesicni vypovedni dobu a dost lidi na tom ojebal, pze zadali trimesicni a tim byla vypoved neplatna a prevod neprobehl.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 2. 10. 2013 11:20

Fonergy zase "zabije" (cti znevyhodni) ten mesicni poplatek, cena celkem se navysi o dalsich 300 Kc a to jsou tam zase uz vyhodnejsi - Blue-Gas, ST Energy, 3E, Global Energy, Energy Bees a az potom ten Primagas.

Jako dalsi v poradi vychazi velmi dobre Blue-Gas. Jsou na to nejake reference? Co jsem koukal do podminek, tak smlouva bud na 24 mesicu nebo dobu neurcitou a i tak nejsou podchyceny zadne sankce v pripade drivejsiho vypovezeni te 24 mesicni. Coz je mi pomerne sympaticke, ze to nejsou zjevne buzeranti ve stylu Tmobile.

retron: zadna puvodni smlouva neexistuje, je to prvni osazeni plynomeru :wink: Nicmene cekat nemohu, prave proto, ze uz zacina byt docela zima :mrgreen:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Havers 2. 10. 2013 11:25

U smlouvy na 24 měsíců dodavatel jednoduše neakceptuje výpověď.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 2. 10. 2013 11:30

Leda by doslo ke zmene VOP se kterou by odberatel nesouhlasil...pak muze vypovedet i smlouvu na dobu urcitou.
jichaj
Diskutér

Další stránka