Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 9. 12. 2020 10:09

Koukám že individuální nabídka Čez "na Míru" se opravdu "vyplatí". Zaplatíte o tisíce korun za rok více než u SE v případě vytápění. Inu stálý plat je třeba platit, tak je to správné, tak to má být ! :D
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jichaj 9. 12. 2020 12:53

o tisice?...snad maximalně o 89*12Kč...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod hgfdsa 9. 12. 2020 16:42

Možná má víc odběrných míst? Ten vysoký paušál je pěkná sviňárna. By mě zajímalo, jestli mají bytové domy možnost mít jen jedno odběrné místo na SVJ, které by to na byty rozdělilo podle podružných elektroměrů?
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jichaj 9. 12. 2020 20:02

jasne ze muzes mit 1 OM a pak podruzne elektromery..to se dela bezne
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod hgfdsa 9. 12. 2020 20:05

Tak to je dobré, tím se i paušál rozdělí.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vpe 9. 12. 2020 21:52

U plynu se to rozhodne nedela bezne :-) To rozuctovani spolecneho odberu se dela u vody v SVJ anebo u elektriky v pripade zahradkaru anebo garazi (urcite ne u bytu).

Jenze podruzny elektromer ma nejakou vlastni spotrebu a pokud to ty odberatele nevypinaji jistic, tak vlastni spotreba elektromeru casto presahne skutecnou spotrebu.

Navic podle zakona ty podruzna meridla musi byt overena.

U plynu snad jen pokud je v SVJ spolecna kotelna, ale rozvod plynu ma fakturacni plynomer bud v byte, nebo na chodbe anebo v suterenu, takze kazdy OM plati vlastni staly plat v bytovem dome. Defakto naklady na plynomer a jeho vymeny, odecty, overeni.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 12. 12. 2020 12:59

Tlf. mě kontaktovala nějaká súdružka z BE a nabídla "velmi výhodné" ceny pro plyn a el. s nutnou osobní návštěvou blízkého naháněče.
Pověděl jsem jí, že smlouvy na počkání ale neuzavírám, s čímž je prý v souznění, stejně jako s tím že mám stávajícího dodavatele SE. Tož jen doufám že se za pár dní nezjeví obchodník s "nejlepšími LED žárovkami na trhu" jak to tak BE praktikovala. :D :D
Bude třeba se obrnit trpělivostí při studování moře odkazů na jejich VOP, ceníky apod. :D
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod CTR-OFFLINE 27. 12. 2020 00:36

Politici a novináři všech zemí, vyližte si *****.
CTR-OFFLINE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod redhaven 27. 12. 2020 10:56

Srovnatelná cena ku SE.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod CTR-OFFLINE 27. 12. 2020 13:34

Ale nejseš vázanej....
Politici a novináři všech zemí, vyližte si *****.
CTR-OFFLINE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 27. 12. 2020 23:17

Jo muzou ti kdykoliv zdrazit, aniz si vsimnes :)
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 28. 12. 2020 17:01

Musi minimalne vyvesit na webu. Pak cas 3 mesice po zmene ceny odstoupit = staci jednou za ctvrt roku juknout na webovky dodavatele..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 28. 12. 2020 19:15

A tady jsme zase u toho, jestli se ten čas vyplatí. V případě spotřeby mojí mamky, která plynem topí je rozdíl mezi cenami 100 Kč / rok. To není úspora, kvůli které by člověk potřeboval ztrácet čas.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 29. 12. 2020 00:58

a co je teda dulezity?

u me:

-abych tomu chtel verit a tim ztrace cas at se naskytne jakakoliv anomalita co muze mit mala atypicka spolecnost
-mit moznost mit tak i zajimave cenovou elektrinu
-zda jde platit kartou
-zda maj nejakou byť i lite samosku
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 29. 12. 2020 17:12

U mě to vždy bude poměr ceny a množství času, které mi to zabere. Můj čas je poměrně drahý - cca 300 Kč / hodina v čistém. Takže chci, aby mi přišel papír, že mám něco udělat a to jednou za rok. Jednou za dva roky jsem ochoten něco podepsat respektive zjistit cenu na trhu.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků