Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Taki 14. 10. 2021 17:36

Amazing Grace píše:...Cena byla nabídnuta, já ji přijala, ...

Chyba!
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Amazing Grace 14. 10. 2021 17:56

Přijala jsem v červnu tu nízkou, ale nebyla k tomu smlouva s oboustranným závazkem. Takže to nebyla fixace, jen nabídka, kterou dle obchodních podmínek nemusí dodržet. Proto teď změnili moji sazbu na tu burzovní.
Naposledy upravil Amazing Grace dne 14. 10. 2021 17:57, celkově upraveno 1
Amazing Grace
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Taki 14. 10. 2021 17:57

Tak to jo
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 15. 10. 2021 09:26

Hmm, tak to je situace, kdy část zákazníků takhle šikovně převedených bude v podstatě nejspíš doplácet na Kolibříka a jeho spolupráci se Skauty, tedy Grace bude asi doplácet plyn třeba mému tátovi...

Jinak koukal tu někdo na DPI ceník Innogy? Tam je MWH plynu bez DPH snad okolo 4k bez daně.... To je proti Skautům asi 7krát tolik....

Mám pár lidí okolo, co byli u BE a teda nečeká je lehká zima, platit za vytápění 3+1 místo 12k za rok třeba 50k... To je lahůdka teda. To aby se pan Písařík s tím jeho botoxovým ksichtíkem radši rychle odstěhoval mimo ČR, nebo ho na jaře, po zaslání faktur od DPI klientům, půjde nemalá část obyvatelstva lynčovat...

Naštěstí já vždy tušil, co je to za bandu šmejdů, takže i když byli nejlevnější na trhu jednu dobu, nikdy bych k nim nešel, nikdy jsem nechtěl být v rukou bezskrupulózního psychopata...
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dave_no 15. 10. 2021 11:33

Jaká je aktuální cena, za kterou má smysl podepsat? Bývalý BE, spotřeba 20 MWh. Podle všeho Eon připravuje novou řadu, takže to co jsem poptával 5.10. už neplatí...
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod yowie 15. 10. 2021 12:18

Hmmm, slušný, to je při aktuálních cenách u DPI jen za plyn přes 80k, pomineme-li ty ostatní platby za trubky atp...

A komin? Máte? Beze srandy, kamarád tátovi v důchodu zpět nainstaloval stará kamna, vypnul nový plynový kotel a navozil mu hromadu dřeva...

Přejít teď nejspíš není moc kam už...
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Taki 15. 10. 2021 13:11

Jj, bydlení v RD v horských a podhorských oblastech to jistí..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quaer0 15. 10. 2021 14:29

yowie píše:Hmmm, slušný, to je při aktuálních cenách u DPI jen za plyn přes 80k, pomineme-li ty ostatní platby za trubky atp...

A komin? Máte? Beze srandy, kamarád tátovi v důchodu zpět nainstaloval stará kamna, vypnul nový plynový kotel a navozil mu hromadu dřeva...

Přejít teď nejspíš není moc kam už...


Hele, už s tím taky počítám, že budeme přitápět v krbu. 8-S
quaer0
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Amazing Grace 15. 10. 2021 19:20

https://www.ote-cr.cz/cs/kratkodobe-trh ... 2021-10-01

Vývoj ceny plynu na burze. Zatím do 100 EUR za mega. K tomu teda dph, ale nabídky od dodavatelů jsou taky bez.
Amazing Grace
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bufalobil1 15. 10. 2021 21:57

Jenže na burze plyn tolik nestojí https://www.kurzy.cz/komodity/zemni-ply ... -eur-1-rok

1MWh se prodává za cca 16 éček
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mach.k 16. 10. 2021 13:21

bufalobil1 píše:Jenže na burze plyn tolik nestojí https://www.kurzy.cz/komodity/zemni-ply ... -eur-1-rok

1MWh se prodává za cca 16 éček


Správnou cenu hledat zde:
https://www.pxe.cz/Kurzovni-Listek/Spot/

Takže aktuální cena je cca 96 EUR...,což je 7x více než vloni... :-\
mach.k
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bufalobil1 16. 10. 2021 14:46

jo to je pak jiná
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 16. 10. 2021 20:19

Ten rozdil to je asi naklad za dopravu lodi z USA nebo co :-))
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 17. 10. 2021 13:02

kupuju konvicku na sporak, protoze moje cena plynu za MWh (obchodni cast bez dph, mesicni poplatek) je 539kc, 9kc vs elektrina 4712kc, 237kc
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 17. 10. 2021 20:45

ze plyn stal vzdycky max 50% ceny elektriny v NT, a co teprve drahe VT elektriny, to snad vime uz roky, ne? Minimálně od doby, kdy se fakturuje v kilowatthodinách a každý si to může snadno porovnat cenu za kWh plynu a elektriny. Ale chápu, že si toho všimnul někdo až dnes :-) - Tady tou konvičkou bys ušetřil 50% peněz už roky.

A co tady machrujes cenou 539,- za plyn to je kde, v obecni plynarne do konce roku? Jaký smysl má porovnávat cenu plynu na dně versus cenu elektřiny po zdražení? ]:-< To jak porovnávat hodinky a holínky :tleskani

Hlavně když do toho svého srovnání vůbec nezahrnuješ distribuční poplatky, nulovou spotřební daň na plynu apod :-) tento naklad, ktery si malokdo kdy vycisli, je pro KAPSU hlavni voditko.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků