Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Chercheur 26. 10. 2021 06:12

Taki píše:Je to úplně jedno, koho tam dáš. Stačí jakákoliv osoba s průkazem ZTP, na kterou ještě není aplikován ceník ZTP na jiném odběrném místě ČEZu (lze použít jen na jedno OM).
Vyplňuje se čestné prohlášení na formuláři ČEZu, které ani nepodepisuje osoba ZTP (pokud není sama odběratelem, ale "osobou ve společné domácnosti*")
Stačí znát číslo průkazu ZTP, datum jeho vydání, platnost průkazu, jméno a datum narození držitele průkazu.

*) prakticky to nemusí být osoba ve společné domácnosti :potichu


Osobně o čestném prohlášení nevím. Sám jsem po konzultaci se zákaznickou linkou doložil sken průkazu ZTP/P, stejně jako třeba pro účely slev na dani.
Chercheur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod flekmatik 27. 10. 2021 09:06

Tak dnes mi došel rozpis záloh z Innogy na jedno odběrné místo. Na druhé místo rozpis pořád nedošel.

Přesto je tam splatnost první zálohy do konce měsíce (1 pracovní den) ... můžete mi prosím vysvětlit jak toto může být legální?
flekmatik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rejca 27. 10. 2021 09:13

To netuším, nám to přišlo na plyn v pondělí... Do 31. 10. zaplatit 27 100 Kč a do 15. 11. ještě jednou... Zálohy jsme měli na plyn 4 200 Kč. Je to masakr.

Nová smlouva u ČEZu podepsána 19. 10. Přepojení je jen "předpokládané" datum a to na 8. 11.

Režim DPI by mi nevadil, ale ty dlouhé lhůty na přepojení jsou v dnešní době hrozné. Toto by se mělo vyřešit, aby to šlo max v řádu dnů a ne i měsíc...
rejca
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod andreasbaader 27. 10. 2021 09:58

flekmatik píše:Tak dnes mi došel rozpis záloh z Innogy na jedno odběrné místo. Na druhé místo rozpis pořád nedošel.

Přesto je tam splatnost první zálohy do konce měsíce (1 pracovní den) ... můžete mi prosím vysvětlit jak toto může být legální?

Zrovna Innogy mělo v dopise napsané, že zaplatit první zálohu máte nejpozději dva dny před datumem splatnosti.
andreasbaader
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 27. 10. 2021 10:13

Tak to bude dobrej joke ne? Pokud nedaj zalohy v rezimu DPI, prijde mi ze mam zaplatit zalohu 30.10. v 19:00 a ja budu na vylete tak super a pak sup po splatnosti, pokuta.... ne tam by mel byt nejaky zakon co se tyce ze musi to oznamit v nejake lhute aby dotycny stihl zaplatit :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vpe 27. 10. 2021 10:57

B9EAC43D-2F36-4627-83B8-05E933F73AB6.jpeg
Nabídka na plyn, kterou vám zašleme, je platná dnes a ‍zítra. Pokud se ‍vám ji nepodaří během její platnosti akceptovat, máte možnost vyplnit formulář znovu a ‍získat novou nabídku. Mějte na ‍paměti, že se ‍ceny mohou měnit.


Jinde pisou: „Zákazníci mají na našem webu k dispozici jednoduchý formulář, na vyplnění stačí dvě minuty času. Na základě vstupů jim připravíme nabídku, kterou mohou akceptovat elektronicky. Je to nejjednodušší cesta, jak se vyvázat z režimu dodavatele poslední instance a snížit si tak cenu a hlavně zálohy. Pokud o to budou mít zákazníci zájem, dáme jim nabídku také na elektřinu,“ řekl David Konvalina, ředitel innogy pro maloobchod a marketing.


Tak to jsou dost kovbojsky taktiky RWE INNOGY :-) Nebo spis dobra prasarna ;-))) Kdo tipuje nejvetsi narust OM PLYN u Innogy v rijnu/listopadu? Tak teď nevím, jestli se do toho počítá i dpi?

https://www.ote-cr.cz/cs/statistika/mes ... dodavatelu

Pro jistotu se na jejich infolinku innogy NEDOVOLATE! Zkuste: tel:800113355

-- 27. 10. 2021 12:00 --

rejca píše:To netuším, nám to přišlo na plyn v pondělí... Do 31. 10. zaplatit 27 100 Kč a do 15. 11. ještě jednou... Zálohy jsme měli na plyn 4 200 Kč. Je to masakr.

Nová smlouva u ČEZu podepsána 19. 10. Přepojení je jen "předpokládané" datum a to na 8. 11.

Režim DPI by mi nevadil, ale ty dlouhé lhůty na přepojení jsou v dnešní době hrozné. Toto by se mělo vyřešit, aby to šlo max v řádu dnů a ne i měsíc...


Pokud jsi v rijnu zaplatil puvodnimu dodavateli, tak v rijnu rozhodne neplat innogy :-))

Pokud jsi nezaplatil, no tak prozijes par tydnu strachu z pokuty :tleskani
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flekmatik 27. 10. 2021 11:35

No já dám rozhodně podnět na ERU a nechápu, že to neudělá každý.

Evidentně jim jde o to zneužití situace, kdy jsou lidi v nouzi. Napálí maximální zálohy a tlačí tím lidi do uzavírání dlouhodobých nevýhodných kontraktů. Jestli tohle nejsou šmejdské taktiky tak už nevím co. Jediné zdůvodnění záloh je "ochrana obyvatel před potencionálními nedoplatky".

Nemám nic proti ochraně před insolvencí odběratelů, ale:
- vědí, že většina těch lidí už zálohy za říjen zaplatila původnímu dodavateli a dostanou ty zálohy (snad) zpět
- vědí že většina lidí bude plynem hodně šetřit a vycházet tudíž z předchozích let není adekvátní
- nasolí dvě znásobené zálohy se splatností do 14 dnů
- splatnosti dají tak krátké, že se k nim nikdo nemůže reálně vyjádřit (viz. jedno mé místo: nově koupená, neobývaná nemovitost s nulovou spotřebou ale velkou zálohou)

Jestli jsou pravomoci ERU tak debilně definované, že sice mají regulovat ceny ale nemůžou regulovat zálohy tak už fakt nevím.

Mimochodem, E.ON se chová maximálně solidně. Záloha cca dvojnásobek, splatnost první zálohy polovina listopadu. Aspoň člověk vidí, jak se může na kterou firmu spolehnout v krizi.
flekmatik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 27. 10. 2021 11:37

Ale eru po tobě bude chtít důkazy, že jsi o zálohách neuspesne vyjednával :-)) Sami od sebe nejspíš nebudu chtít nic dělat… I když by teda měli, ale jsou poměrně bezzubí.

Innogi byli šmejdi vždycky, pokud mám správný informace, tak chtěli pry pokuty i v případě, že jsi se přestěhoval. To nechtěl ani Bohemka. vetsi partyzani už jsou asi jenom Centropol a par malych garazovek.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flekmatik 27. 10. 2021 12:02

o ceně jsem nevyjednával a stejně je ERU reguluje, však to má už v názvu

samozřejmě jsem Innogy oslovil jako první. To na co jsem dal podnět na ERU je, že nemůžou dát zálohy s jednodenní splatností protože se k tomu člověk nemůže pak vyjádřit.

To že Innogy nebyli schopni zařídit včas doručení rozpisů záloh tak aby se k nim lidi měli dost času vyjádřit by přece neměl odnést odběratel
flekmatik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 27. 10. 2021 12:20

Proc bys vyjednaval o cene s dpi? Jaky by to melo smysl? Nejde vyjednavat o nesmyslu.

Vyjednavat mas o zalohach s dodavatelem. Je to proces: navrh -> akceptace (pokud jsi nedal oduvodneny protinavrh, namitku, reklamaci).

To co jsi udelal, neboli obdrzel jsi navrh a misto vyjednavani jsi bezel pozalovat k Eru. Jak to asi dopadne? Napisou ti z eru za 2 dny ze to zaevidovali a za 2 mesice, ze mas namitky vznest k innogy a k eru az v pripade neuspokojiveho vysledku, nebo se pletu?

Ps: navrh na zahajeni spravniho rizeni jsi pravdepodobne stejne nepodal.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave_no 27. 10. 2021 12:25

Psali jste někdo na Innogy s požadavkem na snížení záloh ? Jaký je výsledek?
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Suky. 27. 10. 2021 12:29

Já zálohy s Innogy řešil předevčírem napřed telefonicky - prý to u DPI nelze změnit.

Tak jsem téhož dne požádal emailem s vysvětlením, že jsem přestal topit plynem a že očekávaný odběr je jen do 0.5 m3 a k tomu jsem navrhl zálohu - zatím bez odezvy...
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rejca 27. 10. 2021 12:49

Ano, souhlasím. Přístup Innogy je katastrofální... Šmejdský...

A ještě mají na první rok nejdražší cenu ze všech a těmi zálohami navádí lidi, aby na to přistoupili...

Rychle pryč od nich, co to jde.
rejca
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod flekmatik 27. 10. 2021 12:59

vpe píše:Proc bys vyjednaval o cene s dpi? ....


Ano, správně bych měl nastudovat zákony, ideálně to řešit s právníkem atd. Na to nemám nervy ani chuť. To ale neznamená, že si nechám s**t na hlavu. Aspoň párkrát kolem sebe kopnu. Kdyby to tak udělal každej, tak by byla dost velká vlna na to aby věděli co si můžou a nemůžou dovolit.

Určitě nečekám, že ERU na základě toho oficiálně rozhodne a dá Innogy pokutu. Ale nepřekvapilo by mě, kdyby nějaký kontakt z ERU si pokecal se svým kontaktem s Innogy ať si na to daj bacha.

Anekdota z jiného oboru. Stejně tak jsem si stěžoval u ČNB na mBank když mi posílali pokuty za "prý" nezrušenou kreditku protože měli bordel v systémech. Pět měsíců jsem to s nima komunikoval bez efektu (na žádný pořádný kontakt se nedostaneš). Stačil podnět na ČNB. Měsíc ticho, pak došlo vyjádření od mBank, že se všechno zázračně spravilo. Dva dny na to došlo vyjádření od ČNB, že to zkoumali a žádný problém nenašli, protože u mBank to bylo "už" správně. Už nikdy se nedozvím co se tam vlastně stalo, ale na velké náhody nevěřím.

Každopádně to co dělám není ideální a třeba ani správné řešení. Ale podle mě je to lepší než nedělat nic. Já jim těch 7k asi stejně pošlu, ale fakt nemyslím, že by si takové chování měli lidi nechat jen tak líbit (a odpískat to jen proto, že nejsou experti na právo a nemaj prachy na právníka).
flekmatik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 27. 10. 2021 13:39

Suky. píše:Tak jsem téhož dne požádal emailem s vysvětlením, že jsem přestal topit plynem a že očekávaný odběr je jen do 0.5 m3 a k tomu jsem navrhl zálohu - zatím bez odezvy...


Spravne. Spocetl sis to a oduvodnil jsi to. Akorat ze pokud to udelas jeste v rijnu, tak jsi potvrdil, ze jsi jejich rozpis zaloh dostal :-)

Pokud ti ale zacne dodavka jineho dodavatele jiz v listopadu, tak se tim nemusis vzrusovat a soucasne pokud ti innogy na tvuj navrh neodpovi do 15.11. tak jim treba zaplat zalohu co jsi si spocetl a co jsi sam navrhl a dal bych to neresil.

Ps: na eru jdete az v pripade, ze vam PISEMNE zamitnou vami pisemne oduvodnenou zmenu (snizeni) zalohy (to si nemyslim ze se stane). Jinak jen zbyecne zahlcujete system a pridavate i sobe praci.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků