Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz


Odeslat příspěvekod peregrin86 27. 10. 2021 22:45

flekmatik píše:
vpe píše:Proc bys vyjednaval o cene s dpi? ....


Ano, správně bych měl nastudovat zákony, ideálně to řešit s právníkem atd. Na to nemám nervy ani chuť. To ale neznamená, že si nechám s**t na hlavu. Aspoň párkrát kolem sebe kopnu. Kdyby to tak udělal každej, tak by byla dost velká vlna na to aby věděli co si můžou a nemůžou dovolit.

Určitě nečekám, že ERU na základě toho oficiálně rozhodne a dá Innogy pokutu. Ale nepřekvapilo by mě, kdyby nějaký kontakt z ERU si pokecal se svým kontaktem s Innogy ať si na to daj bacha.

Anekdota z jiného oboru. Stejně tak jsem si stěžoval u ČNB na mBank když mi posílali pokuty za "prý" nezrušenou kreditku protože měli bordel v systémech. Pět měsíců jsem to s nima komunikoval bez efektu (na žádný pořádný kontakt se nedostaneš). Stačil podnět na ČNB. Měsíc ticho, pak došlo vyjádření od mBank, že se všechno zázračně spravilo. Dva dny na to došlo vyjádření od ČNB, že to zkoumali a žádný problém nenašli, protože u mBank to bylo "už" správně. Už nikdy se nedozvím co se tam vlastně stalo, ale na velké náhody nevěřím.

Každopádně to co dělám není ideální a třeba ani správné řešení. Ale podle mě je to lepší než nedělat nic. Já jim těch 7k asi stejně pošlu, ale fakt nemyslím, že by si takové chování měli lidi nechat jen tak líbit (a odpískat to jen proto, že nejsou experti na právo a nemaj prachy na právníka).


Co si myslím o zálohách, které nemají svůj původ ve smlouvě, najdete ve vlákně o skautské energii. Podle mě nemůže mít neplacení takových záloh žádné negativní důsledky, zejména nezakládají neoprávněný odběr a nemohou vést k odpojení ze sítě. Pokud Vám budou vyhrožovat pokutou nebo odpojením, hovor bych nahrál a podal trestní oznámení pro útisk či vydírání.
peregrin86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 28. 10. 2021 08:33

Jen detail: Innogy má v ceníku pokutu 100 Kč za zaslání upomínky ke splnění povinnosti ze smlouvy, kterou podle mě mohou použít i při odeslání zálohy v jiné než předepsané částce. Což je ale vzhledem k výši záloh drobnost.

Taky jsem jim psal jiný návrh zálohy s ohledem na skutečnou spotřebu v říjnu-listopadu a na to, že za pár týdnů budu už jinde. Asi po týdnu reagovali hromadným e-mailem, že toho mají moc a jestli mě odpověď pořád zajímá, tak mám dotaz poslat znovu...

Ještě jsem si u nich všiml 300 Kč za zpracování požadavků spojených se změnou dodavatele. To lze asi čekat při odchodu od DIP.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 28. 10. 2021 08:46

Mluvčí innogy tvrdil, že tyto poplatky budou aplikovat jen na ty, kteří poruší nějakou povinnost.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Osobnee 29. 10. 2021 08:16

Cituji: "Většina lidí se ovšem snaží co nejrychleji získat novou zákaznickou smlouvu a zálohy v režimu poslední instance platit co nejméněkrát. Rozčiluje je a považují za neférové jednání, že podle nich dodavatelé poslední instance jednání o klientské smlouvě protahují. Podle nich je to cílené, aby déle platili nevýhodné tarify."

Také mám stejnou zkušenost. Odkaz na celý článek v sousedním vláknu SE z dnešního dne.
Osobnee
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ripper6 29. 10. 2021 08:19

Osobnee: mam pocit ze min distributor tj DPI to bude umyslne protahovat a tak klidne dodavku zahaji jeste pozdeji a pozdeji.... nevim ted kolik je max lhuta na zahajeni? :)
Nebo snad mam verit ze PPAS kde jsem sjednal plyn 19.11. mi s radosti zahaji dodavku 05.11.? :D Budu rad kdyz 30.11. :(
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 29. 10. 2021 15:10

V tom případě by bylo takticky vhodné smlouvu uzavřít s konkurencí a ne místně příslušným distributorem.
qxdxqxdx
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Havers 29. 10. 2021 17:38

ripper6 píše:Osobnee: mam pocit ze min distributor tj DPI to bude umyslne protahovat a tak klidne dodavku zahaji jeste pozdeji a pozdeji.... nevim ted kolik je max lhuta na zahajeni? :)
Nebo snad mam verit ze PPAS kde jsem sjednal plyn 19.11. mi s radosti zahaji dodavku 05.11.? :D Budu rad kdyz 30.11. :(


Jestli tě to uklidní, tak také čekám u PPAS na potvrzení uzavření smlouvy na plyn, ale v distribučním území GasNet (DPI innogy Energie). Ledaže by to bylo spiknutí všech DPI a distributorů energií v ČR... :D
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 29. 10. 2021 18:13

Havers: dik za info, ale jo uklidni jelikoz ten plyn u me je spotreba nula nic :)
Elektriku (tu resim ja vic nez lidi s plynem) jsem proto radsi pojistil u CEZ jelikoz neni muj DPI a tak dle meho nema moc duvod umyslne me nechat v tomto rezimu a navic tam bude tezit z fixu :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Havers 29. 10. 2021 19:50

vpe píše:To uz zmenili snizili potreti v tomto mesici :-))

Od 23.10.2021
https://www.innogy.cz/-/media/Files/cen ... 23_GSN.pdf 2760 Kč za MWh

Od 16.10.2021
https://www.innogy.cz/-/media/Files/cen ... 16_GSN.pdf 2937 Kč za MWh

Od 8.10.2021
https://www.innogy.cz/-/media/Files/cen ... 08_GSN.pdf 3840 Kč za MWh


Od 30.10.2021
https://www.innogy.cz/-/media/Files/cen ... 30_GSN.pdf 2695 Kč za MWh

Doporučuji provést (a nahlásit) samoodečet k 29.10.2021.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 30. 10. 2021 00:09

Poslali jste zálohy nebo vyčkáváte na pondělí, kdy spadá do odpuštění DPH?
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 30. 10. 2021 08:08

Jasně, že čekám na pondělí.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Suky. 30. 10. 2021 15:16

Pondělí je jasné.

Ale posíláte dle předepsaných záloh nebo krátíte dle vlastního výpočtu? :-)
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 30. 10. 2021 15:49

Máme spotřebu od přechodu pod DPI Innogy 1m3, pouze vaříme, takže jejich výpočet na 410,- je úplný nonsens, ale i tak jim to pošlu. Teď jsem volal na ČEZ a do 12/11 bych měl mít smlouvu pod nimi, takže tu jednu splátku přežiju.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 30. 10. 2021 16:00

Já budu mít spotřebu mezi DPI e.on a ČEZ na neurčito 0 m^3
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků