Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 11. 5. 2022 10:14

Nevim o jake sleve je rec, to si musis vyzadat detaily toho dodatku, jestli te nejak nezavazuje treba smluvni pokutou nebo necim. Pokud to neni v dodatku nebo ve smlouve, tak by byla dle judikatury nevymahatelna.

ja vzdy pri zmene komunikoval na oba dodavatele jako Cc: aby se pak nemohli vymlouvat jeden na druheho, u opousteneho pozadoval potvrzeni o datu ukonceni. Posilat kazdemu jednotlive je dost neflexibilni,,. Novy dodavatel tohle nema rad a rad si ukoncuje sam (aby znal najisto datumy) anebo ho musis vyslovne upozornit, ale pak casto vyzaduje to potvrzeni o konci smlouvy stareho dodavatele coz casto chybi a bez nej odmita zadat pozadavek do OTE (z duvodu predbezne opatrnosti a jeho lenosti, technicky mu k tomu nic nebrani).

Takze je idealni pouzit variantu 1. ale hned pri sjednavani smlouvy uvest do smlouvy, ze “predpokladane zahajeni dodavky 1.6., vypovedet z duvodu zmeny ceny dodavatele ppas k 31.5.” Kdyz se to resi dodatecne tak ne vzdy to dopadne :-)


na tohle moloch cez a dalsi giganti, potrebuji obvykle => 1 mesic, aby to bezpecne zprocesovali.

Maly dodavatel me zapojil elektrinu klidne za 2 hodiny (v 8 telefon domluva at pripravi smlouvu, v 9 podepsana smlouva zpet mailem, pred 10:00 musi dodavatel EL dodat podklady systemu OTE). To u velkeho dodavatele domluvit NEJDE.

Proto jsem si to delal sam kdyz nebyl cas a to je extremne slozitejsi ale zato muze byt clovek mesic v cernem odberu elektriny a usetrit za pausal ale psst.

Ps: delal jsem hodne prepisu a zmen, tak jsem nabral jiste zkusenosti a musel resit spousty anomalii.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 11. 5. 2022 10:26

vpe: to moc naraz nevykomunikuju, poslat na email do CEZ to slo, ale neco jim davat do smlouvy neslo, jelikoz to je automaticky proces. Prijde ti to online, proklik a mas tam k podpisu proste smlouvu CEZ Plyn, zapojeni presny datum tam fakt neni a vetsinou vim ze ho nikdy nedaj. I tehdy me rekli po tel ze to bude tak za dva, tri tejdny a vzdy laborovali mezi nejakym +- datem klidne 5dnu. Takze pochybuju ze tam zvlast u CEZ zavedu neco jako 01.06.2022 me CEZ pripoji na dodavku plynu haha :(
Hledam jsem i v samoobsluze neco jako poznamka, ze to tam nekde radsi dopisu, ale nic.

Takze jsem poslal PPAS proste presne to ukonceni, presne jak pises z duvodu ceny a dal tam samozrejme jasne i to datum 31.05.2022 s tim ze skonci vse i plna moc, sleva, smlouva.

Tady je ta sleva, dodatek, nektery tu psali ze by to jit bez sankci vypovedet melo na zaklade zvyseni ceny, tak prosim mrkni co na to rikas :)
https://i.postimg.cc/9Q3WQcmj/sleva-Dodatek1.jpg

https://i.postimg.cc/fTSzsVhK/sleva-Dodatek2.jpg

https://i.postimg.cc/JzbRyS0H/sleva-Dodatek3.jpg
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vpe 11. 5. 2022 10:30

No tak asi bez sankce, ale viz 1d - ztrata slevy :-)
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 11. 5. 2022 11:29

vpe: ok dik za mrknuti. Sleva je stejne jedno, sice by to neco dalo ale tak 400czk odhadem s tim ze PPAS by bylo schopno jeste cenu zvednout. Mozna to zni negativne, ale vubec bych se nedivil kdyby to vyletelo jeste vic. U CEZ to nemusi byt top, ale aspon fix, levnejsi poplatek za odberne misto pokud ctu dobre a hlavne tam nema tu automatickou prolognaci :) Proste pise ze po 3 letech je smlouva na dobu neurcitou.
Ja pamatuju, jak jsem kdysi v oblouzneni, nic neresici podepsal opravu kamen zdarma u PPAS.
Co tam melo PPAS? Dodatek ze 7 let u nich budes a pak pokud na to zapomenes, tak ti to prodlouzi zase o 7 let :D Plus asi pripadne sankce, kdyby to nekdo vypovedel :(
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 5. 2022 07:50

Tak jen pro info, kdyby nekdo nevedel.
Posilal jsem na CEZ email, samozrejme odpoved zadna. Prisla mi akceptace vypovedi z duvodu zvyseni ceny od PPAS. Nedalo mi to a zavolal jsem na CEZ prodej, prepojeno hned. Po provereni mel tam CEZ napsano, ze pripojeni az k 01. Zari 2022!!! Proste ze pocitali s tim, kvuli te trimesicni vypovedi jako standard. O emailu ani slovo.
Takze to sli hned resit, chteli preposlat ten email od PPAS a ze to zaridi k 01.06.2022 :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 18. 5. 2022 21:17

Porovnával si teď prosím někdo ČEZ na dobu neurčitou (po zdražení) s konkurencí?
https://www.cez.cz/webpublic/file/edee/ ... rcitou.pdf
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka1277 19. 5. 2022 10:36

Porovnal a ... jsou levnější nabídky :-) Jen u nich není jisté, že jdou za 01.07.22, jako uvádí ČEZ. Zrovna jednu řeším (s innogy). Čekám na call + mail. O výsledek se rád podělím.
Jirka1277
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rejca 19. 5. 2022 11:32

Fix Innogy na 3 roky (tarif Optimal) je u vyšších spotřeb stále pod 3 Kč za kWh (obchodní cena + distribuce s DPH).

Nic levnějšího asi není a asi delší dobu nebude. Ceníky se mění v pátek, tak předpokládám, že dneska by ještě mohl jít sjednat.

U Innogy rychle reagují na zdražení i zlevnění u fixů. Takže když šel plyn chvilku v listopadu dolů, tak šel fix i pod 2 Kč za kWh (s DPH i distribucí).
rejca
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 19. 5. 2022 19:11

No přijde mi, že to je na straně ČEZ právě tlak na to, aby si lidi zafixovali delší období a přešli z neurčitých tarifů.

Ty 3 roky u Innogy se mi moc nelíbí. Když člověk oseká potenciálně krachující dodavatele, tak mu toho na druhou stranu moc nezbyde.

Edit: Tak teď jsem si to prošel a Innogy vychází o dost lépe. Fixace u ČEZu naopak nedává vůbec smysl, protože je dražší jak doba neurčitá. Tj. přestávám chápat o co jiného než o migraci zákazníků ke konkurenci se tady snaží. Prozatím mi nejvýhodněji vychází Innogy Garance 36 měs.. Mají MWh plynu za 2.290 Kč bez DPH (bez distribuce a měsíčního platu).
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 19. 5. 2022 21:08

Jen dotaz, kdyz jsem od Brezna uz nespotreboval zadnej plyn, tak pri prechodu k dalsimu dodavateli je dobre i tak poslat stav meridla? :) Aby treba mi PPAS nedalo to odhadem, coz by byl nesmysl, kdyz mam to vypnute (privod na chodbe).

-- 19. 5. 2022 22:14 --

Innogy: jo to je to RWE ne ta reklama? Na to tady dost lidi nadavalo. Levny to je chvilku, protoze ta rychla reakce od Innogy znaci ze spekuluji na trhu, takze pak nebudou mit dostatecne rezervy a bude maler hned :)
A smlouvy tim spis nedodrzi, takze 36 mesicu zrusi lusknutim prstu :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 19. 5. 2022 21:24

Takže smlouva na fixaci 36 měs. u Innogy má v podmínkách kličku, že mohou změnit ceny dle toho jak je jim libo? U rodičů to oproti ČEZU dělá 15 tis. Kč úsporu za rok.

Díval jsem se v rychlosti i na Centropol a Yello, ale ti jsou úplně mimo.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka1277 20. 5. 2022 15:20

Ahoj, tak došla nabídka innogy (plyn, d.o. GasNet). Čarují s tarify, cenami a poznámkami pod čarou :-)
EDIT: Nejde mi vložit příloha, proč ? :-) Vyberu, připojím - dám uložit a ... nic :-) PDF dokument.
Jirka1277
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 20. 5. 2022 15:27

Přiložit sem lze pouze obrázky, PDF nikoliv. Jedině ho někam ulož a pošli odkaz.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Bond2 22. 5. 2022 19:57

Poté co ČEZ prudce zdražil se mi jako nejvýhodnější jeví
https://www.qplyn.cz/files/d6c07c92072d ... febea3.pdf
Uvažoval jsem o nich už loni v říjnu po krachu Skautů, ale bál jsem se, že taky dlouho nepřežijí...a přežili :-] . Ceník je nový od 1.5.2022, prakticky na úrovni ČEZ na dobu neurčitou před zdražením. Někdo nějaké zkušenosti s QUANTUM a.s. ? Díky
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 22. 5. 2022 21:24

Jak vidno krach malých dodavatelů už je téměř zapomenut :-).
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků