Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Milos 24. 5. 2022 19:00

U těch ceníků platných od 1.4.2022 je ale poznámka "Produkty není možné nově sjednat".
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Jirka1277 24. 5. 2022 19:35

Dobrý den, děkuji za reakci. Otázka je, co znamená "nově sjednat" produkty, resp. jak je to vysvětleno. Nové sjednání = nové smlouvy nebo fixace těch starých cen ?
Vyzkouším a ozvu se.
Jirka
Jirka1277
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 24. 5. 2022 19:54

Jak uvedl @iguka ve vedlejším tématu viewtopic.php?p=13202845#p13202845, tak ČEZ mu tyto fixované ceny platné od 1.4.2022 nechtěl poskytnout už i v době před vyhlášením nových cen platných od 1.7.2022. Pomohlo až podání výpovědi smlouvy.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 24. 5. 2022 23:42

ČEZ fixace nedává absolutně smysl, je tam úspora necelých 100 Kč na MWh. Naprostý výsměch tomu co nabízí např. Innogy, nebo Quantum. Psal jsem na retenci jestli nemají možnost s tím něco udělat a snažili se mě umlátit naprosto stejným ceníkem jako kdyby nic, tj. ignorovali zcela můj dotaz.

Jak se lze dostat k těmto cenám https://www.cez.cz/edee/content/file/pr ... 22_web.pdf ? Je opravdu nutné podat výpověď?
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 25. 5. 2022 03:36

Co to znamená "psal jsem na retenci"? Retenční oddělení se snad ozve samo, když podáš výpověď, pokud budou mít zájem, abys výpivěď zrušil. Dokud nepodáš výpověď, nemůže tě logicky nikdo z nich kontaktovat.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Milos 25. 5. 2022 07:35

Mufinmufi píše:ČEZ fixace nedává absolutně smysl, je tam úspora necelých 100 Kč na MWh. Naprostý výsměch tomu co nabízí např. Innogy, nebo Quantum. Psal jsem na retenci jestli nemají možnost s tím něco udělat a snažili se mě umlátit naprosto stejným ceníkem jako kdyby nic, tj. ignorovali zcela můj dotaz.

Jak se lze dostat k těmto cenám https://www.cez.cz/edee/content/file/pr ... 22_web.pdf ? Je opravdu nutné podat výpověď?

ČEZ fixace dává smysl, ale s ceníky platnými od 1.4.2022 (sám na takový fixovaný ceník odkazuješ) a nikoliv až od 1.7.2022. Bez výpovědi není ČEZ ochoten tyto výhodné ceníky poskytovat.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 25. 5. 2022 07:57

jjrr píše:Co to znamená "psal jsem na retenci"? Retenční oddělení se snad ozve samo, když podáš výpověď, pokud budou mít zájem, abys výpivěď zrušil. Dokud nepodáš výpověď, nemůže tě logicky nikdo z nich kontaktovat.

Ne nutně. Mají speciální email a když jsi dostatečně výmluvný, tak tě na ně odkáže operátor a oni se ti ozvou. Tak se i včera stalo, volali a pak psali. Jen poslali "špatný ceník". Rád bych se té šaškárně pokudmožno vyhnul.

Edit: Tak ČEZ už ten ceník (s účinností od 1.4.2022) údajně nenabízí ani v retenci. Tj. teď asi nezbyde než počkat do 20.6 a pak zvážit jestli přejít k Quantum/Innogy pokud v mezičase nezdraží. Kdyby zdražili, tak asi ponechat dobu neurčitou a vypovědět kdykoli v létě s 3 měs. výpovědní lhůtou, protože to se stejně topit nebude.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 26. 5. 2022 22:34

Tak nas ceka jeste dvoji zdrazovani plynu tento rok https://youtu.be/BGd0flmpoII

Aneb jak je to s temi trubkami.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bufalobil1 27. 5. 2022 08:35

Já úplně čumím jak jsou lidi v klidu jak ovečky. Ten kdo platil za topení plynem 30 litrů ročně zaplatí 120 při stejné spotřebě .
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod andreasbaader 27. 5. 2022 09:23

Asi ještě nedošlo vyúčtování...
Já děkuji všem chytrým hlavám, které tady v listopadu radili, jak přejít od DPI k ČEZ na dobu neurčitou a následně, jak získat Tarif na míru na 2 roky, kde plyn je za hubičku a elektřina relativně taky.
andreasbaader
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rejca 27. 5. 2022 09:36

Kdo dříve platil za plyn 4 tisíce měsíčně (před rokem) má dle nových ceníků klidně i 18 tisíc měsíčně... (Doba neurčitá).

U elektrokotlů je to podobně (nakonec i TČ). Některé jídlo už skoro 2x dražší.

Taky nechápu jak jsou lidé v klidu... Ono nejen lidi, ale i vláda. A spousta bankéřů a politiků (ono je to finančně netrápí) doporučují nezvedat platy, spíš naopak ještě snižovat...

Dříve by je lidi vyhodili z okna, nyní si nechávají vše líbit?
rejca
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jjrr 27. 5. 2022 09:38

Já jsem v klidu, protože topíme uhlím.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod andreasbaader 27. 5. 2022 09:42

Na těžbu a distribuci uhlí není potřeba energíí? Uhlí se časem zdraží úplně stejně tak, jako vše ostatní a cena rozdílu v poměru k elektrice nebo plynu bude dost podobná jako byla před 3/4 rokem uhlí x plyn/elektřina. Kdo má rodinný dům, tak je to o pohodlí. Kdo si bude moci dopřát pohodlné bezpracné topení, tak je mít bude. Kdo ne, bude dřít, aby se ohřál. Co bude s lidima v králíkárnách, pokud by došlo na energetickou krizi, to mi jasné není...
andreasbaader
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jjrr 27. 5. 2022 09:46

Jako první začnou zavírat podniky, potom úřady, na králikárny zbyde plyn vždycky.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod andreasbaader 27. 5. 2022 09:49

To tvrdí naše vláda. Dokáže si někdo vůbec představit, jak by vypadala struktura státu/společnosti, kdyby se vypínali výrobní podniky? To by byla konečná pro obyvatelstvo.
andreasbaader
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků