Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bufalobil1 17. 6. 2022 09:06

Každopádně z fixu který mám nyní nastaven do prosince 2024 určitě vystupovat nebudu :)
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 17. 6. 2022 09:10

ripper6 píše: A proc se porad sakra vazat na Rusko?


Pokud se nepletu, tak plyn je v CR vec soukromych subjektu. Stat se ho zbavil snad v 2001 a nema nic s plynem. Podobne jako telefonnich dratu, kdyz prodal SPT Telecom (tehdy za cenu nizsi, nez se prodal Skype). Tam si mozna jeste nejake paky ponechal (univerzalni sluzba) a byla tam i zlata akcie?

Takze muzes jit a postavit si vlastni trubky (draty) odkud chces, nakupovat odkud chces. Anebo se pletu?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bufalobil1 17. 6. 2022 09:12

Nepopletl. Šlo o družstevní byt, který sktečně podnajímám nikoli pronajímám. A stačil podpis můj (elektrika byla na mě) a podnájemce. Zajímalo by mě, jak by to bylo teď, když bych chtěl převést současný velice výhodný tarif na podnájemnika a naopak zachovat jeho podmínky?
Naposledy upravil bufalobil1 dne 17. 6. 2022 09:17, celkově upraveno 1
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 17. 6. 2022 09:12

Já to vidím spíše na přechod k elektřině. Zvážím do svojí řadovky podle zkušeností rodičů TČ (9 kW + 3 kW dotop). Na vaření nechám do rekonstrukce plyn a pak přejdu na indukční. Jediný plyn, co mi zbyde bude ten v grilu dokud nezrezne.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bufalobil1 17. 6. 2022 09:15

Zbytečně plašíš bez plynu je evropa v prd... za rok bude situace úplně jiná. TČ je palba investice a stejně tě bude čez nebo někdo jiný držet za koule. Máš podlahovku?
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 17. 6. 2022 09:31

bufalobil1 píše:Nepopletl. Šlo o družstevní byt, který sktečně podnajímám nikoli pronajímám. A stačil podpis můj (elektrika byla na mě) a podnájemce. Zajímalo by mě, jak by to bylo teď, když bych chtěl převést současný velice výhodný tarif na podnájemnika a naopak zachovat jeho podmínky?


pak v te smlouve s podnajemcem (standardne to tak je), byva souhlas bytoveho druzstva s tim konkretnim podnajemcem (plus dojednane vypalne pro druzstvo :-) nerikam, ze z neznalosti to obchodnik i distributor prejdou bez povsimnuti, ale je to z logiky k veci, vztah k nemovitosti zalozeny pouze mezi najemcem-podnajemcem je nedostatecny pro zrizeni odberneho mista, protoze pronajimatel muze pak kdykoliv takovy vztah ukoncit :lol:

“prevod tarifu” jedine dohodou a u mensiho dodavatele.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bufalobil1 17. 6. 2022 09:39

U nás jim pouze pošlu podnájemní smlouvu a oni se k ní písemně vyjádří souhlasně a nic nepodepisují ve smlouvě. Je to více méně jen formalita. Ale je to malé družstvo lidí sousedů kteří byty privatizovali. Přiznám se ,že si nepamatuji jestli ten souhlas chtěl někdo vidět při přepisu odběrného místa. Myslím že ne.
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 6. 2022 12:20

ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vpe 20. 6. 2022 14:07

Slevní to státní dotace, stát nasype občanům nějaké peníze, jsem zvědavý na ten vzoreček . To je klíč držení se vlády U kormidla, bohužel volební období jenom čtyřleté
bufalobil1 píše:U nás jim pouze pošlu podnájemní smlouvu a oni se k ní písemně vyjádří souhlasně a nic nepodepisují ve smlouvě. Je to více méně jen formalita. Ale je to malé družstvo lidí sousedů kteří byty privatizovali. Přiznám se ,že si nepamatuji jestli ten souhlas chtěl někdo vidět při přepisu odběrného místa. Myslím že ne.


Copak BD po tobě ani nechce odměnu za souhlas s podnájmem?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bufalobil1 20. 6. 2022 14:39

Ještě toho trochu. Ne. Tak to zatím nikoho nenapadlo. To by bylo řevu :D
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 20. 6. 2022 20:32

A já myslel že to má 90% bytových družstev, někde se platí dokonce 1000 Kč měsíčně, jinde 1000 Kč na rok, ale zadarmo, to slyším poprvé… vždyť už jen za to čtení smlouvy, to něco času stojí :-)
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 28. 6. 2022 16:08

Asi už je s plynem "vyřešeno" https://www.obnovitelne.cz/clanek/2049/ ... kaji-nemci


https://zahranicni.hn.cz/c1-67086730-pu ... ly-v-lednu

Zdali znova pustí a co za to teprve uvidime
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bufalobil1 29. 6. 2022 08:46

Jsem v klidu a jenom se tomu směju, protože naši američtí přátelé na čele s Bajdnem už organizují flotilu tankerů se zkapalněným zemním plynem pro Evropu, která má z čeho celou tu pěkně mastnou srandu zaplatit. :)
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 29. 6. 2022 09:48

Ten tanker spali na dopravu tusim 1/3 toho nakladu, tedy v tom lepsim pripade.

V tom horsim stare tankery pry jedou na mazut.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bufalobil1 29. 6. 2022 10:45

Seš štoural.Zase jsem úplně v klidu. Protože vím ,že kluci a holky z vedení EU dali své chytré hlavy dohromady a zákazem spalovacích motorů ušetří spoustu emisí, které skoro ušetří ty emise které nově vyprodukují mazutové špinavé tankery :)
bufalobil1
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků