Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 9. 2014 08:31

Taky občas na mě zazvoní a zkouší to, že jsou z "energetického úřadu" nebo z "PRE" a kontrolují faktury. Je to svinstvo. Bohužel chodí chytře ve dvojicích, nemá smysl na ně podávat TO, když nemám svědka.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Bond2 29. 9. 2014 10:32

Pokud někdo zvažuje změnu dodavatel plynu a nespěchá na to, počkal bych. Fosfa na tom už pracuje. Pokud budou stejní jako u elektřiny (cena, doba neurčitá..), jsou favoritem 8-)

Běží teď reklama na Yello, ale koukám, že "Společnost eYello CZ, k.s., IČ: 250 540 40, spolu se společnostmi PREdistribuce, a.s., IČ: 273 76 516 a PREměření, a.s., IČ: 256 77 063 tvoří jako osoby řízené společností Pražská energetika, a.s., IČ: 601 93 913, s touto řídící osobou společně koncern.".
Asi něco jako si Raiffeisenbank udělala ZUNO...
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejarda 29. 9. 2014 15:53

astrapa píše:Taky občas na mě zazvoní a zkouší to, že jsou z "energetického úřadu" nebo z "PRE" a kontrolují faktury. Je to svinstvo. Bohužel chodí chytře ve dvojicích, nemá smysl na ně podávat TO, když nemám svědka.

Spíše to nemá smysl, protože to není žádný trestný čin. ;-] Nekalými obchodními praktikami se zabývá ČOI a ne policie, je to jen správní delikt. ;-) Koneckonců to že jsou z "energetického úřadu" neznamená automaticky, že jsou z "Energetického regulačního úřadu", každá energetická firma má jistě nějaké své "úředníky", takže zákazníkovi ani nelžou, to že to zákazník špatně pochopí, je jen jeho problém, ani to přece mysleli jinak. ;-)
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod astrapa 30. 9. 2014 14:02

U energetik ta pravomoc kontroly bude spíš u ERÚ, ČOI se energetik netýká.

A podvod je podvod, to platí stále...
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod malejarda 30. 9. 2014 21:26

Ne, tohle není podvod, to je jen obchod. Jedna strana nakupuje a druhá zprostředkovává prodej. Smlouvy jsou písemné a je v nich přesně napsáno, co kupující nakupuje a od koho. Co bylo při tom řečeno, neplatí, platí jen to, co je psáno a podepsáno. Kupující uzavírá tu smlouvu dobrovolně a může od ní dokonce i odstoupit, co víc by mohl chtít?
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod astrapa 30. 9. 2014 21:51

OK, smluvní volnost, já to akceptuju. Základní problém ale je, že 90ti letý člověk vidí před sebou formulář (smlouvu), kde jsou pouze pole pro vyplnění osobních údajů, podmínky smlouvy na tomto jednostránkovém formuláři nejsou. Podmínky smlouvy jsou v externích obchodních podmínkách, které jsou kdesi na internetu (hledal jsem je fakt asi 10 minut, než se mi podařilo dohledat) a vypadají takto: http://www.centropolenergy.cz/data/soub ... y-plyn.pdf - zkus je vytisknout a dát svojí 90ti letý babičce/matce přečíst. Obávám se, že tak malinká písmenka přečíst schopná nebude.

Druhá věc je realizace smlouvy, kdy většina dealerů Centropolu a jeho klonů se vydává za pracovníky růpzných státních úřadů, ČEZu, PRE, RWE apod., tvrdí, že jdou překontrolovat elektroměry, nebo zkontrolovat fakturu, dohodnout se na vrácení přeplatků, ti "čestnější" narovinu řeknou, že nabízí "njevýhodnější" cenu elektřiny/plynu a že každý rok ušetříš mnoho tisíc korun. Jestli v tom nevidíš podvod, tak ti není pomoci...
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod retron 30. 9. 2014 22:04

Bohemia Energy je v insolvenčním řízení.
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/bohemia-energ ... nomika_fih
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejarda 30. 9. 2014 22:57

astrapa píše:Druhá věc je realizace smlouvy, kdy většina dealerů Centropolu a jeho klonů se vydává za pracovníky růpzných státních úřadů, ČEZu, PRE, RWE apod., tvrdí, že jdou překontrolovat elektroměry, nebo zkontrolovat fakturu, dohodnout se na vrácení přeplatků, ti "čestnější" narovinu řeknou, že nabízí "njevýhodnější" cenu elektřiny/plynu a že každý rok ušetříš mnoho tisíc korun. Jestli v tom nevidíš podvod, tak ti není pomoci...

No a co že se vydávají za pracovníky státních úřadů, aby dostali do ruky fakturu? Tím že jim dá zákazník do ruky fakturu, tak mu ještě žádná škoda nevznikla. To není podvod, nevznikla škoda. Když sepisují smlouvu, tak už se za nikoho nevydávají. Ve smlouvě určitě není podepsán žádný pracovník státního úřadu. :-D
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Earl75 13. 10. 2014 20:09

Bond2 píše:
Mautinek píše:Centropol má docela ostré podomní obchodníky, ale nejsou sami. Dřív se hodně řešilo Bohemia Energy, že jejich obchoďáci se vydávají za někoho jiného apod. Ale osobní zkušenosti nemám.

V kalkulačce ERU nejsou všichni dodavatelé. Dobrá je ta od TZB nebo http://www.snizujeme.cz/ceny-elektriny/ - vím, že snižujeme má vlastní proces výpočtu, takže se výsledek může lišit od jiných. Ale když jsem to dřív porovnával s nabídkami dodavatelů tak to +/- odpovídalo


http://www.snizujeme.cz/ceny-elektriny/ je komerční - placené :pozor . Fosfa tam třeba vůbec není...
Správně +/- desetikoruny funguje http://kalkulator.tzb-info.cz/. :tleskani Po zadání je dobré si správně nastavit "Změnit parametry spotřeby pro porovnání" a dát "Filtrovat nabídky-Typ smlouvy-na dobu neurčitou"...když by byl člověk nespokojen a chtěl po 3m odejít... Vše je na http://www.tzb-info.cz/ceny-paliv-a-ene ... i-tzb-info. Potvrzuji špatné zkušennosti kolegů s Centropol, X-Energie, Bohemia Energy...troufnou si jen na důchodce :!:



To přeci není pravda, že jenom zneužívají důchodce. Já mám u nich smlouvu a jsem zatím spokojený. Je pravda, že komunikace se zákazníkem trošku vázne a celkově na venek se tváří dost nepřístupně, ale někde ty náklady snižovat musí. Já nepotřebuji dodavatele, který má honosná sídla a obrovská zákaznická centra. Stačí, když mám na faktuře menší koncové číslo, než u předchozího dodavatele.
Earl75
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 13. 10. 2014 20:37

S kým máš smlouvu?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Earl75 14. 10. 2014 10:30

Já mám smlouvu s Centropolem. Neříkám, že někteří OZ mají tyto praktiky. Je toho plný internet a asi to víckrát proběhlo, že zneužili seniory, ale já jsem s nimi maximálně spokojený. Peníze jsem ušetřil a teď i začalo chodit správně vyúčtování. Je pravda, že to chvilku trvalo, ale to je prostě ta cena za nižší cenu energy.
Earl75
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 10. 2014 12:26

Earl75: možná jsem zbytečně paranoidní, ale registrace před pár dny a pouze tři příspěvky na fóru a všechny vychvalují Centropol? :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 14. 10. 2014 13:37

Když nefungují jiné možnosti, tak nějak přece ovečky nahnat musí.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 14. 10. 2014 18:36

Důrazně varuji před firmou Centropol. Troufnou si jen na důchodce 80+
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 10. 2014 18:50

PatrikChrz píše:Earl75: možná jsem zbytečně paranoidní, ale registrace před pár dny a pouze tři příspěvky na fóru a všechny vychvalují Centropol? :)

Nj,to bude asi náhoda... Můj děda říkával "Náhoda je, když se malý dítě posere a je mu 20 let" :twisted: .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků