E.on - výměna elměru, před ní proběhlo 1 vyúčtování průměrem

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Suibhne 18. 10. 2013 20:40

Zdravím,
než se budu dotazovat na eonu, chci se zeptat tady, třeba má někdo podobnou zkušenost. Zkusím to co nestručněji:

V RD se starou elektroinstalací máme elektroměr umístěný ještě v domě, odečty probíhají samoodečtem, protože pracovníci přijdou většinou v době, kdy nejsem na místě. Můj problém spočívá v tom, že v jednom roce jsem pozapomněl, nebo nestihl odeslat stavy el. včas, a tak mi provedli vyúčtování průměrem. Takže mi vyfakturovali větší spotřebu, než byla skutečná a v následujícím roce jsem nahlásil konečný stav elektroměru menší, než byl počáteční. Rozdíl byl tuším zhruba 20kWh, na domě se teď trvale nebydlí, takže se to prostě během jednoho roku nesrovnalo.

No a teď - paní, která měla na starosti odečty chtěla elektroměr odečíst osobně, protože prý samoodečty probíhali už moc dlouho. Takže jsme se sešli, paní si napsala co potřebovala a můj dotaz co s tím nižším stavem elektroměru než je počáteční mi řekla, že to mám v podstatě předplaceno a že to budu čerpat tak dlouho, dokud to nevyčerpám. K tomu došlo na podzim.

Na jaře, nebo koncem zimy, se mi ve schránce objevil lísteček od eonu s výzvou ke spřístupnění elektroměru, protože ho potřebují vyměnit. Takže jsem dostal digitální místo analogového. K nějakému vyrovnání ze strany eonu vůči mně nedošlo, zálohy odcházejí nepřetržitě každý měsíc. Vím, že jsem to měl řešit okamžitě, je to už bohužel 1,5 roku. Ale jak bych měl postupovat? Díky.
Suibhne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 10. 2013 21:41

v následujícím roce jsem nahlásil konečný stav elektroměru menší, než byl počáteční.
Děkuji za další potvrzení mé teorie, že lidstvo v dohledné době vyhyne na vlastni blbost.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Suibhne 20. 10. 2013 20:06

Mohl bys svůj výplod prosím odstranit? Flejmuj někde jinde, díky vřele
Suibhne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 10. 2013 20:49

Víš co mně můžeš, blbe? Idiot, který nahlásí konečný stav elektroměru nižší, než byl počáteční, je prostě totální hovado a fakt nechápu, jakou pomoc tady hledá. Díky vřele, strč si svůj dotaz do *****.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 20. 10. 2013 21:09

A řešíme tu 20 kWh potažmo asi 100 Kč, nebo co řešíme? Zadání je hrozně komplikované. Takhle jak to vidím, tak bych to vůbec neřešil
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 20. 10. 2013 21:32

Vubec to neni komplikovane. Eon mu vymenil elektromer, tim padem konecny stav je jasny a bude vycisleny na fakture.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 20. 10. 2013 22:02

Presne tak, sam by mel dostat kopii protokolu o vymene, kde bude mit vyrobni cislo a stav stareho i noveho.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod MirekM007 20. 10. 2013 22:49

Zadání je velmi jednoduché: v roce 0 zapomněl autor příspěvku nahlásit samoodečet a E.ON si konečný stav elektroměru vypočetl z dlouhodobého průměru spotřeb pro odběrní místo, který byl ale vyšší než ve skutečnosti. Jelikož nikdo trvale nebydlí v domě, tento rozdíl se nesrovnal ani v roce 1, v kterém autor nahlásil samoodečet, jež byl ale nižší než vypočtený konečný stav v roce 0 E.ONem. Při následné výměně elektroměru očekával autor dorovnání nespotřebovaných kWh na starém elektroměru, což se nestalo.
PS: nedělám ze sebe agenta 007, jen čekám na uvolnění aliasu MirekM ...
MirekM007
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 20. 10. 2013 23:08

MirekM007 píše:Při následné výměně elektroměru očekával autor dorovnání

"dorovnání" může nastat jedině fakturací. Výměny, odečty, samoodečty,..... to je jen hra s čísly na nějakém elektroměru.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 21. 10. 2013 06:17

Pominu to, ze si kazdy mesic zapisuji stavy vsech odectu a to, ze by clovek reagoval okamzite.

Stale tu mame fyzickou vymenu meridla s danym stavem pocitadla. Takze vyhrabat podklady, pripadne minimalne reklamovat u EON, oni to musi mit v papirech taky.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná