Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod chosta 2. 6. 2020 15:51

Mám ,také u Fonergy elektriku jsem u nich spokojený vše bez problému i cenově akorát s plynem jsou dražší.
chosta
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bodyczech 2. 6. 2020 18:00

Už jsem zde kladné zkušenosti s Fonergy několikrát uváděl. Nyní mám u nich již 3 OM a stále naprostá spokojenost. Pro malé odběry v kombinaci s prozákaznickým přístupem, jednoduchostí obsluhy účtu a cenou těžko hledat lepší nabídku.
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 2. 6. 2020 18:31

Zpětně připojení přetržkou určitě není nutné dělat. To je výhodné pro nového obchodníka. S přetržkou jsem se zatím nesetkal, to se děje jen u rychlého odstoupení, ne? Za mě nejraději měsíc bez dodavatele :-))

Napíšu to ještě jednou a polopatičtěji:

Obchodník se přihlásí k odběrnému místu u distributora v den D (to může udělat prakticky do hodiny poté, kdy uzavře smlouvu, dojde mu poštou, naskenovaná. *

Pokud by den D byl 29-30 den bez smlouvy, bylo by vhodné, aby spolu s objednávkou podal požadavek na zrušení demontáže měřidla.

Pokud den D nastane méně, jak dvacátý devátý den od ukončení předchozí smlouvy (kdy se skutečně původní dodavatel odhlásil - a on to často neudělá a vyčkává a toho můžete docela dobře využít, ale to je zase jiný příběh), tak seďte v klidu a popíjejte kávu, stres je zbytečný...

* u velkých to může trvat, než se smlouva z obchodního místa dostanne na backoffice a tam provedou ten úkon, malý obchodník typu Fonergy toto udělá typicky za 0-2 dny, kdy dostane do riky smlouvu. JE VHODNÉ MU SDĚLIT: “OM BEZ DODAVATELE, připojte k nejbližšímu datu”.

Neboli, skoro vždy mám mezeru - mezi změnou dodavatele a tak vím, že k odpojení dojít nemůže do 30 dnů od ukončení smlouvy ;-) Lhůta jde prodloužit ( to jsem prodlužovak jen jednou, když se něco podělalo). Navíc ten nový dodavatel se bezpečně přihlásí 29 den, ale klidně s požadavkem na připojeni za 14 dnů... = žádný problém v tom není, distributor už vás neodpojí...

někdo by mohl chtít zaplatit, fakturovat to typicky 30-45 denní období bez dodavatele, třeba distributor? Se zatím mi nestalo. Spotřebu mu zaplatím a paušál, to je pod 999 Kč a tím se distributor nezabývá...

-- 2. 6. 2020 19:52 --

chosta píše:Mám ,také u Fonergy elektriku jsem u nich spokojený vše bez problému i cenově akorát s plynem jsou dražší.

Však oni jsou v r.2020 dražší o polovinu (skoro 50%!!!) i s elektřinou (Cena za MWh - 1590 vs 1089 Kč)

Edit: Přesně 46%... Bohužel, náklady energie jsou trochu složitější výpočet.

Edit2: relevantnější by bylo srovnat 1540 vs 1089 = o 41,4% dražší... Díky možnosti 0 paušálu to je zhruba do 1,2 MWh za rok výhodnější
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 4. 6. 2020 09:56

mozna celkem zajimavy projekt, uvidime: https://www.bezdodavatele.cz/
Pro male odbery to nema smysl, ale kdo el. treba topi, proc ne?
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 4. 6. 2020 19:53

Zna nekdo jeste drazsi pausal? Pro velke odbery zase dobra ruleta a jedine dodavatel muze byt happy.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 5. 6. 2020 07:35

Od roku 2019 je spot pomerne vyrazne niz nez fixni rocni cena vetsiny dodavatelu (průmer mi vychazi cca 1030 Kc/MWh). Letosek se zatim vyviji kolem 750Kc/MWh.

Pri spotrebe 10MWh/rok je prirazka k cene silovky za denni pausal 219Kc/MWh.
Pro velke spotreby by to mohlo davat smysl...

Kazdopadne je to dalsi (odlisna) nabidka na trhu.
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 5. 6. 2020 09:36

Ty ho mas od koho? Elimon? Jak spocitals prumer?

Ja mam az do srpna 899Kc/MWh a fix 0.

Proto jsem psal o rulete, muze to byt ne/mile prekvapeni ten spot.

Kdyz to zprumerujeme, vyjde to podobne.

Takze pokud spekulujeme na pokles ceny na burze, asi se spot vyplati. Asi jen pro vyssi spotreby nad cca 1,5MWh za rok, kvuli fixnimu poplatku (od 1000 Kc/rok).
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod XRPD 6. 6. 2020 13:09

Když chci změnit sazbu z D01 na D02 stačí dát žádost dodavateli el. Energie a ten vše zařídí? Jak dlouho změna trvá? Díky.
XRPD
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 6. 6. 2020 21:12

vpe: ja mam do konce roku Eon,pak uvidim, ale souhlasim, ze tahle nabidka nebude pro kazdeho a "riziko" vyssi ceny je tam dost velke..

prumer mam z dennich cen OTE a kurzu CNB, ale to jsem pocital jen proto ze to pouzivam pracovne..;)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 6. 6. 2020 21:25

Eon ma spot?
XRPD píše:Když chci změnit sazbu z D01 na D02 stačí dát žádost dodavateli el. Energie a ten vše zařídí? Jak dlouho změna trvá? Díky.

Svemu obchodnikovi. U jinych kombinaci, tam kde je nutne razitko revizaka, je lepsi komtaktovat distributora.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 6. 6. 2020 21:53

nema..mam normalni fix na 2 roky..
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 6. 2020 17:37

Tak jsem protrpěl zatím bohužel neukončenou anabázi na ČEZ distribuci s jasným požadavkem ihned na počátku na snížení jističe před elměrem přihlášený osobně přes jejich zákaznický net portál.

Dva jejich "odborní" pracovníci na info lince, nezávisle na sobě mě tvrdili, že jisto jistě musím při snížení jističe podat zcela novou Žádosti o připojení / přeložky, tedy podal jsem přes jejich net portál.
Další den mi přišel mail o stornu žádosti na moje přání !
Hned nato SMS o tom že dne toho a toho přijedou prověřit situaci a změní na můj požadavek sazbu !
Tož jsem jim už po několikáté volal, že potřebuji hovořit s někým kompetentním. Paní potvrdila moje domněnku hned z počátku, že žádná Žádost o připojení u stávajícího oběr. místa nemusí být a je naopak zmatečná (proto ji čez stornoval) a prý tedy do záznamu dává, že se jedná o snížení jističe/změnu rezervovaného příkonu.
Mezi tím, už byla návštěva technika, ale na pouhé zaplombování po výměně jističe za nižší řadu 16A.
Na kontrolu hodnoty osazeného jističe 16A přijedou znovu.
Již jen doufám, že mě nepřijede přepnout na HDO sazbu "na moji žádost", kterou jsem samozřejmě nepodával, nicméně nějaký ten tlf. blb na jejich info lince to nějak vpašoval do systému.
Vpravdě korporátní Kocourkov, je vidět, že tam sedí v kanclech moře nadbytečných lidí, v nadbytečných funkcích.
A také, že zas tak moc zákazníků nesnižuje jističe, protože i na webu řeší jejich žádosti a otázky hlavně otázku zvýšení hodnoty jističe, ale snížení nikoliv.
Zřejmě z důvodu, že jim ze snížení jističe logicky utíkají těžké prachy platby "za rezervovaný" příkon. (což je samozřejmě mnohokrát dokázaný a státem posvědcený podvod na zákaznících, viz. přítel google.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 17. 6. 2020 18:24

Tak to jsi narazil na nejaky mene znalý osoby, ja volal na ČEZ distr. a hned na první rozhovor mi paní řekla že jen vyměníme jistič což musím nahlásit rozplombování, a vše pak doběhlo samo, za týden preplombobali, a pak přišla změna smlouvy k podpisu..
aaischa
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 6. 2020 18:28

Normálně už mám v tom jejich zákaznickém net portále pod svým přípojným místem 9 !!! záznamů požadavků/žádostí vztahujícím se v posledním měsíci k této jednoduché věci snížení jističe před elměrem. A 10-tá žádost Odběr - Změna - Rezervovaný příkon, je z jejich popudu stornovaná, jako nadbytečná, přitom by na celé sedla nejlépe.
:D :D :D
Tady je názorně vidět, co dělá bohužel nutný monopol "jen" v distribuci/sítích. Naštěstí jsem se na tomto monopolu již více než zahojil. 8-D 8-D

17.06.2020 Činnosti měření
001109456388
17.06.2020 Žádost o SoP, Žádost o ukončení SoP
001109454777
16.06.2020 16.06.2020 Smlouva - dotaz, změna, uzavření, ukončení
001109454764
16.06.2020 17.06.2020 Ostatní technické požadavky
001109436352
16.06.2020 16.06.2020 Storno Žádosti o připojení / přeložky
001109432517
15.06.2020 16.06.2020 Žádost o připojení
001109432060
15.06.2020 15.06.2020 Smlouva - dotaz, změna, uzavření, ukončení
001109416246
15.06.2020 15.06.2020 Činnosti měření
001109010637
14.05.2020 16.06.2020 Požadavek na rozplombování
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 17. 6. 2020 18:42

Proboha! Zavolej elektrikare a ten ti to vyresi. Nebo se chces hrabat do hlavniho jistice, kdyz ani nevis, jak se to dela papirove? Jo uz to chapu, tys chtel usetrit a nasel si eletrikare moulu, kolik si cenis hodin7 casu s monopolem?

Ps: u mne ihned a zpetne dnem nahlaseni, mi zacali uctovat snizenou hodnotu jistice ;-) Na tom jsem vyslovne trval :-) Jen musis vedet, jak se to dela a v pripade 1 OM to fakt nech na elektrikarovi, nebo se jdi naucit, jak na ne :-) Anebo to vyres telefonicky. Staci k tomu dva hovory a je hotovo.

Pps: pokud bys menil i pocet fazi, nebo sazbu na vyssi nez D0X, tak je nutna revize.
vpe
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka